Ухвала суду № 62276750, 25.10.2016, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.10.2016
Номер справи
826/27173/15
Номер документу
62276750
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/27173/15 Головуючий у 1-й інстанції: Кузьменко В.А. Суддя-доповідач: Аліменко В.О.

У Х В А Л А

Іменем України

25 жовтня 2016 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Аліменка В.О.,

суддів Літвіної Н.М., Кучми А.Ю.,

за участю секретаря Лебедєвої Ю.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Комунального підприємства «Київблагоустрій» на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 червня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Комунального підприємства «Київблагоустрій», Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Злагода ЛТД» про визнання дій протиправними, скасування доручення та припису, -

В С Т А Н О В И Л А:

У грудні 2015 року ОСОБА_2 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Київблагоустрій», Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Злагода ЛТД», в якому просив суд:

1) визнати протиправними дії відповідачів;

2) скасувати доручення від 02 грудня 2015 року №478/12-15 та припис від 24 квітня 2015 року №1506143.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 червня 2016 року адміністративний позов ОСОБА_2 задоволено частково: визнано протиправними та скасовано доручення Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 02 грудня 2015 року №478/12-15 та припис Головного управління контролю за благоустроєм міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 24 квітня 2015 року №1506143.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням Комунальним підприємством «Київблагоустрій» подано апеляційну скаргу, у якій скаржник просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 червня 2016 року та прийняти нову постанову про відмову у задоволенні позовних вимог.

Свої вимоги апелянт аргументує тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права та надано невірну правову оцінку діям відповідачів щодо правомірності прийняття оскаржуваних доручення та припису.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, перевіривши доводи апеляційної скарги, ознайомившись із наявними у справі доказами, колегія суддів приходить до наступного.

Відповідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Суд першої інстанції, частково задовольняючи адміністративний позов, виходив з того, що нежитлова будівля по АДРЕСА_1 у Шевченківському районі міста Києва не є тимчасовою спорудою, що виключає можливість застосування до неї примусових заходів, передбачених Правилами благоустрою, у тому числі винесення припису та здійснення демонтажу.

З таким висновком суду першої інстанції погоджується і колегія суддів апеляційної інстанції.

Так, як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, згідно з дорученням Департаменту благоустрою від 02 грудня 2015 року №478/12-15, наданого директору КП «Київблагоустрій», доручено вжити заходи шляхом демонтажу відповідно до вимог чинного законодавства самовільно встановлених елементів благоустрою в разі відсутності проектно-дозвільної документації на розміщення, а саме: павільйон та літній майданчик при кафе, барі чи ресторані (всесезонний), що розташовані по АДРЕСА_1 у Шевченківському районі, на підставі припису від 24 квітня 2015 року №1506143.

У свою чергу припис від 24 квітня 2015 року №1506143 винесений посадовою особою Головного управління контролю за благоустроєм міста Києва (правонаступником якого є відповідач 1), у відношенні до ТОВ «Злагода ЛТД» за порушення підпункту 20.1.1 Правил благоустрою міста Києва за адресою: Шевченківський район, АДРЕСА_1, та запропоновано усунути порушення шляхом надання проектно-дозвільної документації на розміщення літнього майданчика; в разі невиконання припису вимагається демонтувати власними силами протягом трьох робочих днів відновити благоустрій.

Оскаржувані рішення прийняті у зв'язку із тим, що, на думку відповідачів, елемент благоустрою - павільйон та літній майданчик при кафе, барі чи ресторані (всесезонний), що розташовані по АДРЕСА_1 у Шевченківському районі, є самовільно встановленою тимчасовою спорудою, яка підлягає демонтажу.

Позивач же зазначає, що його право власності на нежитлову будівлю, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (сквер №2) зареєстровано на підставі свідоцтва про право на спадщину (за законом) від 23 травня 2014 року, виданого приватним нотаріусом Прокудіною Л.Д., копія кого міститься в матеріалах справи.

На спірну будівлю 11 червня 2015 року виготовлено технічний паспорт, в якому зафіксовано основні фізичні характеристики та вчинено відмітку про прийняття будівлі до експлуатації шляхом реєстрації декларації про готовність до експлуатації Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції 25 червня 2015 року за №КВ 143 151 760 474.

Згідно з договором оренди від 30 вересня 2015 року, укладеним між ОСОБА_2 та ТОВ «Злагода ЛТД», позивач передав нежитлове приміщення загальною площею 125 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1, орендне користування для надання послуг в сфері громадського харчування.

Скаржник в апеляційній скарзі ж зазначає, що ТОВ «Злагода ЛТД» неодноразово зверталася до Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) із заявами та встановленим переліком документів з метою отримання дозвільних документів на розміщення тимчасових споруд, що на думку КП «Київблагоустрій» підтверджує те, що саме ТОВ «Злагода ЛТД» є власником тимчасових споруд та протягом попередніх років отримувало дозвільну документацію на розміщення тимчасових споруд.

Встановивши обставини справи, колегія суддів апеляційної інстанції вважає за можливе перейти до визначення правового регулювання спірних правовідносин та оцінки доказів.

Так, відповідно до Положення про Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу КМР (КМДА), затвердженого розпорядженням Київської міської ради від 27 січня 2011 року № 94, зі змінами затвердженими Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 17.05.2013 року №711, до повноважень Департаменту належить, зокрема, здійснення контролю за станом благоустрою міста, а також контролю за дотриманням та здійсненням заходів, спрямованих на виконання Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою м. Києва.

Відповідно до покладених на нього завдань Департамент вживає заходів щодо впорядкування об'єктів благоустрою міста від безхазяйного майна, самовільно розміщених об'єктів та споруд, покинутих будівельних матеріалів і конструкцій, транспортних засобів, механізмів тощо; виявляє тимчасові споруди, що розміщені без відповідної документації, та застосовує заходи впливу до власників відповідно до законодавства України та Правил благоустрою м. Києва.

Стаття 1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» визначає благоустрій населених пунктів як комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

Згідно з ч. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України.

У відповідності до п. 3 ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень сільських, селищних і міських рад та їх виконавчих органів у сфері благоустрою населених пунктів, зокрема, належить: затвердження правил благоустрою територій населених пунктів.

Так, відповідно до статті 20 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» органи місцевого самоврядування забезпечують організацію благоустрою населених пунктів, шляхом прийняття рішень, які є обов'язковими для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами організаціями та громадянами, які на ній проживають.

Згідно з ч. 1 ст. 34 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» правила благоустрою території населеного пункту (далі - правила) - нормативно-правовий акт, яким установлюються вимоги щодо благоустрою території населеного пункту. Правила розробляються на підставі типових правил благоустрою території населеного пункту (далі - типові правила)для всіх сіл, селищ, міст і затверджуються відповідними органами місцевого самоврядування. Типові правила розробляються та затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 року № 1051/1051 були прийняті Правила благоустрою міста Києва (далі - Правила), які визначають правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою міста і спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини.

У відповідності із Розділом І Правил благоустрою м. Києва, та ч. 1 ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», зокрема встановлено, що тимчасова Споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.

Тобто, ознаками тимчасової споруди є те, що вона складається із полегшених конструкцій, без заглибленого фундаменту та відповідно у разі переміщення не відбувається її знецінення.

Відповідно до пункту 13.1.1. Правил розміщення малих архітектурних форм та тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності проводиться відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.94 № 198, наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 року № 244 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 року за № 1330/20068, інших нормативно-правових актів, а також рішень Київської міської ради та розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Відповідно до п. 19.1.1. Правил контроль за станом благоустрою міста, а також контроль за дотриманням та здійсненням заходів, спрямованих на виконання вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», цих Правил здійснюється Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), яке виконує функції інспекції з питань благоустрою в м. Києві.

Відповідно до п. 20.2.1. Правил якщо під час перевірки виявлені причини та умови, які можуть спричинити порушення благоустрою, посадова особа контролюючого органу зобов'язана скласти та видати офіційний документ - припис, який є обов'язковим для виконання в термін до трьох діб особами, які є відповідальними за утримання об'єктів благоустрою.

Винесення припису є результатом проведеної перевірки в якому власнику пропонується надати в певний строк проектно-дозвільну документацію на розміщення тимчасової споруди або усунути порушення шляхом демонтажу тимчасової споруди власними силами в разі відсутності відповідних дозвільних документів.

Таким чином, такий припис є обов'язковим до виконання.

Колегія суддів апеляційної інстанції звертає увагу на те, що в даному випадку, перш за все, необхідно встановити належність вказаної споруди до тимчасових .

Так, відповідно до положень статті 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.

Проте, за даними витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності нежитлова будівля (сквер №2) по АДРЕСА_1 у Шевченківському районі міста Києва належить на праві власності ОСОБА_2 згідно з рішенням про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 23 травня 2014 року №13279352, про що до Реєстру внесено запис №5766531.

Право власності на нежитлову будівлю, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (сквер №2) зареєстровано на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 23 травня 2014 року, виданого приватним нотаріусом Прокудіною Л.Д., копія кого міститься в матеріалах справи.

На спірну будівлю 11 червня 2015 року виготовлено технічний паспорт, в якому зафіксовано про основні фізичні характеристики та вчинено відмітку про прийняття будівлі до експлуатації шляхом реєстрації декларації про готовність до експлуатації Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції 25 червня 2015 року за №КВ 143 151 760 474.

Таким чином, нежитлова будівля по АДРЕСА_1 у Шевченківському районі міста Києва прийнята в експлуатацію та зареєстрована на праві приватної власності за позивачем як нерухоме майно.

За загальним правилом, встановленим у статті 181 Цивільного кодексу України, до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

У випадках, передбачених законодавством, обов'язковим є проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, саме з проведенням якої пов'язується момент виникнення права власності на нерухоме майно.

Так, частиною першою статті 182 Цивільного кодексу України передбачено, що право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

Згідно зі статтею 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація прав є обов'язковою; інформація про права на нерухоме майно та їх обтяження підлягає внесенню до Державного реєстру прав.

Права на нерухоме майно та їх обтяження, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.

Статтею 5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено що у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди (їх окремі частини), квартири, житлові та нежитлові приміщення.

