ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 листопада 2016 року м. Київ К/800/41639/15
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
Загороднього А.Ф., Заїки М.М., Мойсюка М.І.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Приватного підприємства «Мукачів-Автотранспортні пасажирські перевезення» до Мукачівської районної державної адміністрації Закарпатської області, третя особа - Державне підприємство «Диспетчерська служба пасажирських перевезень» про визнання протиправним і скасування рішення за касаційною скаргою Приватного підприємства «Мукачів-Автотранспортні пасажирські перевезення» на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 7 вересня 2015 року, -
у с т а н о в и л а :
У січні 2014 року Приватне підприємство «Мукачів-Автотранспортні пасажирські перевезення» (далі - ПП «Мукачів-АТПП») звернулося з позовом до Мукачівської районної державної адміністрації Закарпатської області (далі - Мукачіська РДА), третя особа - Державне підприємство «Диспетчерська служба пасажирських перевезень» - (далі - ДП «Диспетчерська служба пасажирських перевезень») та просило визнати протиправним та скасувати рішення Мукачіської РДА від 23 вересня 2013 року № 1, введеного в дію розпорядженням голови Мукачівської РДА від 29 вересня 2013 року за № 373 з визначення робочого органу - підприємства (організації) для виконання функцій забезпечення роботи конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на приміських маршрутах загального користування в Мукачівському районі.
В обґрунтування позову зазначено те, що вказане рішення не ґрунтується на вимогах закону, порушує права юридичної особи, а тому підлягає скасуванню.
Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2014 року позов задоволено.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 7 вересня 2015 року скасовано постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2014 року, прийнято нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог відмовлено.
У касаційній скарзі ПП «Мукачів-АТПП», посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального і порушення норм процесуального права, просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції, а рішення суду першої інстанції залишити в силі.
Заслухавши доповідача, перевіривши доводи касаційної скарги, матеріали справи, в межах статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів дійшла висновку про відхилення скарги з таких підстав.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» забезпечення організації пасажирських перевезень на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі району покладається на районні державні адміністрації.
Порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 року № 1081 (Порядок).
Відповідно до статті 44 Закону України «Про автомобільний транспорт» та пункту 14 Порядку для організації забезпечення і підготовки матеріалів для проведення засідань конкурсного комітету органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування на конкурсних умовах за договором залучають підприємство (організацію), що має фахівців та досвід роботи не менше трьох років з питань організації пасажирських перевезень.
Відповідно до пунктів 15 - 20 Порядку робочий орган визначається на конкурсних засадах відповідно до вимог Закону України «Про автомобільний транспорт».
З метою визначення на конкурсних засадах робочого органу організатор: утворює комітет з визначення робочого органу; визначає форму заяви та перелік документів, що подаються для участі в конкурсі; визначає умови конкурсу; розміщує не пізніше ніж за 30 днів до початку конкурсу у засобах масової інформації оголошення про проведення конкурсу та його умови.
У конкурсі можуть брати участь підприємства (організації), які відповідають вимогам, що встановлені статтею 44 Закону України «Про автомобільний транспорт», а також умовам проведення відповідного конкурсу.
Не допускаються до участі в конкурсі підприємства (організації), які надають послуги з перевезень, провадять діяльність на ринку транспортних послуг, пов'язану з наданням послуг з перевезень, представляють інтереси окремих автомобільних перевізників.
Переможцем конкурсу визначається підприємство (організація), яке за оцінкою конкурсного комітету найбільше відповідає умовам конкурсу. Організатор укладає з переможцем конкурсу договір про виконання функцій робочого органу.
Судами встановлено, що окрім загальних вимог до претендента робочого органу - підприємства (організації) для виконання функцій забезпечення роботи конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на приміських маршрутах загального користування в Мукачівському районі Мукачівською РДА затверджено додаткові умови конкурсу та умови за яких претенденти до участі у конкурсі не допускаються.
Вказані умови Мукачівською РДА були опубліковані в оголошенні в газеті «Панорама» від 10 серпня 2013 №33 (9749) та розміщено на офіційній веб-сторінці райдержадміністрації про проведення конкурсу з визначення робочого органу-підприємства (організації) для виконання функцій забезпечення роботи конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування в Мукачівському районі та його умови.
Для участі в конкурсі були подані документи від двох претендентів : ПП «Мукачів-АТПП» та ДП «Диспетчерська служба пасажирських перевезень».
Мукачівською РДА 23 вересня 2013 року проведено конкурс з визначення робочого органу - підприємства (організації) для виконання функцій забезпечення роботи конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на приміських маршрутах загального користування в Мукачівському районі згідно умов конкурсу.
В ході огляду поданих документів, з метою повної та всебічної перевірки інформації, конкурсним комітетом було прийнято рішення - звернутися з відповідним запитом до Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції щодо уточнення кількості працюючих на підприємствах та розміру їх середнього заробітку, а прийняття рішення про результат конкурсу перенести на 16 год. 00 хв., цього ж дня.
З отриманої інформації конкурсним комітетом було встановлено, що ПП «Мукачів-АТПП» подано недостовірну інформацію, оскільки у Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції та в Управління Пенсійного фонду України в м. Мукачевому відсутні дані щодо наявності працівників на підприємстві та розмір виплачуваної заробітної плати.
Відповідно до отриманих даних, оскаржуваним рішенням ПП «Мукачів-АТПП» не допущено до участі в конкурсі з підстав подання на конкурс недостовірної інформації та визнано переможцем ДП «Диспетчерська служба пасажирських перевезень».
Колегія суддів погоджується із висновками суду апеляційної інстанції щодо правомірності дій суб'єкта владних повноважень та рішення, ухваленого на підставі, в межах повноважень та в спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Після недопущення позивача до участі в конкурсі, і визнанням такого, що відповідає вимогам, встановленим статтею 44 Закону України «Про автомобільний транспорт», а також умовам проведення конкурсу ДП «Диспетчерська служба пасажирських перевезень» стало єдиним претендентом. Враховуючи зміст пунктів 19, 21 Положення, та відповідність допущеного претендента вимогам законодавства та конкурсу, відповідачем прийнято правомірне рішення.
З огляду на викладене, рішення суду апеляційної інстанцій відповідає дійсним обставинам справи та нормам матеріального і процесуального права, доводи касаційної скарги його висновків не спростовують, такі ґрунтуються на помилковому трактуванні правових норм, а тому підстав для скасування оскаржуваного судового рішення колегія суддів не вбачає.
За правилами статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанцій залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Не може бути скасовано правильне і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Керуючись статтями 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу Приватного підприємства «Мукачів-Автотранспортні пасажирські перевезення» відхилити, а постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 7 вересня 2015 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії сторонам і оскарженню не підлягає.
Судді: А.Ф. Загородній
М.М. Заїка
М.І. Мойсюк