ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====
УХВАЛА
14 листопада 2016 року Справа № 915/549/16
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Адаховської В.С.,
при секретарі Косінчук О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
кредитори:
1) Публічне акціонерне товариство "Райффайзен Банк Аваль" (01011, м. Київ, вул. Лєскова, 9, ідентифікаційний код 14305909; адреса для листування: Управління проблемних кредитів (м. Миколаїв) ПАТ "Райффайзен Банк Аваль", 54030, м. Миколаїв, вул. Артилерійська, 19 А),
2) ОСОБА_2 (54058, АДРЕСА_1, поштова адреса: АДРЕСА_8, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1),
3) Державна податкова інспекція у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області (54030, м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 24/2, ідентифікаційний код 39554010),
банкрут: Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 (54003, АДРЕСА_2, поштова адреса: АДРЕСА_8, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2),
ліквідатор: арбітражний керуючий Безабчук Алла Володимирівна (свідоцтво № 233 від 20.02.2013, АДРЕСА_9, адреса для листування: АДРЕСА_10),
про банкрутство,
за участю представників учасників процесу:
від кредиторів:
1) ПАТ "Райффайзен Банк Аваль": не з'явився,
2) ОСОБА_2: не з'явився,
3) ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва: не з'явився,
ліквідатор банкрута: арбітражний керуючий Безабчук А.В.,
В С Т А Н О В И В:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 (далі - ОСОБА_3) звернувся до господарського суду з заявою про визнання його банкрутом в порядку ст. ст. 90, 91 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство) у зв'язку з неспроможністю задовольнити зобов'язання перед кредиторами в сумі 14 223 018,50 грн., відсутністю майна та грошових коштів для задоволення вимог кредиторів.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 12.05.2016 вказану заяву боржника прийнято та призначено до розгляду у підготовчому засіданні суду на 19 травня 2016 року о 12 год. 00 хв.; накладено арешт на майно фізичної особи ОСОБА_3, за винятком майна, на яке згідно із законодавством України не може бути звернено стягнення, та майна, що перебуває в заставі з підстав, не пов'язаних із здійсненням такою особою підприємницької діяльності.
Ухвалою підготовчого засідання суду від 19.05.2016 порушено провадження у справі про банкрутство боржника; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; призначено справу до розгляду в засіданні суду для прийняття постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на 31 травня 2016 року об 11 год. 00 хв.
Ухвалою суду від 31.05.2016 розгляд справи було відкладено на 14 червня 2016 року об 11 год. 00 хв.
Постановою Господарського суду Миколаївської області від 14.06.2016 ОСОБА_3 визнано банкрутом, відносно нього відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Безабчук Аллу Володимирівну (далі - Безабчук А.В.).
Частиною 3 статті 38 Закону про банкрутство передбачено, що з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Частиною 8 ст. 91 Закону про банкрутство передбачено, що офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснюється в порядку, встановленому цим Законом, із зазначенням строку пред'явлення кредиторами вимог до банкрута, який не може перевищувати двох місяців.
Відповідно до вимог Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затвердженого постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013 № 16, повідомлення про визнання ОСОБА_3 банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури було розміщено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет 14.06.2016 за № 32551.
У встановлений строк до господарського суду звернулися кредитори з заявами про визнання грошових вимог до банкрута.
12.07.2016 до суду надійшла заява Публічного акціонерного товариства (ПАТ) "Райффайзен Банк Аваль" № 140-7-0-00-2242 від 07.07.2016 про визнання кредиторських вимог до банкрута в сумі 15 325 850,26 грн.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 30.08.2016 визнано грошові вимоги ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" до банкрута в сумі 15 325 850,25 грн., які підлягають задоволенню у третю чергу; приписано, що судовий збір у сумі 2 756,00 грн., сплачений кредитором згідно платіжного доручення № 519217 від 07.07.2016, підлягає відшкодуванню до задоволення вимог кредиторів із коштів, внесених на спеціальний банківський рахунок.
01.08.2016 до суду надійшла заява ОСОБА_2 (далі - ОСОБА_2) б/н від 01.08.2016 про визнання кредиторських вимог до банкрута в сумі 763 154,00 грн.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 30.08.2016 визнано грошові вимоги ОСОБА_2 до банкрута в сумі 763 154,00 грн., які підлягають задоволенню у третю чергу; приписано, що судовий збір у сумі 2 756,00 грн., сплачений кредитором згідно квитанції № 8 від 29.07.2016, підлягає відшкодуванню до задоволення вимог кредиторів із коштів, внесених на спеціальний банківський рахунок.
