КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/17522/15
Суддя доповідач Ключкович В.Ю.
У Х В А Л А
07 грудня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Ключкович В.Ю., перевіривши матеріали апеляційної скарги Міжрегіонального головного управління ДФС – Центрального офісу з обслуговування великих платників на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 грудня 2015 року у справі за адміністративним позовом дочірнього підприємства з іноземною інвестицією «Сантрейд» до Міжрегіонального головного управління ДФС – Центрального офісу з обслуговування великих платників, третя особа: ТОВ «Стандарт Україна» про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 грудня 2015 року, адміністративний позов задоволено повністю.
Не погоджуючись з даною постановою, Міжрегіональне головне управління ДФС – Центральний офіс з обслуговування великих платників подало апеляційну скаргу.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно до ч.4 ст.189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Як вбачається з матеріалів справи, копію оскаржуваної постанови від 30 грудня 2015 року представником відповідача отримано 18.01.2016 року, що підтверджується зворотнім поштовим повідомленням (т. 20, а.с.36), тобто останнім днем подання апеляційної скарги фактично є 28.01.2016 року.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 22 лютого 2016 року апеляційну скаргу Міжрегіонального головного управління ДФС – Центрального офісу з обслуговування великих платників на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 грудня 2015 року залишено без руху, у зв’язку з несплатою судового збору в розмірі 5 439 грн. 59 коп.
В подальшому ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 24 березня 2016 року апеляційну скаргу повернуто особі, яка її подала, оскільки така не сплатила судовий збір.
Звертаючись 23.09.2016 року повторно до суду апеляційної інстанції з апеляційною скаргою на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 грудня 2015 року, апелянтом разом з апеляційною скаргою подано клопотання про поновлення провадження по справі. Однак, для обґрунтування вказаного клопотання, Міжрегіональним головним управлінням ДФС – Центральним офісом з обслуговування великих платників не надано суду апеляційної інстанції жодних доказів неможливості сплати судового збору у строк раніше, ніж така апеляційна скарга було подана. Одночасно, посилаючись на не передбачення витрат на сплату судового збору в кошторисі контролюючого органу, апелянтом не було додано копії такого кошторису до матеріалів апеляційної скарги, або іншого документу (доказу), зі змісту якого буде за можливе встановити час появи у апелянта коштів для сплати судового збору, що є важливим для визначення поважності (неповажності) пропуску строку на апеляційне оскарження.
Оскільки вказані ухвали суду від 22 лютого 2016 року та 24 березня 2016 року позивачем не оскаржувались, а дана апеляційна скарга, яка повторно подана до КААС подана 23.09.2016р., тобто з поза межами 10-ти денного строку на апеляційне оскарження, який за вимогами ст.186 КАС України відраховується саме з моменту отримання копії постанови, натомість апелянтом не надано жодних доводів, які підтверджували б поважність пропуску строку для подачі апеляційної скарги, це є перешкодою в прийнятті апеляційної скарги Міжрегіонального головного управління ДФС – Центрального офісу з обслуговування великих платників до провадження.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції, тому у відповідності до ст.189 КАС України апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту необхідно надати строк для усунення недоліків.
Керуючись ч.4 ст. 189 КАС України, –
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Міжрегіонального головного управління ДФС – Центрального офісу з обслуговування великих платників – залишити без руху.
Роз’яснити апелянту, що протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою в якій вказати інші підстави для поновлення строку.
У разі неусунення недоліків у вищезазначений строк, до апеляційної скарги будуть застосовані наслідки визначені ч.4 ст.189 КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя В.Ю. Ключкович