Постанова № 62501169, 04.11.2016, Подільський районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
04.11.2016
Номер справи
405/7564/16-п
Номер документу
62501169
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 405/7564/16-п

3/405/1909/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 листопада 2016 року Ленінський районний суд міста Кіровограда у складі головуючої судді Лукянової О.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Управління Держпраці у Кіровоградській області Державної служби України з питань праці про притягнення до адміністративної відповідальності,

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКППФО НОМЕР_1, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працює директором ТОВ «Знамянський граніт»

за ч.2 ст. 188-1, ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

встановив:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 11-02-040/0049 від 12.10.2016 року плановою перевіркою, проведеною у ТОВ „Знам'янський граніт 27 вересня - 12 жовтня 2016 року на підставі наказу Управління Держпраці у Кіровоградській області від 12.09.2016 №943-од, за адресою підприємства м. Кіровоград, вул. Червоногвардійська 84 встановлено порушення вимог ст.19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні. ТОВ «Знамянський граніт» зареєстрований у Кіровоградському обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів, однак не подав звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2015 рік та не дотримав нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, а саме середньооблікова чисельність штатних працівників товариства станом на 2015 рік складала 8 осіб (інваліди відсутні). Звіт за 2015 рік до Фонду ще не поданий, однак строки подання визначені затвердженою формою №10-ПІ (не пізніше 1 березня звітного періоду).

Вищезазначені порушення свідчать про невиконання обовязків, визначених Статутом ТОВ „Знам'янський граніт, директором ТОВ „Знам'янський граніт ОСОБА_1, в частині вирішення питань діяльності підприємства, чим порушив вимоги ч.2 ст. 188-1 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 11-02-040/0522 від 12.10.2016 року плановою перевіркою, проведеною у ТОВ „Знам'янський граніт 27 вересня -12 жовтня 2016 року на підставі наказу Управління Держпраці у Кіровоградській області від 12.09.2016 №943- од, за адресою підприємства м. Кіровоград, вул. Червоногвардійська 84 встановлено порушення вимоги ст.115 КЗпП України, ст.24 Закону України „Про оплату праці. Так, наприклад заробітна плата за липень 2016 року виплачена 19.08.2016 в загальній сумі 20717,40 грн., 19.09.2016 виплачена заробітна плата за серпень 2016 року в загальній сумі 24217,11 грн. Заробітна плата за вересень 2016 року виплачена 07.10.2016 року в загальній сумі 26084,06 грн., що є порушенням вимог вищезазначеної статті. Також встановлено порушення вимоги ст.53 КЗпП України. Так, наприклад, згідно табелю обліку робочого часу за червень 2016 року працівникам 27 червня 2016 року напередодні Дня Конституції 28 червня не скорочена тривалість робочого часу, а саме зазначено, що працівники відпрацювали по 8 годин, що є порушенням вимог вищезазначеної статті. Дане порушення, як наслідок тягне за собою порушення вимог ст.106 КЗпПУ щодо оплати роботи в надурочний час. Також виявлено порушення вимоги ст.116 КЗпП України щодо строків розрахунку при звільненні. Відповідно до наказу від 06.09.2016 №16-0000000048 ОСОБА_2 звільнено з посади головного інженера 06.09.2016 за власним бажанням згідно ст.38 КЗпП України. Остаточний розрахунок в загальній сумі 602,77 грн. (заробітна плата за 6 відпрацьованих днів, компенсація за невикористану щорічну відпустку) проведений з ним 08.09.2016, що є порушенням вимог ст.116 КЗпПУ.

Вищезазначені порушення свідчать про невиконання обовязків, визначених Статутом ТОВ „Знам'янський граніт, директором ТОВ „Знам'янський граніт ОСОБА_1, в частині вирішення питань діяльності підприємства, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 41 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 52), причини неявки не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило.

Враховуючи викладене, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, що притягається до адміністративної відповідальності.

Вивчивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про винність ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.188-1 КУпАП, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 11-02-040/0049 від 12.10.2016 року (а.с. 2-4), актом перевірки додержання субєктами господарювання законодавства про працю та загальнообовязкове державне соціальне страхування № 11-02-040-0687 (а.с. 5-7), статутом ТОВ «Знамянський граніт» (а.с. 8-9), наказом № 11 від 22.12.2015 року (а.с.10), довідкою про реєстрацію роботодавця у відділенні Фонду соціального захисту інвалідів від 24.04.2015 року № 653 (а.с.12); листом ТОВ «Знамянський граніт» від 10.10.2016 року (а.с.13), письмовими поясненнями самого ОСОБА_1, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення (а.с. 3).

Так, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 працює на посаді директора ТОВ «Знамянський граніт» (а.с. 10). Відповідно до довідки № 653 від 24.04.2015 року ТОВ «Знамянський граніт» зареєстроване у відділенні Фонду соціального захисту інвалідів (а.с.10). Відповідно до п.7.1 та п.7.4 Статуту ТОВ „Знам'янський граніт виконавчим органом товариства, що здійснює управління його поточною діяльністю є директор. Директор представляє товариство у стосунках з організаціями, підприємствами та установами, приймає рішення щодо інших питань поточної діяльності товариства (а.с. 8-9).

