Постанова № 62930614, 15.11.2016, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
15.11.2016
Номер справи
234/14352/16-а
Номер документу
62930614
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 234/14352/16-а

Провадження № 2-а/234/313/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2016 року м. Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області у складі: головуючого судді Михальченко А.О., при секретарі Вербовецькій Д.В., розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Краматорську Донецької області адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення бюджетних коштів,

В С Т А Н О В И В:

24 вересня 2015 року Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення бюджетних коштів, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що 03 листопада 2014 року Відповідач звернувся до Позивача з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Рішенням від 07.11.2014 року Відповідачу на сім'ю, було призначено допомогу як непрацездатним особам (пенсіонери), яка переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на період з 03.11.2014 року по 02.05.2015 року в розмірі 1326 грн. 00 коп.

Надалі Відповідач звернулась до Позивача з заявою від 15.12.2014 року з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, зазначивши в складі сім'ї двох дітей - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Згідно рішення Позивача від 29.12.2014 року було здійснено перерахунок та призначено допомогу на період з 01.01.2014 року по 02.05.2015 року в розмірі 2210 грн. 00 коп.

В подальшому відповідач зверталась з заявою від 13.05.2015 року. Рішеннями Позивача від 02.06.2015 року, Відповідачу була призначена допомога на період з 03.05.2015 року по 02.11.2015 року.

23 березня 2016 року на адресу управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради надійшов лист Краматорського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з якого стало відомо, що діти з Відповідачем в період виплати допомоги з 03.11.2014 року по 02.11.2015 року не проживали.

Розпорядженням Позивача від 23.03.2016 року було прийнято рішення здійснити перерахунок надміру виплачених коштів за період з 03.11.2014 року по 02.11.2015 року.

Управлінням праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради було здійснено перерахунок виплачених коштів і виявлена переплата бюджетних коштів за період з листопада 2014 року по листопад 2015 року в сумі 24810 грн. 93 коп.

Представник позивача в судове засідання не з'явилася, надала заяву про розгляд справи за її відсутності, на позовних вимогах наполягає.

Відповідачка ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, повідомлена про час та дату розгляду справи належним чином.

Відповідно до ч.4 ст.122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Проаналізувавши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Правовідносини за даним позовом регулюються Конституцією України, постановою Кабінету Міністрів України «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення» та постановою Кабінету Міністрів України «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до ст.113 Конституції України, Кабінет Міністрів України у своїй діяльності повинен керуватися виключно Конституцією й законами України, а також підзаконними актами, які прийняті згідно Конституції України.

Для отримання грошової допомоги уповноважений представник сім'ї звертається до уповноваженого органу за фактичним місцем проживання (перебування) з відповідною заявою та пред'являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та довідки всіх членів сім'ї про взяття на облік осіб, які переміщуються.

У заяві зазначаються такі відомості про всіх членів сім'ї, які претендують на отримання грошової допомоги:

прізвище, ім'я та по батькові;

число, місяць, рік народження;

серія, номер паспорта громадянина України, ким і коли виданий, для іноземців або осіб без громадянства - серія, номер паспортного документа та посвідки на постійне проживання;

реєстраційний номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу державної фіскальної служби і мають відмітку в паспорті);

зареєстроване та фактичне місце проживання (перебування);

реквізити рахунка уповноваженого представника сім'ї в уповноваженому банку, на який перераховуватиметься грошова допомога;

наявність у будь-кого з членів сім'ї у володінні житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції;

наявність у володінні всіх членів сім'ї транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (із зазначенням строку експлуатації з дати випуску);

наявність у будь-кого з членів сім'ї на депозитному банківському рахунку коштів у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;

місце роботи осіб працездатного віку та час, з якого особа там працює.

До заяви додається копія свідоцтва про одруження, копії свідоцтв про народження дітей та письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім'ї від інших членів сім'ї та згода на обробку персональних даних. (п. 5 Порядку №505)

Грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім'ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім'ї у таких розмірах:

для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) - 884 гривні на одну особу (члена сім'ї);

для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім'ї).

Відповідно до п. 2 «Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505 (далі - Порядок №505) особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, структурних підрозділах з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.

Згідно п. 11 Порядку № 505 суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником сім'ї на вимогу уповноваженого органу.

Судом встановлено, що до Управління праці та соціального захисту населення 03.11.2014 року звернулася ОСОБА_1 із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Рішенням від 07.11.2014 року ОСОБА_1 на сім'ю, було призначено допомогу як непрацездатним особам (пенсіонери), яка переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на період з 03.11.2014 року по 02.05.2015 року в розмірі 1326 грн. 00 коп.

Надалі ОСОБА_1 звернулась до Управління праці та соціального захисту населення з заявою від 15.12.2014 року з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, зазначивши в складі сім'ї двох дітей - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Згідно рішення Управління праці та соціального захисту населення від 29.12.2014 року було здійснено перерахунок та призначено допомогу на період з 01.01.2014 року по 02.05.2015 року в розмірі 2210 грн. 00 коп.

В подальшому ОСОБА_1 зверталась з заявою від 13.05.2015 року. Рішеннями Управління праці та соціального захисту населення від 02.06.2015 року, ОСОБА_1 була призначена допомога на період з 03.05.2015 року по 02.11.2015 року.

23 березня 2016 року на адресу управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради надійшов лист Краматорського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з якого стало відомо, що діти з ОСОБА_1 в період виплати допомоги з 03.11.2014 року по 02.11.2015 року не проживали.

Розпорядженням Управління праці та соціального захисту населення від 23.03.2016 року було прийнято рішення здійснити перерахунок надміру виплачених коштів за період з 03.11.2014 року по 02.11.2015 року.

Управлінням праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради було здійснено перерахунок виплачених коштів і виявлена переплата бюджетних коштів за період з листопада 2014 року по листопад 2015 року в сумі 24810 грн. 93 коп.

ОСОБА_1 була повідомлена листом №01-08/4421 від 31.03.2016 про заборгованість. До цього часу сума переплати не погашалась.

На підставі наведеного та в межах пред'явленого позову, суд вважає необхідним позов задовольнити.

Керуючись ст.ст.2, 7, 9-12, 14, 19, 94, 99, 159, 160, 161, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст.19 ч.2, 113 Конституції України, постановою Кабінету Міністрів України «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення» та постановою Кабінету Міністрів України «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської Ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, ІПН НОМЕР_1, що проживає за адресою АДРЕСА_1, заборговану переплату державних коштів у сумі 24810 грн. 93 коп. (двадцять чотири тисячі вісімсот десять гривень дев'яносто три копійки) на користь Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради ЄДРПОУ 25953617 на р/р 35217039022516 в ГУДКСУ в Донецькій області, МФО 820172.

Стягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, ІПН НОМЕР_1, що проживає за адресою АДРЕСА_1, на користь держави судовий збір у сумі 1378 грн. 00 коп. (одну тисячу триста сімдесят вісім гривень 00 копійок)

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то 10-ти денний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення 5-ти денного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова постановлена та надруковано в єдиному екземплярі у нарадчій кімнаті.

Суддя: