Постанова № 63367264, 13.12.2016, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.12.2016
Номер справи
815/5882/16
Номер документу
63367264
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/5882/16

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2016 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Самойлюк Г.П.

за участю секретаря: Казарян С.Б.

сторін:

позивач: ОСОБА_1 (представник за довіреністю)

відповідач: ОСОБА_2 (представник за довіреністю)

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю Пул ОСОБА_3 Україна до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області про визнання протиправним та скасування припису від 21.09.2016р., визнання протиправною та скасування постанови № 46 від 11.10.2016р.,

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 09 грудня 2016 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю Пул ОСОБА_3 Україна до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, в якому позивач просить: визнати протиправним та скасувати припис Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області від 21.09.2016 р., визнати протиправною та скасувати постанову Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області №46 від 11.10.2016 р. про накладення стягнень, передбачених ст. 23 Закону України «Про захист прав споживачів», у розмірі 37 381,79 грн., судові витрати покласти на відповідача.

В обґрунтування позову зазначено, що на підставі наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області № 175 від 30.08.2016 р. та направлення на проведення перевірки №120 від 30.08.2016 р. посадовими особами органу з питань захисту прав споживачів проведено планову перевірку ТОВ «Пул ОСОБА_3 Україна» з питань дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів, додержання вимог нормативно-правових актів щодо безпеки продукції, про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів, а також додержання правил торгівлі та надання послуг, за результатами якої складено акт перевірки дотримання законодавства про захист прав споживачів №77/06 від 21.09.2016р. Позивач зазначив, що 26.09.2016 р. (вх. № 2539) ТОВ «Пул ОСОБА_3 Україна» до канцелярії відповідача подано письмові заперечення до акту перевірки № 77/06 від 21.09.2016 р. (а.с. 29-32). Однак, 20.10.2016 р. позивачем отримано постанову про накладення стягнень та застосування штрафу у розмірі 37 381,79 грн. Позивач вважає припис та наказ Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області протиправними та такими що підлягають скасуванню. За таких обставин позивач звернувся до суду з цим позовом та просить задовольнити його в повному обсязі.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в адміністративному позові, додаткових письмових поясненнях (а.с. 3-12, 49-51).

Представник відповідача у судовому засіданні проти адміністративного позову заперечував з підстав, наведених у письмових запереченнях (а.с. 58-62), просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд,-

ВСТАНОВИВ:

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області у період з 01.09.2016р. по 21.09.2016р., на підставі наказу №175 від 30.08.2016р., направлення №120 від 30.08.2016р. проведено планову виїзну перевірку дотримання законодавства про захист прав споживачів, додержання вимог нормативно-правових актів щодо безпеки продукції, про заходи попередження та зменшення вживання тютюнових виробів, а також додержання правил торгівлі та надання послуг ТОВ «Пул енд беа Україна» в магазині «Pul&Bear», розташованому за адресою: Одеська область, Комінтернівський район, с. Фонтанка, комплекс будівель і споруд № 1, ТРЦ «Рів'єра», за результатами якої складено акт перевірки дотримання законодавства про захист прав споживачів № 77/06 від 21.09.2016 р. (а.с.24-25).

Актом перевірки дотримання законодавства про захист прав споживачів № 77/06 від 21.09.2016р., серед іншого, встановлено наступне порушення: реалізація продукції (швейні та трикотажні вироби) з недостовірною інформацією про правила та умови ефективного та безпечного використання товарів у вигляді розшифровки міжнародних символів по догляду за швейними та трикотажними виробами. Так, на рекомендаціях по догляду за одягом, які надаються працівниками магазину, символи, які позначають способи хімічної чистки, зазначені як символи щодо віджиму, чим відмовлено споживачам у надані необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про правила та умови ефективного та безпечного використання продукції, згідно додатків № 7 до акту перевірки.

Не погоджуючись з порушеннями вимог законодавства, виявленими під час заходу державного нагляду (контролю), 21.09.2016р. позивачем зроблено відповідний запис в розділі III акту перевірки щодо незгоди з висновками відповідача.

На підставі вказаного акта перевірки винесено припис, у п.3 якого ТОВ «Пул енд беа Україна» зобовязано усунути інші недоліки, що зазначені в акті перевірки, у тому числі порушення, зазначені в акті перевірки, про що надати письмову інформацію з документальним підтвердженням (а.с. 25).

19.09.2016 р. позивачем на вимогу Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області були надані запитувані документи, а саме: копія висновку санітарно-епідеміологічної експертизи № 05.03.02-03/1116 від 12.01.2012 р., копія довідки історії руху артикулів (а.с. 16-23).

26.09.2016 р. (вих. №2539-16) позивачем надано на адресу відповідача письмові заперечення до акта перевірки від 21.09.2016р. (а.с. 29-32).

На підставі вказаного акта перевірки відповідачем винесено постанову про накладення стягнень, передбачених ст. 23 Закону України Про захист прав споживачів, № 77/06 від 21.09.2016 р., якою до ТОВ «Пул енд беа Україна» застосовано штраф у розмірі 37 381,79 грн. (а.с. 36-38).

Позивач, не погоджуючись із встановленими за результатами перевірки порушеннями, вважаючи протиправними дії посадових осіб щодо проведення планової перевірки ТОВ Пул ОСОБА_3 Україна, просить, в тому числі, визнати протиправним та скасувати припис Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області від 21.09.2016 р., а також визнати протиправною та скасувати постанову Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області №46 від 11.10.2016 р.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду та контролю у сфері господарської діяльності, а також повноваження органів державного нагляду та контролю у питаннях захисту прав споживачів визначені нормами Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності № 877-V від 05.04.2007 р. (далі - Закон № 877-V), Закону України Про захист прав споживачів № 1023-ХІІ від 12.05.1991 р., Порядку проведення перевірок у суб'єктів господарювання сфери торгівлі і послуг, у тому числі ресторанного господарства, якості продукції, додержання обов'язкових вимог щодо безпеки продукції, а також додержання правил торгівлі та надання послуг, затвердженого Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України № 310 від 07.03.2012 р. (далі Порядок № 310), Положення про порядок накладення та стягнення штрафів за порушення законодавства про захист прав споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1177 від 17.08.2002 р. та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до ст. 1 Закону № 877-V державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема, належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Згідно з ч.ч. 4, 5 ст.5 Закону № 877-V, органи державного нагляду (контролю) здійснюють планові заходи з державного нагляду (контролю) за умови письмового повідомлення суб'єкта господарювання про проведення планового заходу не пізніш як за десять днів до дня здійснення цього заходу. Повідомлення, окрім іншого, повинно містити дату початку та дату закінчення здійснення планового заходу. Строк здійснення планового заходу не може перевищувати п'ятнадцяти робочих днів, а для суб'єктів малого підприємництва - п'яти робочих днів, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до вимог ст. 7 Закону № 877-V для здійснення планового або для здійснення планового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ, на підставі наказу оформлюється посвідчення (направлення) на проведення заходу.

На підставі наказу оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу, яке підписується керівником або заступником керівника органу державного нагляду (контролю) (із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові) і засвідчується печаткою. У посвідченні (направленні) на проведення заходу, зокрема, зазначаються: номер і дата наказу, на виконання якого здійснюється захід; підстави для здійснення заходу; предмет здійснення заходу.

В силу приписів ст.7 Закону № 877-V суб'єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходу, якщо вони не пред'явили документів, передбачених цією статтею.

Відповідно до пункту 2.1 Порядку № 310 перед початком перевірки суб'єкта господарювання посадові особи, які проводять перевірку, пред'являють керівнику суб'єкта господарювання або уповноваженій ним особі направлення та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу, і надають суб'єкту господарювання копію направлення на перевірку, а також інформують цих осіб про мету перевірки.

Пунктом 2.6 Порядку № 310 встановлено, що перевірки проводяться посадовими особами на підставі наказу відповідного органу з питань захисту прав споживачів, який повинен містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого здійснюватиметься захід, та предмет перевірки.