12.08.2016 до суду надійшла заява Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області (далі - ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва) № 2018/9/14-03-10-014 від 10.08.2016 про визнання кредиторських вимог до банкрута в сумі 100 336,26 грн.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 20.09.2016 визнано грошові вимоги ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва до банкрута в сумі 100 336,26 грн., які підлягають задоволенню у другу чергу; приписано, що судовий збір у сумі 2 756,00 грн., сплачений кредитором згідно платіжного доручення № 810 від 12.09.2016, підлягає відшкодуванню до задоволення вимог кредиторів із коштів, внесених на спеціальний банківський рахунок.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 20.09.2016 встановлено порядок і розмір задоволення вимог кредиторів ОСОБА_3:
у другу чергу:
- вимоги ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва в сумі 100 336,26 грн.;
у третю чергу вимоги:
- вимоги ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" у сумі 15 325 850,25 грн.;
- вимоги ОСОБА_2 у сумі 763 154,00 грн.
30.08.2016 до господарського суду від ліквідатора банкрута за супровідним листом № 01-34/387 від 29.08.2016 надійшов проміжний звіт станом на 26.08.2016 з доданими до нього документами (Т. 1, а. с. 193-246).
01.11.2016 до господарського суду за супровідним листом № 01-34/444 від 01.11.2016 надійшов звіт ліквідатора з доданими до нього документами та ліквідаційний баланс банкрута станом на 24.10.2016 (Т. 2, а. с. 30-47).
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 01.11.2016 розгляд звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута призначено на 14 листопада 2016 року о 12 год. 30 хв.
Усі учасники провадження у справі про банкрутство належним чином повідомлені про час та місце проведення судового засідання, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами (Т. 2, а. с. 89-95).
14.11.2016 ліквідатором банкрута за супровідним листом № 01-34/446-1 від 14.11.2016 було подано до суду доповнення до звіту та додаткові докази (Т. 2, а. с. 55-102).
У судове засідання з'явилася лише ліквідатор банкрута, яка звітувала про проведену роботу, повідомила про вжиття всіх ліквідаційних заходів, передбачених Законом про банкрутство, просила суд затвердити звіт та ліквідаційний баланс банкрута, ліквідувати банкрута.
Представники кредиторів у судове засідання не з'явилися, про причини нез'явлення суд не повідомили, і таким чином не скористалися наданими їм ст. 22 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) процесуальними правами.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону про банкрутство провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, ГПК України, іншими законодавчими актами України.
Згідно зі ст. 9 Закону про банкрутство справи про банкрутство розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими ГПК України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно з ч. 4 ст. 40 Закону про банкрутство у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії (бездіяльність) учасників ліквідаційної процедури та здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
У відповідності до Розділу V ГПК України в господарському процесі сторонами подаються господарському суду відповідні докази, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно зі ст. ст. 33, 34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши звіт ліквідатора з доданими до нього документами та ліквідаційний баланс банкрута, заслухавши пояснення ліквідатора, суд дійшов наступних висновків.
Згідно звіту ліквідатора, в ході проведення ліквідаційної процедури було вжито наступних заходів.
20.06.2016 ліквідатором від банкрута було прийнято таку документацію: свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця Серії НОМЕР_3 від 19.05.2006, свідоцтво платника єдиного податку Серії НОМЕР_4 від 25.05.2012, виписку Серії НОМЕР_5 від 20.11.2013, про що складено відповідний акт приймання-передачі документації (Т. 2, а. с. 36).
Згідно інвентаризаційного опису від 20.07.2016, інвентаризаційною комісією виявлено майно банкрута у кількості 1 шт., а саме: 3-кімнатну квартиру за адресою: АДРЕСА_3 (що перебуває в іпотеці АТ "ОТП Банк") (Т. 2, а. с. 37).
20.07.2016 ліквідатором складено перелік майна банкрута, що перебуває в іпотеці (Т. 2, а. с. 39), у якому містяться наступні дані [*вказані дані зазначені в договорі іпотеки № PM-SME400/01/2010 від 17.02.2010]:
- предмет іпотеки: квартира, 3-кімнатна;
- адреса предмета іпотеки: АДРЕСА_4;
- балансова вартість: 166 896 грн. (сто шістдесят шість тисяч вісімсот дев'яносто шість гривень)*;
- оцінка предмета іпотеки: 620 243,00 грн. (шістсот двадцять тисяч двісті сорок три гривні)*;
- іпотекодержатель: Публічне акціонерне товариство "ОТП Банк", вул. Жилянська, 43, м. Київ, 01033, код за ЄДРПОУ 21685166;
- підстава: договір іпотеки № 303 від 17.02.2010, зареєстрований приватним нотаріусом Яковлєва Н.П., заборона № 304/02;
- термін дії іпотеки: до повного виконання зобов'язань*;
- розмір основного зобов'язання: 70 613,57 долар США.
Отже, враховуючи приписи ч. 4 ст. 42 Закону про банкрутство, використання даного майна для погашення наявної кредиторської заборгованості фізичної особи не вбачалося можливим.
З метою виявлення майна та майнових прав банкрута, ліквідатором було направлено відповідні запити до реєструючих та контролюючих органів і установ (Т. 1, а. с. 197-212, 214, 222), на які отримано такі відповіді.
Листом № 31/14-2063 від 04.07.2016 Регіональний сервісний центр в Миколаївській області повідомив ліквідатора, що, згідно наявних у розпорядженні даного сервісного центру автоматизованих обліків МВС, за ОСОБА_3 не зареєстровано жодного транспортного засобу (Т. 1, а. с. 223).
Листом № 33-14-0.31-7549/2-16 від 06.07.2016 Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області повідомило ліквідатора, що за інформацією територіальних органів Держгеокадастру у Миколаївській області станом на 01.01.2013 земельні ділянки за банкрутом не зареєстровані (Т. 1, а. с. 224).
Листом № 775/7-09 від 15.07.2016 Державна інспекція сільського господарства в Миколаївській області повідомила ліквідатора, що за банкрутом сільськогосподарська та спеціальна техніка не зареєстрована (Т. 1, а. с. 225).
Листом № 1-15/5339 від 02.07.2016 Відділ надання адміністративних послуг, державної реєстрації та інформаційного забезпечення Державної служби інтелектуальної власності України повідомив ліквідатора про відсутність підстав для надання інформації відносно наявності або відсутності зареєстрованих за банкрутом об'єктів права інтелектуальної власності в порядку, передбаченому Законом України "Про доступ до публічної інформації", оскільки надання такої інформації потребує виконання спеціальних дій, спрямованих на її створення; а також повідомив, що Державною службою інтелектуальної власності України через мережу Інтернет на безоплатній основі відкрито доступ до відомостей державних реєстрів охоронних документів на об'єкти промислової власності (Т. 1, а. с. 226-227).
Згідно відомостей, отриманих ліквідатором банкрута з електронних баз даних у мережі Інтернет, за банкрутом не зареєстровано жодного об'єкта права інтелектуальної власності (Т. 1, а. с. 228-231).
Листом № КП-26/100-16 від 30.06.2016 Капітан Миколаївського морського порту Миколаївської філії ДП "Адміністрація морських портів України" повідомив ліквідатора, що в Державному судновому реєстрі України, який ведеться по Миколаївському морському порту, не зареєстровані морські та річкові плавзасоби, власником яких є банкрут (Т. 1, а. с. 232).
Листом № 09/01/15325 від 12.07.2016 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку повідомила ліквідатора, що за наявними щоквартальними адміністративними даними, наданими депозитарними установами, станом на 31.03.2016 банкрут серед власників, які володіють значними пакетами акцій (10 відсотків і більше статутного капіталу) емітентів, відсутній (Т. 1, а. с. 233).
Крім того, відповідно до відомостей, отриманих ліквідатором банкрута з електронної бази даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у мережі Інтернет, банкрут серед емітентів у сфері регулювання цінних паперів не значиться (Т. 1, а. с. 235).
Листом за вих. № 1692/09 від 07.07.2016 Публічне акціонерне товариство "Національний депозитарій України" повідомило ліквідатора, що запитуваною інформацією можуть володіти депозитарні установи, з якими банкрут уклав договір про обслуговування рахунка в цінних паперах; при цьому, Центральний депозитарій не володіє інформацією щодо депозитарних установ, що відкрили банкруту рахунки у цінних паперах (Т. 2, а. с. 41).
