ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Нагірняк М.Ф.
Суддя-доповідач:Євпак В.В.
УХВАЛА
іменем України
"23" листопада 2016 р. Справа № 806/1448/16
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Євпак В.В.
суддів: Капустинського М.М.
Мацького Є.М.,
за участю секретаря судового засідання Шведюк М.М.,
позивача ОСОБА_3,
представника відповідача Дурави В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "07" вересня 2016 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернулася з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області про визнання протиправними дії щодо відмови в наданні довідки про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 року №15-1, та за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011року №5-1, та зобов'язати видати вказані довідки.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 07 вересня 2016 року позов задоволено частково, визнано протиправною відмову Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області в наданні ОСОБА_3 довідки для здійснення перерахунку раніше призначеної пенсії за формою, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 N 15-1.
Зобов'язано Головне управління Державної фіскальної служби у Житомирській області видати ОСОБА_3 довідку про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 N 15-1.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням в частині задоволення позовних вимог, відповідач подав апеляційну скаргу. Посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду та прийняти нову про відмову у задоволенні позову. В апеляційній скарзі зазначив, що відповідно до Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889 та Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" №1058, з 01.05.2016 відсутні підстави для перерахунку пенсій державним службовцям у зв"язку з підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців. Оскільки Закон №889 не передбачає проведення перерахунку пенсій, та постановою КМУ №1013 скасовано пункт 4 постанови КМУ №865 від 31.05.2000, підстави для видачі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсії, яка була передбачена ст. 37-1 Закону №3723, відсутні. Суд першої інстанції не звернув уваги на зазначені вимоги та ухвалив незаконне рішення.
Позивач судове рішення в частині відмови у задоволення позову не оскаржувала.
Представник відповідача в судовому засіданні апеляційну скаргу підтримав в повному обсязі.
Позивач апеляційну скаргу не визнала. Вважає судове рішення таким, що винесено у відповідності до вимог Закону. Просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.
Переглянувши судове рішення, доводи апеляційної скарги, розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Встановлено, що 05.11.2013 року позивач була звільнена з посади заступника начальника відділу обслуговування платників податків відповідача у зв'язку із виходом на пенсію державного службовця.
22.06.2016 позивач звернулася до відповідача із заявою щодо отримання певної інформації в тому числі щодо видачі довідки про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 №15-1.
Відповідач листом від 01.07.2016 відмовив позивачу у видачі їй відповідних довідок для перерахунку пенсії державного службовця. Рішення відповідача мотивовано наявністю на час звернення відповідних змін до положень Постанова N865 та набранням чинності з 01.05.2016 Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року N 889-VIII.
Не погоджуючись з такою відмовою, позивач звернулась з позовом до суду.
Суд першої інстанції дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду та не погоджується з доводами апеляційної скарги з огляду на наступне.
Спірні правовідносини між сторонами по даній справі щодо порядку видачі довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії державним службовцям, та її форми, регулюються правовими нормами Постанови КМ України "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" від 31 травня 2000 р. N865 (надалі - Постанова N865 ), що були чинні на день виникнення таких відносин.
Встановлено, що позивач 05.11.2013 була звільнена з посади заступника начальника відділу обслуговування платників податків у зв'язку із виходом на пенсію державного службовця.
Відповідно до вимог статті 37-1 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року N 3723-XII, в редакції на час звільнення позивача та призначення їй пенсії державного службовця, зазначалося, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.
За приписами п.4 Постанови N865 в редакції на час звільнення позивача та призначення їй пенсії державного службовця визначалися умови та підстави для перерахунку пенсії таким пенсіонерам. Правовими нормами п.5 цієї ж постанови передбачалося, що перерахунок пенсій проводиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи, форма якої затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.
Зазначене свідчить, що чинне законодавство гарантувало позивачу на час її звільнення з державної служби та призначення їй пенсії державного службовця право на перерахунок призначеної пенсії у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи, форма якої затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики
Встановлено, що звернення позивача як і самі позовні вимоги в даній справі не зводяться щодо вирішення відповідачем питання про проведення самого перерахунку пенсії та її розміру.
Суть спору між сторонами зведена виключно щодо видачі позивачу, як особі, що була звільнена з публічної служби на пенсію державного службовця, довідки про заробітну плату, форма якої була затверджена у встановленому порядку.
Встановлено, що Постановою правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 N 15-1 була затверджена форма довідки про заробітну плату, яка подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію.
Форму вказаної довідки було виключено згідно із змінами, внесеними постановою правління Пенсійного фонду України від 4 липня 2016 року N 15-2.
Як зазначено в п.3 цієї постанови правління Пенсійного фонду України від 4 липня 2016року N 15-2, вказана постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування. Офіційне опублікування вказаної постанови Пенсійного фонду України мало місце в Офіційному віснику України, 2016, N 67 (02.09.2016), ст. 2258.
Тобто, форма довідки з приводу якої мало місце звернення позивача, була виключена лише з 02.09.2016, а відтак на день звернення позивача 22.06.2016 вона була чинна.
Таким чином, відповідач на день звернення позивача зобов'язаний був видати останній довідку про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 N 15-1.
З огляду на наведене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що право позивача є порушеним та підлягає судовому захисту виключно шляхом зобов'язання Головне управління Державної фіскальної служби у Житомирській області видати ОСОБА_3 довідку про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 N 15-1.
Судове рішення в частині відмови у задоволенні позовних вимог, сторонами не оскаржувалось, тому судовою колегією його правомірність в цій частині не переглядається.
Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Доводи апеляційної скарги не спростовують законність та обґрунтованість постанови суду першої інстанції. Постанова суду першої інстанції прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
За таких підстав апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області залишити без задоволення, постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "07" вересня 2016 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя В.В. Євпак
судді: М.М. Капустинський
Є.М. Мацький
Повний текст cудового рішення виготовлено "24" листопада 2016 р.
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1,10025
3- відповідачу/відповідачам: Головне управління Державної фіскальної служби у Житомирській області вул.Юрка Тютюнника, 7,м.Житомир,10003
- ,