Відповідно до ст.19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.

Однак, ТОВ «Знамянський граніт» на виконання вищезазначених вимог Закону не подало звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2015 рік та не дотримав нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, що було виявлено під час планової перевірки посадовими особами Управління Держпраці у Кіровоградській області Державної служби України з питань праці та складено протокол про адміністративне правопорушення.

Під час ознайомлення та підписання протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 проти обставин адміністративного правопорушення не заперечував, протокол підписав, вину у порушенні вимог Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» визнав, зазначив, що порушення будуть усунуті в найкоротший термін.

Оскільки ч.2 ст. 188-1 КУпАП передбачає відповідальність за невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів, то в діях ОСОБА_1 є склад даного правопорушення.

Також, вивчивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про винність ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 11-02-040-0522 від 12.10.2016 року (а.с. 22-24), актом перевірки додержання субєктами господарювання законодавства про працю та загальнообовязкове державне соціальне страхування № 11-02-040-0687 (а.с. 25-27), статутом ТОВ «Знамянський граніт» (а.с28-30), наказом № 11 від 22.12.2015 року (а.с.31), видатковими касовими ордерами (а.с. 34, 37, 40, 45), відомостями на виплату грошей (а.с. 35-36, 38-39, 41-42), Табелем обліку робочого часу за червень 2016 року (а.с.43), наказом про припинення трудового договору (а.с.44), письмовими поясненнями самого ОСОБА_1, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення (а.с. 23).

Так, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 працює на посаді директора ТОВ «Знамянський граніт» (а.с. 31). Відповідно до п.7.1 та п.7.4 Статуту ТОВ „Знам'янський граніт виконавчим органом товариства, що здійснює управління його поточною діяльністю є директор. Директор представляє товариство у стосунках з організаціями, підприємствами та установами, приймає рішення щодо інших питань поточної діяльності товариства (а.с. 28-31).

Ст.115 КЗпП України та ст.24 Закону України „Про оплату праці якими передбачено, що заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Однак, ТОВ «Знамянський граніт» заробітна плата працівникам виплачена з порушенням вказаних вимог, про що свідчать видаткові касові ордери з відомостями про виплату грошей за липень, серпень, вересень 2016 року (а.с. 34, 37, 40, 45, 35-36, 38-39, 41-42).

Відповідно до ст.53 КЗпП України напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи працівників скорочується на одну годину як при пятиденному, так і при шестиденному робочому тижні. Однак, відповідно до Табелю обліку робочого часу за червень 2016 року 27 червня 2016 року, напередодні Дня Конституції, не скорочена тривалість робочого часу (а.с.43), що також потягнуло порушення ст.106 КЗпПУ щодо оплати роботи в надурочний час.

Крім того, порушено вимоги ст.116 КЗпПУ щодо строків розрахунку при звільненні працівника ОСОБА_2 (а.с. 44, 45).

Всі зазначені порушення трудового законодавства є систематичними та триваючими, підтверджені документально, та не оспорюються особою, що притягується до адміністративної відповідальності. Під час ознайомлення та підписання протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 проти обставин адміністративного правопорушення не заперечував, протокол підписав, вину у порушенні вимог трудового законодавства визнав, зазначив, що порушення будуть усунуті в найкоротший термін.

Оскільки ч.1 ст. 41 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю, то в діях ОСОБА_1 є склад даного правопорушення.

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

При накладенні стягнення відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі санкції статті, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, та відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП стягнути з правопорушника судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 36, 40-1, 173, 185, 283, 284, 287 КУпАП, суд -

постановив:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКППФО НОМЕР_1, визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.188-1, ч.1 ст.41 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу:

за ст.188-1 ч.2 КУпАП - в розмірі 10 неоподатковуваних розмірів доходів громадян, що складає 170 грн.

за ст. 41 ч.1 КУпАП в розмірі 30 неоподатковуваних розмірів доходів громадян, що складає 510 грн.

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП остаточно накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних розмірів доходів громадян, що складає 510 грн. Штраф вноситься до установи банку України за наступними реквізитами: р/р 31112106700002, МФО: 823016, ідентифікаційний код: 24145329, код бюджетної класифікації: 21081100, отримувача: УДК у м. Кіровограді, банк отримувача: ГУ ДКУ в Кіровоградській області.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути з ОСОБА_1, на користь держави судовий збір в розмірі 275,60 грн. за наступними реквізитами: отримувач коштів - УК у м. Кіровогр./м. Кіровоград/22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38037409, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Кіровоградській області,код банку отримувача (МФО) 823016, рахунок отримувача 31214206700004, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу - Судовий збір, адміністративне правопорушення (ОСОБА_1А.), Ленінський районний суд м. Кіровограда код ЄДРПОУ 2896905.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області через Ленінський районний суд міста Кіровограда протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя

Ленінського районного суду м. Кіровограда О.В. Лукянова