КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-24170/08 Головуючий у 1 інстанції: Попікова О.В
Суддя-доповідач: Романчук О.М.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 вересня 2009 року м. Київ.
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого: Романчук О.М.,
Суддів: Шостака О.О.,
Ізмайлової Т.Л.,
при секретарі: Шевчук К.В.
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Київської області на постанову Господарського суду Київської областiвід 30 травня 2008 року у справі за адміністративним позовом приватного підприємства «Автомагсервіс» до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Київської області про скасування рішення,-
В С Т А Н О В И В :
Приватне підприємство «Автомагсервіс» (далі - Позивач) звернулися до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Київської області (далі відповідач) про скасування рішення.
Постановою Господарського суду Київської областi від 30 травня 2008 року позов задоволено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Відповідач подав апеляційну скаргу та просив суд скасувати постанову суду та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
17 жовтня 2007 року на підставі посвідчень від 17.10.2007 № 3853, 3854 головним державним податковим ревізором-інспектором ОСОБА_1 та головним державним податковим ревізором-інспектором ОСОБА_2 проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу на АЗС, що належить ПП „Автомагсервіс" та розташована за адресою: м. Київ, Московський проспект, 6.
У ході перевірки було виявлено порушення п.1, п. 2, п. 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (далі Закон № 265), а саме: не проведення розрахункової операції через РРО на загальну суму 7 грн. та не видача відповідного розрахункового документу (касового чеку). Крім того, було виявлено невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному X звіті РРО на суму 31180,03 грн.
За результатами перевірки складено акт № 001745\2306\33330556 від 17.10.2007 р.
На підставі вказаного акта Відповідачем було прийнято рішення від 15.11.2007р. № 0003142306, яким позивачеві нараховано фінансові санкції у розмірі 155935,15 грн. .
У відповідності до положень п. 13 ст. 3 Закону № 265, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Статтею 2 Закону № 265 визначено, що місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.
Як вбачається з акта перевірки № 001745\2306\33330556 від 17.10.2007р., в ході її здійснення було встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в поточному X звіті РРО на суму 31180,03 грн. Відповідно до розписки, наданої 17.10.2007 року касиром-оператором АЗС ОСОБА_3, на місці проведення розрахунків сума перерахованих власноручно останнім коштів становить 32901,75 грн. без урахування особистих коштів -180 грн., всього на місці розрахунків знаходилось 33081,75 грн. На місці розрахунків використовується КОРО, касова книга не ведеться, касові ордери відсутні.
У відповідності до п. 4.5 Наказу Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 р. N 614 було затверджено «Порядок реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги)», унесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операцій "службове внесення" та "службова видача", якщо таке внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій. Крім того, операція "службове внесення" використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту.
Не проводиться через РРО видача готівки, не пов'язана з проведенням розрахунків, якщо така видача здійснюється після виконання Z-звіту до реєстрації першої розрахункової операції та (або) до виконання операції "службове внесення".
Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, Позивачем було проведено операцію операцію „службова видача" загалом на суму 31000 грн.
Таким чином, службовими особами Позивача було правомірно зроблено операцію «службова видача» та переміщено кошти до службового сейфу.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що висновки про невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків у цій частині є неправомірними.
У відповідності до ст. 22 Закону № 265, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Враховуючи те, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, ухвалено рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому, у відповідності до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.
Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України суд,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Київської області залишити без задоволення, а постанову Господарського суду Київської областiвід 30 травня 2008 року без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий суддя:
судді:
Повний текст виготовлено: 21.09.2009 року