Листом № 64/20-8371 від 02.08.2016 Управління Служби безпеки України в Миколаївській області повідомило ліквідатора, що банкруту спеціальний дозвіл на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею, не надавався (Т. 1, а. с. 234).
Листом № 14-18-08245 від 02.07.2016 Регіональне відділення Фонду державного майна України по Миколаївській області повідомило ліквідатора, що банкрут створювався поза процедурою приватизації державного майна, тому інформація щодо наявності об'єктів державної власності на його балансі у Регіонального відділення відсутня, а також відсутні кредиторські вимоги (Т. 1, а. с. 236).
Листом № 13.2.19-6905 від 13.07.2016 Департамент льотної придатності Державної авіаційної служби України повідомив ліквідатора, що в Державному реєстрі цивільних повітряних суден України за банкрутом повітряні судна не зареєстровані (Т. 1, а. с. 237).
Листом № 3154/10/14-70-10-27 від 18.07.2016 Миколаївська митниця ДФС повідомила ліквідатора, що за інформацією, наявною в базі даних Миколаївської митниці ДФС, з 01.01.2012 митне оформлення банкрутом не здійснювалось (Т. 1, а. с. 238).
Листом № 01-08.02/3052 від 19.07.2016 Управління Держпраці у Миколаївській області повідомило ліквідатора, що за банкрутом майно не зареєстровано (Т. 2, а. с. 40).
Листом № 1194/6/14-03-08-01-20 від 01.07.2016 ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва надала ліквідатору інформацію щодо рахунків банкрута, відповідно до якої у останнього відсутні відкриті розрахункові рахунки (Т. 2, а. с. 46).
Листом № 23-07/1145 від 30.06.2016 Головне управління регіональної статистики повідомило ліквідатора, що станом на 15 червня 2016 року банкрут не значиться засновником суб'єктів господарської діяльності (Т. 2, а. с. 59).
Частку, яка належить банкруту в спільному майні (у т. ч. сумісної власності подружжя), не виявлено, оскільки шлюб ОСОБА_3 було розірвано на підставі рішення Центрального районного суду м. Миколаєва від 17.08.2015 у справі № 490/6196/15-ц (Т. 2, а. с. 60).
Листом № 3177 від 01.07.2016 Відділ примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області повідомив ліквідатора, що згідно даних Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень виконавчі документи, за якими стороною виконавчого провадження визначено ОСОБА_3, на виконанні у Відділі не перебувають та не надходили (Т. 1, а. с. 239).
Від Центрального відділу державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції відповіді на запит ліквідатора № 01-34/317 від 21.06.2016 (Т. 1, а. с. 212) до Безабчук А.В. не надходило.
Із витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна № 49867224 від 01.07.2016 вбачається, що у вказаному реєстрі інформація про будь-які типи обтяжень рухомого майна ОСОБА_3 відсутня (Т. 1, а. с. 240).
Відповідно до даних переліку ліквідаційної маси банкрута, складеного ліквідатором 19.09.2016, активів, що підлягають включенню до ліквідаційної маси, не виявлено (Т. 2, а. с. 38).
У відповідності до приписів ч. 8 ст. 91 Закону про банкрутство офіційне оприлюднення повідомлення про визнання ОСОБА_3 банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури було розміщено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет 14.06.2016 за № 32551.
Також додатково, з метою виявлення потенційних кредиторів банкрута, ліквідатором на їх адреси було направлено відповідні листи-повідомлення (Т. 1, а. с. 207, 209, 213, 215-222).
У встановлений Законом про банкрутство строк до ліквідатора банкрута та до господарського суду звернулися наступні кредитори з заявами про визнання грошових вимог до банкрута:
- ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" у сумі 15 325 850,26 грн. (визнані ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 30.08.2016);
- ОСОБА_2 у сумі 763 154,00 грн. (визнані ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 30.08.2016);
- ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва в сумі 100 336,26 грн. (визнані ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 20.09.2016).
Від інших потенційних кредиторів ліквідатором банкрута було отримано наступні відповіді.
Листом № 1078/36 від 01.07.2016 Міське комунальне підприємство "Миколаївводоканал" повідомило ліквідатора, що станом на 30.06.2016 за споживачем ОСОБА_3 рахується заборгованість за надані послуги водопостачання та водовідведення в розмірі 61,42 грн. (Т. 1, а. с. 241). При цьому, в звіті ліквідатор банкрута зауважила, що належним чином оформлені кредиторські вимоги направлені не були.
