ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
07.10.09Справа №2а-8532/09/11/0170
о 13 годині 13 хвилин
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленко С.А., при секретарі Бурдейній Г.Ю., розглянувши за участю
представників позивача Котлярової Олени Валеріївни, довіреність №7384/10/10-0 від 25.08.2009р,
у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурорам. Євпаторії в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Євпаторія АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Надіна»
про стягнення 2583,67 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор м. Євпаторії звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Євпаторія АР Крим до Товариства з обмеженою відповідальністю «Надіна» про стягнення заборгованості зі сплати земельного податку та штрафних санкцій в сумі 2583,67 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач не сплачує у встановлені законом строки податкові зобов’язання із земельного податку та штрафні санкції за несвоєчасне надання податкової декларації з орендної плати за землю.
Представник позивача у судовому засіданні на задоволенні адміністративного позову наполягав.
Представник прокуратури у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду адміністративної справи повідомлений належним чином та в строк.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином – через засоби масової інформації. Про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.
Відповідно до ч.2 ст.40 КАС України, особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов’язані своєчасно повідомити про це суд.
Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів та за відсутністю нез’явившегося відповідача.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Надіна» зареєстроване Виконкомом Сімферопольської міської ради 22.06.2006р., що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (а.с.6-7).
Згідно довідки відділу реєстрації та обліку платників податків ДПІ у м. Євпаторії №603/29-0-37 від 05.06.2009р. Товариство з обмеженою відповідальністю «Надіна» знаходиться на обліку платника податків з 22.08.2001р. під №651-Ж; у ДПІ в м. Євпаторії – з 20.01.2009р. під №14567 (а.с.8).
Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» та відповідно до ст.9 цього Закону зобов’язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Судом встановлено, що між Заозерненською селищною радою та ТОВ «Надіна» укладено договір оренди земельної ділянки від 10.06.2004р. площею 310,0кв.м., у тому числі забудовані землі, які використовуються в комерційних цілях, розташованої у м. Євпаторія, с. Заозерне, проїзд між РДКС «Чайка» та РДКС «Бригантина» (а.с.26-32).
Згідно ст. 14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно ст. 17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно поданої відповідачем в порядку звітності податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності від 25.01.2008р. №622 відповідачем самостійно нараховано 414,28грн. (за листопад 2008р. станом на 30.12.2008р. (сума зобов’язання була частково погашена за рахунок переплати в сумі 324,14грн. (а.с.42)); 414,33грн. (за грудень 2008р. станом на 30.01.2009р.) (а.с.20-21).
Таким чином сума заборгованості з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за листопад - грудень2008р. складає 504,47грн.
Згідно поданої відповідачем в порядку звітності податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності від 04.02.2009р. №1612 відповідачем самостійно нараховано 477,30грн. (за січень 2009р. станом на 02.03.2009р.); 477,30грн. (за лютий 2009р. станом на 30.03.2009р.); 477,30грн. (за березень 2009р. станом на 30.04.2009р.); 477,30грн. (за квітень 2009р. станом на 01.06.2009р.) (а.с.23-24). Сума зобов’язання відповідачем до теперішнього часу не погашена.
Таким чином сума заборгованості з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за листопад - грудень2008р., січень-квітень 2009р. складає 2413,67грн.
Як зазначалося вище, відповідно до ст.14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію.
Із матеріалів справи випливає, що податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009р. була подана із порушенням строків, зазначених у статті 14 Закону України «Про плату за землю», в зв’язку з чим позивачем складено акт про порушення податкового законодавства №361/15-3 від 11.02.2009р., який відповідачем не отриманий, в зв’язку з поверненням конверту з відміткою «Не значится» (а.с.17), про що було складено акт №117/15-3 від 24.02.2009р. про неможливість вручення акту невиїзної документальної перевірки платнику податків (а.с.16).
В зв’язку з порушенням терміну подачі податкової звітності орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009р. на підставі п.п. 4.2.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» було винесене податкове повідомлення – рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 170,00грн. №0000771503/0 від 24.02.2009р. (а.с.14).
06.04.2009р. позивачем складено акт №191/15-3 від 06.04.2009р. про неможливість вручення податкового повідомлення – рішення від 24.02.2009р. (а.с.11).
За таких обставин заборгованість відповідача з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за листопад - грудень2008р., січень-квітень 2009р. та штрафних санкцій складає 2583,67грн. (2413,67грн. + 170,00грн).
20.01.2009р. позивачем відповідачу виставлена перша податкова вимога №1/41 (а.с.37), яка відповідачем отримана не була за поверненням конверту «за закінченням терміну зберігання» (а.с.36), про що було складено акт про неможливість вручення податкової вимоги платнику податків №842 від 02.03.2009р. (а.с.35).
03.04.2009р. позивачем відповідачу виставлена друга податкова вимога №2/159 (а.с.39), яка відповідачем також не отримана, в зв’язку з поверненням конверту «за закінченням терміну зберігання» (а.с.40), про що було складено акт про неможливість вручення податкової вимоги платнику податків №888 від 18.05.2009р. (а.с.38).
Згідно пп.5.8 п.5 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платникам податків, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України 03.07.2001 N 266 та Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 липня 2001 р. за N 595/5786, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
В зв’язку з неможливістю вручення відповідачу першої та другої податкових вимог від 20.01.2009р. та 03.04.2009р., позивач розмістив їх на дошці оголошень, зазначивши дати розміщення 02.03.2009р. та 18.05.2009р. відповідно, про що свідчать акти про неможливість вручення податкових вимог (а.с.35,38).
Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов’язання, це зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно ст.. 27 Закону України «Про плату за землю» контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.
Примусове стягнення податкової заборгованості – передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об’єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.
Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.
Відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 2583,67 грн.
Таким чином, позовні вимоги позивача ґрунтуються на законі, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню повністю.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 07.10. 2009 року.
У повному обсязі постанову складено 08.10.2009 р.
Керуючись ст.ст. 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Надіна» (95026, АР Крим, м. Євпаторія, вул. Інтернаціональна, 135, кв. 245, ідентифікаційний код 31621875) заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за листопад - грудень2008р., січень-квітень 2009р. в сумі 2413 (дві тисячі чотириста тринадцять) гривень 67 копійок та штрафних санкцій в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень на користь місцевого бюджету м. Євпаторії (р\р 33219812700015, отримувач: місцевий бюджет м. Євпаторії (код 34740798), банк отримувача: Управління Держказначейства в м. Євпаторії Головного управління Державного казначейства в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, код платежу 13050210 53 – орендна плата).
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Москаленко С.А.