Повідомлення повинно містити: дату початку та дату закінчення проведення планової перевірки; найменування юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких проводиться перевірка; найменування відповідного органу з питань захисту прав споживачів. Повідомлення надсилається рекомендованим листом або телефонограмою за рахунок коштів відповідного органу з питань захисту прав споживачів або вручається особисто керівнику чи уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку. Строк проведення планової перевірки не може перевищувати п'ятнадцяти робочих днів, а для суб'єктів малого підприємництва - п'яти робочих днів, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до пункту 1.5 Порядку № 310 суб'єкт господарювання під час проведення посадовими особами перевірки має право: не допускати посадових осіб до здійснення перевірки, якщо: вона здійснюється з порушенням вимог щодо періодичності проведення заходів державного нагляду (контролю), передбачених законом; посадова особа не надала копії документів, передбачених Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", або якщо надані документи не відповідають вимогам цього Закону; посадові особи не пред'явили до початку перевірки службове посвідчення та направлення на перевірку; у разі вимоги посадових осіб про проведення планової перевірки суб'єктом господарювання не одержано повідомлення про її проведення.

Планова перевірка дотримання вимог законодавства України про захист прав споживачів, додержання вимог нормативно-правових актів щодо безпеки продукції, про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів, а також додерження правил торгівлі та надання послуг ТОВ «Пул енд ОСОБА_3 Україна» у магазині Pull&Bear (юридична адреса: 01030, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, буд. 19-21, літера «А»; фактична адреса: Одеська область, Комінтернівський район, с. Фонтанка, комплекс будівель і споруд № 1, ТРЦ «Рів'єра») проводилась згідно плану проведення перевірок на III квартал 2016 року на підставі направлення на проведення перевірки №120 від 30.08.2016р. та повідомлення на проведення перевірки №84 від 08.07.2016 р.

Планова перевірка проводилась відповідно до ст.ст. 5, 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ст. ст. 5, 26 Закону України «Про захист прав споживачів», постанов Кабінету Міністрів України №1164 від 27.12.2008р. «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов'язаної з виробництвом, випуском і реалізацією продукції (виконанням робіт, наданням послуг), та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю)» (із змінами), № 1280 від 31.10.2007 р. «Про затвердження порядку відбору зразків продукції для визначення її якісних показників та форми акта відбору зразків продукції».

За результатами перевірки складено акт перевірки №77/06 від 21.09.2016 р. стосовно дотримання вимог законодавства України про захист прав споживачів при реалізації основних груп непродовольчих товарів.

Під час перевірки встановлено, що позивач порушив вимоги ст. 15 Закону України Про захист прав споживачів, п.п. 10, 14, 16 Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, затверджених наказом Мінекономіки №104 від 19.04.2007 р., допустивши реалізацію швейних та трикотажних виробів, що не відповідає вимогам нормативних документів (п. 2.6 ДСТУ 2122-93), а саме з недостовірною інформацією про правила та умови ефективного та безпечного використання товарів у вигляді розшифровки міжнародних символів по догляду за швейними та трикотажними виробами.

На підставі результатів перевірки наданий припис до акта перевірки № 77/06 від 21.09.2016 р.

Відповідно до ч. 8 ст.7 Закону № 877-V приписом є обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб'єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.

Відповідно до ч.1 ст.12 Закону № 877-V невиконання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю), тягне за собою застосування до суб'єкта господарювання штрафних санкцій у порядку, встановленому законом.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України основним завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.

Так, судом встановлено, що відповідач у акті перевірки вказує на те, що порушення позивачем законодавства про захист прав споживачів полягає у порушенні ст.15 Закону України Про захист прав споживачів, п.п.10, 14, 16 Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, затверджених наказом Мінекономіки України №104 від 19.04.2007р., у звязку із реалізацією продукції (швейні та трикотажні вироби) з недостовірною інформацією про правила та умови ефективного та безпечного використання товарів у вигляді розшифровки міжнародних символів по догляду за швейними та трикотажними виробами, яка не відповідає вимогам нормативних документів (ДСТУ: 2122-93), чим відмовлено споживачам у наданні необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про правила та умови ефективного та безпечного використання продукції, так на рекомендаціях по догляду за одягом, які надаються працівниками магазину, символи які позначають способи хімічної чистки зазначені як символи щодо віджиму.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону України « Про захист прав споживачів» споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про продукцію, її кількість, якість, асортимент, а також про її виробника (виконавця, продавця).

Частиною 1 ст.15 Закону України Про захист прав споживачів передбачено, що споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги). Інформація про продукцію не вважається рекламою.

Інформація про продукцію повинна містити: назву товару, найменування або відтворення знака для товарів і послуг, за якими вони реалізуються; найменування нормативних документів, вимогам яких повинна відповідати вітчизняна продукція; дані про основні властивості продукції, а щодо продуктів харчування - про склад (включаючи перелік використаної у процесі їх виготовлення сировини, в тому числі харчових добавок), номінальну кількість (масу, обєм тощо), харчову та енергетичну цінність, умови використання та застереження щодо вживання їх окремими категоріями споживачів, а також іншу інформацію, що поширюється на конкретний продукт; відомості про вміст шкідливих для здоровя речовин, які встановлені нормативно-правовими актами, та застереження щодо застосування окремої продукції, якщо такі застереження встановлені нормативно-правовими актами; позначку про наявність або відсутність у складі продуктів харчування генетично модифікованих компонентів; дані про ціну (тариф), умови та правила придбання продукції; виробник (продавець) у разі виявлення недостовірної інформації про продукцію (якщо вона не шкодить життю, здоровю або майну споживача) протягом тижня вилучає цю продукцію з продажу та приводить інформацію про неї до відповідності; дату виготовлення; відомості про умови зберігання; гарантійні зобовязання виробника (виконавця); правила та умови ефективного і безпечного використання продукції; строк придатності (строк служби) товару (наслідків роботи), відомості про необхідні дії споживача після їх закінчення, а також про можливі наслідки в разі невиконання цих дій; найменування та місцезнаходження виробника (виконавця, продавця) і підприємства, яке здійснює його функції щодо прийняття претензій від споживача, а також проводить ремонт і технічне обслуговування.

Частиною 2 ст.15 Закону України Про захист прав споживачів, зокрема, встановлено, що інформація, передбачена частиною першою цієї статті, доводиться до відома споживачів виробником (виконавцем, продавцем) у супровідній документації, що додається до продукції, на етикетці, а також у маркуванні чи іншим способом (у доступній наочній формі), прийнятим для окремих видів продукції або в окремих сферах обслуговування.

Так, у магазині Pull&Bear вся необхідна інформація про продукцію міститься як на маркуванні кожної одиниці товару та в іншій наочній формі, зокрема у куточку покупця, а також біля примірочних кабін, на видному місці розміщені таблиці міжнародних символів догляду за одягом, що підтверджується фото фіксацією зазначених таблиць, які були подані разом із запереченнями до акту перевірки (а.с. 34-35).

Судом не беруться до уваги письмові пояснення відповідача, які містяться в письмових запереченнях на адміністративний позов, щодо відсутності у приміщенні магазину достовірної інформації про правила та умови ефективного та безпечного використання товарів у вигляді розшифровки міжнародних символів по догляду за швейними та трикотажними виробами, надаючи на підтвердження зазначених тверджень фото фіксацію, датовану 21.09.2016 р., оскільки в акті перевірки посадовими особами відповідача не зафіксовано факту відсутності такої інформації у приміщенні магазину Pull&Bear, зокрема, в куточку споживача, примірочних кабінах.

Відповідачем було порушено вимоги щодо форми акта перевірки дотримання законодавства про захист прав споживачів разом з додатками, затвердженої наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України №24 від 11.01.2012 р., зокрема Додатку 1 «Загальнообовязкові питання які підлягають перевірці».Так, серед загальнообовязкових питань, які підлягають перевірці, є наявність на видному та доступному місці куточка покупця, в якому розміщується інформація про найменування власника або уповноваженого ним органу (нормативне обґрунтування: пункт 10 Порядку провадження торговельної діяльності, пункт 7 Правил побутового обслуговування населення).

Посилання відповідача на те, що товари, які реалізуються в магазині «Pull&Bear», не містять інформації про правила та умови ефективного та безпечного використання на державній мові у вигляді символів щодо догляду, суд вважає необґрунтованими, оскільки символи щодо догляду не мають мовних характеристик, це суто графічна інформація.

Частиною 2 ст. 23 Закону України "Про стандартизацію" встановлено, що національні стандарти та кодекси усталеної практики застосовуються на добровільній основі, крім випадків, якщо обовязковість їх застосування встановлена нормативно-правовими актами.