Листом № 01/22-4868 від 04.08.2016 Публічне акціонерне товариство "Миколаївобленерго" повідомило ліквідатора, що у банкрута заборгованість відсутня (Т. 1, а. с. 242).
Листом № 04-2078 від 07.07.2016 Центральний районний центр зайнятості м. Миколаєва повідомив ліквідатора, що банкрут не був платником страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (Т. 1, а. с. 243).
Листом № 1606/01-16/03 від 04.07.2016 Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Миколаїв повідомило ліквідатора, що заборгованість за страхувальником ОСОБА_3 відсутня (Т. 1, а. с. 244).
Листом № 06-20-551 від 18.07.2016 Миколаївська міська виконавча дирекція Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомила ліквідатора, що остання перевірка страхувальника проведена 09.09.2010 за період з 01.10.2008 по 01.07.2010, за результатами якої порушень не виявлено; з 01.07.2010 по 31.12.2010 страхувальник, як роботодавець, сплачував до бюджету Фонду страхові внески, в 1 кварталі 2015 року отримав від Фонду для надання матеріального забезпечення застрахованим особам кошти в сумі 5 862,78 грн., що відповідає звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП; згідно наданої звітності зобов'язання по розрахунках із соціального страхування відсутні, однак, у зв'язку з неможливістю виявити місцезнаходження банкрута, перевірка дотримання порядку використання страхових коштів Фонду не проведена (Т. 1, а. с. 245-246).
У доповненнях до звіту ліквідатором зазначено, що вимоги кредиторів щодо виплати заборгованості із заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, відсутні (Т. 2, а. с. 58).
Вимоги, забезпечені заставою майна боржника, до суду та до ліквідатора банкрута не заявлялись.
Також ліквідатором банкрута у звіті зазначено, що документи, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню та направленню до архівної установи на зберігання, відсутні та ліквідатору не передавались.
Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта [ОСОБА_3] № 63765234 від 19.07.2016 (Т. 2, а. с. 43-45) містить наступні відомості:
Відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно: за вказаними параметрами запиту відомості відсутні;
Відомості з Реєстру прав власності на нерухоме майно:
- масив незавершеного будівництва індивідуальних житлових будинків за адресою: АДРЕСА_11 (частка приватної власності: 6/100);
- нежитлові приміщення № 43 за адресою: АДРЕСА_12 (частка приватної власності: 1/1);
- квартира, двокімнатна за адресою: АДРЕСА_5 (частка приватної власності: 1/1);
- квартира, двокімнатна за адресою: АДРЕСА_6 (частка приватної власності: 1/1);
- квартира, 3-кімнатна за адресою: АДРЕСА_7 (частка приватної власності: 1/1);
- будинок, житловий за адресою: АДРЕСА_11 (частка приватної власності: 1/1);
- нежитлові приміщення магазину промислових товарів за адресою: АДРЕСА_13 (нежитлові приміщення магазину промислових товарів загальною площею 141,6 кв.м. в житловому будинку літ. А-6) (частка приватної власності: 1/1);
- нежитлові приміщення за адресою: АДРЕСА_14 (частка приватної власності: 1/1).
Відомості з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна: заборона на нерухоме майно: об'єкт обтяження - квартира, 3-кімнатна за адресою: АДРЕСА_7; підстава обтяження - договір іпотеки, 303, 17.02.2010, Приватний нотаріус Яковлєва Н.П. (АТ "ОТП Банк");
Відомості з Державного реєстру іпотек: іпотека: об'єкт обтяження - квартира, 3-кімнатна за адресою: АДРЕСА_7; підстава обтяження - договір іпотеки, 303, 17.02.2010, Приватний нотаріус Яковлєва Н.П.
Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна [АДРЕСА_5] № 65689067 від 12.08.2016 містить таку інформацію:
Відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно: за вказаними параметрами запиту відомості відсутні;
Відомості з Реєстру прав власності на нерухоме майно: відомості про права власності: ПІБ - ОСОБА_3, форма власності - приватна, частка власності - 1/1 (Т. 2, а. с. 61-62).
Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна [АДРЕСА_6] № 65689925 від 12.08.2016 містить таку інформацію:
Відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно: за вказаними параметрами запиту відомості відсутні;
Відомості з Реєстру прав власності на нерухоме майно: відомості про права власності: ПІБ - ОСОБА_3, форма власності - приватна, частка власності - 1/1 (Т. 2, а. с. 63-64).
Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна [АДРЕСА_5] № 65690820 від 12.08.2016 містить таку інформацію:
Відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно: міститься актуальна інформація про об'єкти нерухомого майна та про права власності, відомості щодо ОСОБА_3 відсутні;
Відомості з Реєстру прав власності на нерухоме майно: відомості про об'єкт нерухомого майна: нежитлові приміщення магазину промислових товарів за адресою: АДРЕСА_13 (нежитлові приміщення магазину промислових товарів загальною площею 141,6 кв.м. в житловому будинку літ. А-6); відомості про права власності: ПІБ - ОСОБА_3, форма власності - приватна, частка власності - 1/1 (Т. 2, а. с. 73-81).
Листом № 2927 від 31.10.2016 Комунальне підприємство "Миколаївське міжміське бюро технічної інвентаризації" повідомило ліквідатора, що підприємством переглянуло матеріали реєстраційної справи на нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_5, з матеріалів якої вбачається наступне.
ОСОБА_3 належали квартири АДРЕСА_5.
Рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 27.04.2007 за № 843 (п. 1.4) приватному підприємцю ОСОБА_3 було дозволено перевести житлові приміщення, а саме квартири АДРЕСА_5, у нежитлові приміщення та дозволено проектні і ремонтно-будівельні роботи з реконструкції цих приміщень у магазин промислових товарів.
Рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 22.02.2008 за № 572 було затверджено акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом магазину промислових товарів по АДРЕСА_5.
Право власності на квартири №№ 70, 71, 72 за адресою: АДРЕСА_5, не переходило до третіх осіб. Це нерухоме майно було реконструйовано у нежитлові приміщення магазину промислових товарів (Т. 2, а. с. 57).
Листом за вих. № 477/01-16 від 08.11.2016 приватний нотаріус Миколаївського міського нотаріального округу Бороздіна Олена Геннадіївна повідомила банкрута, що 08.12.2014 нею за реєстровим № 1662 було посвідчено договір купівлі-продажу нежитлового приміщення "Територіального медичного об'єднання" в житловому будинку А-6, що розташовано в АДРЕСА_5, де покупцем виступав ОСОБА_6
Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна [АДРЕСА_14] № 65691929 від 12.08.2016 містить таку інформацію:
Відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно: міститься актуальна інформація про об'єкт нерухомого майна та про право власності, відомості щодо ОСОБА_3 відсутні;
Відомості з Реєстру прав власності на нерухоме майно: відомості про об'єкт нерухомого майна: нежитлові приміщення за адресою: АДРЕСА_14; відомості про права власності: ПІБ - ОСОБА_3, форма власності - приватна, частка власності - 1/1 (Т. 2, а. с. 65-67).
Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна [АДРЕСА_12] № 65687898 від 12.08.2016 містить таку інформацію:
Відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно: міститься актуальна інформація про об'єкти нерухомого майна та про права власності, відомості щодо ОСОБА_3 відсутні;
Відомості з Реєстру прав власності на нерухоме майно: відомості про об'єкт нерухомого майна: нежитлові приміщення № 43 за адресою: АДРЕСА_12; відомості про права власності: ПІБ - ОСОБА_3, форма власності - приватна, частка власності - 1/1 (Т. 2, а. с. 68-72).
Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна [АДРЕСА_11] № 65686469 від 12.08.2016 містить таку інформацію:
Відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно: міститься актуальна інформація про об'єкти нерухомого майна та про права власності (зокрема про об'єкт нерухомого майна: житловий будинок за адресою: АДРЕСА_11; про права власності: ПІБ - ОСОБА_8, форма власності - приватна, розмір частки - 1/1), відомості щодо ОСОБА_3 відсутні;
Відомості з Реєстру прав власності на нерухоме майно: відомості про об'єкт нерухомого майна: масив незавершеного будівництва індивідуальних житлових будинків за адресою: АДРЕСА_11; відомості про права власності: ПІБ - ОСОБА_3, форма власності - приватна спільна часткова, частка власності - 6/100 (Т. 2, а. с. 82-102).
Таким чином, на даний час банкрут не являється власником будь-якого об'єкта нерухомого майна, про що свідчить відсутність відомостей та актуальної інформації щодо ОСОБА_3 у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Згідно доказів, наявних у матеріалах справи, в ході ліквідаційної процедури майнових активів банкрута виявлено не було; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси відсутні; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна відсутні.
За результатами проведеної роботи, ліквідатором банкрута складено ліквідаційний баланс ОСОБА_3 (а також довідку-розшифровку статей ліквідаційного балансу) станом на 24.10.2016, згідно даних якого у боржника відсутні будь-які активи та рахуються поточні зобов'язання у розмірі 16 189,3 (код рядка 1695); дебіторська заборгованість на балансі не обліковується (Т. 2, а. с. 34-35).
У зв'язку з відсутністю ліквідаційної маси та грошових коштів розрахунки з кредиторами не проводились; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів відсутні.
Згідно з ч. 1 ст. 46 Закону про банкрутство звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків). Про час і місце судового засідання, у якому має розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та членів комітету кредиторів. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
При цьому, положення Закону про банкрутство, якими врегульовано процедуру банкрутства фізичної особи, не передбачають затвердження реєстру вимог кредиторів такого боржника та, як наслідок, створення комітету кредиторів і, відповідно, прийняття ним рішень.
Суд враховує, що думка кредиторів являється важливою, однак не є для суду обов'язковою, а розгляд звіту ліквідатора здійснюється на предмет відповідності вимогам Закону про банкрутство.
Кредитори ОСОБА_3 були належним чином повідомлені про час і місце судового засідання з розгляду звіту і ліквідаційного балансу банкрута, однак правом участі в цьому засіданні не скористалися, жодних зауважень, заперечень, заяв або клопотань ними до суду також не подавалося.
Виходячи з аналізу норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема, розділу ІІІ, така стадія провадження у справі про банкрутство як ліквідаційна процедура безпосередньо пов'язана з особою ліквідатора, на якого покладаються численні обов'язки в такій процедурі.
У відповідності до ч. 1 ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатор - фізична особа, яка відповідно до судового рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку.
Частиною 2 названої статті встановлено, що ліквідатор з дня свого призначення здійснює ряд повноважень.
З правового аналізу норм Закону про банкрутство витікає, що ліквідатор зобов'язаний здійснювати достатні та необхідні дії для завершення ліквідаційної процедури, подання звіту та ліквідаційного балансу, якими підтверджується факт вичерпного дотримання ліквідатором вимог Закону щодо обсягу дій, належних до вчинення в ліквідаційній процедурі, здійснюється на момент завершення ліквідаційної процедури, визначено обов'язковий перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із звітом ліквідатора та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури та за участі кредиторів (комітету кредиторів).
З матеріалів справи вбачається, що ліквідатором подано на затвердження суду звіт з підтверджуючими документами та ліквідаційний баланс банкрута, які розглянуті судом.
Враховуючи викладене, суд вважає, що ліквідатором у повній мірі проведено ліквідаційні заходи, передбачені ст. ст. 41-45 Закону про банкрутство, що відображено у звіті ліквідатора та ліквідаційному балансі банкрута.
Скарг на дії ліквідатора за час її роботи до господарського суду не надходило.
Відповідно до ч. 2 ст. 46 Закону про банкрутство якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також власнику майна та органам доходів і зборів за місцезнаходженням банкрута.
Згідно ч. 5 ст. 46 Закону про банкрутство господарський суд може винести ухвалу про ліквідацію юридичної особи, що звільнилася від боргів, лише у разі, якщо залишок її майнових активів менший, ніж вимагається для продовження нею господарської діяльності згідно із законодавством.
Згідно з ч. 5 ст. 45 Закону про банкрутство вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
У частині 7 ст. 46 Закону про банкрутство зазначено, що ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.
Частиною 7 статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" встановлено, що фізична особа-підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" відомості про юридичну особу, громадське формування, що не має статусу юридичної особи, та фізичну особу-підприємця вносяться до Єдиного державного реєстру на підставі:
1) відповідних заяв про державну реєстрацію;
2) документів, що подаються для проведення інших реєстраційних дій;
3) відомостей, отриманих у результаті інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами державних органів.
Згідно з ч. 4 ст. 13 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" відомості з Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію припинення юридичної особи та її відокремленого підрозділу, відокремленого підрозділу іноземної неурядової організації, представництва, філії іноземної благодійної організації, державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця є підставою для зняття їх з обліку в органах державної статистики, державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України та/або вчинення інших дій відповідно до законодавства.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 25 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі, зокрема, судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі або заборону (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій, а також надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України "Про виконавче провадження".