Водночас, використання п.2.6 ДСТУ 2122-93 не є обов'язковим для позивача при здійсненні ним господарської діяльності, а саме роздрібної торгівлі текстильними товарами, враховуючи положення ст.ст.1, 15 Закону України Про стандартизацію та приписи Постанови Кабінету Міністрів України № 13 від 14.01.2009 р., якою затверджений Технічний регламент щодо назв текстильних волокон і маркування текстильних виробів, які не містять вимог щодо обов'язкового застосування п. 2.6 ДСТУ 2122-93.

Також слід зауважити, що п. 2.6 ДСТУ 2122-93 застосовується виключно на добровільній основі, а отже будь-які посилання на недотримання позивачем вимог п. 2.6 ДСТУ 2122-93 не є порушенням закону позивачем та не може мати наслідком притягнення останнього до відповідальності.

Твердження відповідача щодо невідповідності вимогам державних стандартів швейних та трикотажних виробів є необґрунтованими, оскільки щодо перевірки безпеки швейних та трикотажних виробів діє Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту щодо назв текстильних волокон і маркування текстильних виробів» № 13 від 14.01.2009 р., вимогам якої і повинні перевірятися відповідність швейних та трикотажних виробів.

Згідно п.п. 17, 23 Технічного регламенту щодо назв текстильних волокон і маркування текстильних виробів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 13 від 14.01.2009 р., маркування вітчизняних та імпортованих текстильних виробів, що вводяться в обіг, здійснюється українською мовою. Допускається маркування імпортованих виробів англійською мовою, перевірка на відповідність текстильних волокон і виробів вимогам цього Технічного регламенту проводиться під час введення зазначеної продукції в обіг на території України згідно із законодавством.

За приписами ч. 6 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" посадова особа органу державного нагляду (контролю), зокрема, зазначає в акті стан виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства.

Відповідно до п. 3.2 Наказу № 310, під час опису виявлених порушень вимог законодавства повинні бути зазначені нормативно-правові акти чи нормативні документи, вимоги яких порушені, їх повне найменування та реєстраційний номер. Зміст порушення повинен бути конкретизований та викладений відповідно до норм законодавства. Довільне викладення або трактування вимог нормативно-правових актів та документів не допускається. Опис порушень закінчується аргументованими висновками з посиланням на відповідні законодавчі, нормативно-правові акти та нормативні документи.

Опис порушень в акті перевірки № 77/06 від 21.09.2016 р. не відповідає вищезазначеним вимогам, тому акт перевірки № 77/06 від 21.09.2016 р., складений з порушенням вимог законодавства.

До того ж, як вбачається із матеріалів справи, зазначені відповідачем обставини в якості порушень не є порушеннями при здійсненні господарської відповідальності відповідачем, а саме положення ДСТУ, оскільки згідно II розділу «Нормативні документи із стандартизації та вимоги до них», розділу ІІІ «Організація робіт із стандартизації» Декрету Кабінету Міністрів України "Про стандартизацію і сертифікацію № 46-93 від 10.05.1993 р. нормативні документи із стандартизації та вимоги до них ст.ст. 4, 5, 6, 7, 8, 9 виключено на підставі Закону № 1193-VІ від 09.04.2014р.

На підставі ст.ст.10, 11 КАС України усі учасники адміністративного процесу є рівними, а вирішення справ у адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними доказів.

Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відтак, приймаючи до уваги вищенаведене в сукупності, проаналізувавши докази наявні в матеріалах справи та приписи чинного законодавства, суд дійшов висновку, що позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю Пул ОСОБА_3 Україна є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 8, 9, 11, 71, 86, 94, 159-164, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю Пул ОСОБА_3 Україна до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області про визнання протиправним та скасування припису від 21.09.2016р., визнання протиправною та скасування постанови № 46 від 11.10.2016р.,- задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати припис Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області від 21.09.2016р.

Визнати протиправною та скасувати постанову Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області № 46 від 11.10.2016р.

Стягнути з Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю Пул ОСОБА_3 Україна (01030, м.Київ, вул. Богдана Хмельницького, буд.19-21, /ЛІТЕРА "А"/, ЄДРПОУ 35534624) судовий збір у розмірі 2 756,00 грн. (дві тисячі сто сімсот пятдесят шість гривень 00 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 13.12.2016 р.

Суддя: Г.П. Самойлюк

.