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 25 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" суб'єкт державної реєстрації не пізніше наступного робочого дня з дати отримання судового рішення, передбаченого пунктом 2 частини першої цієї статті проводить відповідну реєстраційну дію шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру (крім випадків, передбачених пунктами 1 та 2 цієї частини).
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 83 Закону про банкрутство господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджений звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим законом.
Частиною 7 статті 19 закону про банкрутство встановлено, що дія мораторію припиняється з дня припинення провадження у справі про банкрутство.
Згідно ч. 4 ст. 83 Закону про банкрутство у випадках, передбачених пунктами 4-7 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про припинення провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
Крім того, суд зазначає, що згідно абз. 3 ч. 3 ст. 92 Закону про банкрутство вимоги кредиторів щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, вимоги щодо стягнення аліментів, а також інші вимоги особистого характеру, які не були задоволені в порядку виконання постанови господарського суду про визнання фізичної особи банкрутом або які погашені частково чи не заявлені після визнання фізичної особи банкрутом, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про банкрутство фізичної особи відповідно в повному обсязі або в незадоволеній їх частині в порядку, встановленому цивільним законодавством.
Також, суд зазначає, що згідно абз. 1 ч. 7 ст. 92 Закону про банкрутство протягом п'яти років після визнання фізичної особи банкрутом не може бути порушено провадження у справі про банкрутство за його заявою. Протягом трьох років після визнання фізичної особи банкрутом ця особа не може бути зареєстрована як фізична особа, придбавати майно або грошові кошти у кредит, укладати договір поруки, передавати майно у заставу. (ч. 8 ст. 92 Закону).
За таких обставин, оцінивши звіт та ліквідаційний баланс, матеріали, що стосуються здійснення ліквідаційної процедури, суд вважає за можливе затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, припинити підприємницьку діяльність ОСОБА_3, припинити повноваження ліквідатора банкрута, припинити провадження у даній справі, скасувати дію арештів та мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Керуючись ч. 7 ст. 19, ст. ст. 40, 41, 46, п. 6 ч. 1 ст. 83, ст. ст. 90-92 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ч. 7 ст. 4, ч. 1 ст. 9, ч. 4 ст. 13, ч. ч. 1, 3 ст. 25 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс ОСОБА_3 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2).
2. Вимоги кредиторів, не задоволені за відсутності майна банкрута, вважати погашеними.
3. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважати погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнати такими, що не підлягають виконанню.
4. Вимоги кредиторів щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, вимоги щодо стягнення аліментів, а також інші вимоги особистого характеру, які не були задоволені в порядку виконання постанови господарського суду про визнання фізичної особи банкрутом або які погашені частково чи не заявлені після визнання фізичної особи банкрутом, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про банкрутство фізичної особи відповідно в повному обсязі або в незадоволеній їх частині в порядку, встановленому цивільним законодавством.
5. Застосувати до ОСОБА_3 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2) наступні наслідки:
- протягом п'яти років після визнання фізичної особи банкрутом не може бути порушено провадження у справі про банкрутство за його заявою;
- протягом трьох років після визнання фізичної особи банкрутом ця особа не може бути зареєстрована як фізична особа, придбавати майно або грошові кошти у кредит, укладати договір поруки, передавати майно у заставу.
6. Припинити підприємницьку діяльність ОСОБА_3 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2).
7. Повноваження ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Безабчук Алли Володимирівни (свідоцтво № 233 від 20.02.2013) припинити.
8. Припинити провадження у справі № 915/549/16.
9. Скасувати дію арештів та мораторію на задоволення вимог кредиторів.
10. Ухвалу надіслати ліквідатору банкрута.
11. Копію ухвали надіслати Центру надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради (54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20), Головному управлінню статистики у Миколаївській області (54001, м. Миколаїв, вул. Спаська, 75), Головному територіальному управлінню юстиції у Миколаївській області (54029, м. Миколаїв, вул. 8-го Березня, 107).
Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення.
Ухвалу може бути оскаржено у встановленому порядку згідно ст. ст. 91, 93, 106 Господарського процесуального кодексу України та ст. 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Суддя В.С. Адаховська