Виходячи із викладеного, слідує, що проведення державної реєстрації права власності на нежитлову будівлю по АДРЕСА_1 у Шевченківському районі міста Києва підтверджує статус такої будівлі як нерухомого майна, тобто, вказана будівля, розташована на земельній ділянці, а її переміщення неможливе без знецінення та зміни призначення, що не дозволяє віднести спірну будівлю до категорії тимчасових.

Крім того, у рамках даної справи існує спір про адресу нежитлової будівлі.

Так, зокрема відповідачі посилаються на лист Департаменту архітектури та містобудування виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 04 січня 2016 року №055-33, в якому зазначено, що вказаний Департамент не присвоював та не погоджував об'єктам нерухомості поштову адресу: АДРЕСА_1 (сквер №2).

Проте вказаний лист не є належним доказом, який підтверджує, що будівля по АДРЕСА_1 у Шевченківському районі міста Києва є тимчасовою спорудою, оскільки отриманий після прийняття оскаржуваних рішень, а інформація, зазначена у цьому листі, спростовується наявними у справі доказами.

Так, відповідно до пунктів 4.1, 4.3 Положення про реєстр адрес у місті Києві, затвердженого рішенням Київської міської ради від 22 травня 2013 року №337/9394 "Про деякі питання ведення реєстрів адрес, вулиць та інших поіменованих об'єктів у місті Києві" (далі по тексту - Положення про реєстр адрес) присвоєння поштових адрес об'єктам нерухомого майна здійснюється шляхом видання розпорядчих документів Департаментом містобудування та архітектури або районними в місті Києві державними адміністраціями з подальшим їх внесенням до Реєстру адрес.

Поштові адреси присвоюються об'єктам нерухомості, розташованим на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення.

Пункт 4.21 Положення про реєстр адрес встановлює, що адреса вважається присвоєною з моменту її внесення до Реєстру адрес.

У свою чергу відповідно до норм Положення про містобудівний кадастр, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 року №559, реєстр адрес є складовою інформаційних ресурсів системи містобудівного кадастру.

У справі міститься копія листа Департаменту архітектури та містобудування виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 24 березня 2015 року №3141/10/062/27-15, адресованого ОСОБА_2, в якому зазначено, що інформація про присвоєння поштової адреси об'єкту нерухомого майна (нежитлової будівлі) на АДРЕСА_1 у Шевченківському районі міста Києва внесена до містобудівного кадастру за адресою: АДРЕСА_1 у Шевченківському районі міста Києва.

Наведене свідчить, що нежитловій будівлі по АДРЕСА_1 у Шевченківському районі міста Києва поштова адреса присвоєна. Доказів, які б підтверджували зворотне, відповідачами до суду не надано.

Крім того, як підтверджує витяг щодо чинних містобудівних регламентів та інших умов впровадження містобудівної діяльності, містобудівних умов та обмежень щодо певної території, а також наявних вимог та обмежень щодо використання земельних ділянок і розташованих на них об'єктів нерухомості, в т.ч. викопіювання із містобудівної документації (офіційні відомості) від 19 березня 2015 року №2782/0/12/12-03-15, виданий ОСОБА_2 Службою містобудівного кадастру Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), земельна ділянка по АДРЕСА_1 Шевченківського району внесена до міського земельного кадастру.

Наявна у справі копія чергового кадастрового плану від 19 січня 2016 року підтверджує наявність в базі даних міського земельного кадастру земельної ділянки з кодом 91:015:006к свідчить, що земельна ділянка по АДРЕСА_1 Шевченківського району знаходиться на стадії розробки оформлення прав землекористувачем ОСОБА_2

Відповідно до топоплану від 13 травня 2015 року М1:500, копія якого міститься в матеріалах справи, на топоплані АДРЕСА_1 вказано топографо-геодезичні дані спірної нежитлової будівлі за позначкою «кафе».

Згідно з договором оренди від 30 вересня 2015 року, укладеним між ОСОБА_2 та ТОВ «Злагода ЛТД», позивач передав нежитлове приміщення загальною площею 125 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1, орендне користування для надання послуг в сфері громадського харчування.

04.09.2014 року Київською міською радою було прийнято рішення № 62/62 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 24 лютого 2011 року N 56/5443 "Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради" та деяких рішень Київської міської ради» (далі - рішення), п. З якого доручено Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) укладати договори щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою із суб'єктами господарювання відповідно до Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, власників (користувачів) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради від 24 лютого 2011 року N 56/5443.

Відтак, право на встановлення (розміщення) тимчасових споруд (малих архітектурних форм) у м. Києві особа набуває в порядку встановленому вказаним рішенням Київської міської ради шляхом укладання договору пайової участі із Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА).

Тобто, власник тимчасової споруди (малої архітектурної форми), який бажає розмішувати такі елементи благоустрою та отримати у встановленому порядку дозвільну документацію, звертається до Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради з відповідним встановленим переліком документів та укладає договір пайової участі. Станом на час винесення і розгляду оспорюваного припису № 1506143 від 24.04.2015 ТОВ «Злагода, ЛТД» мало укладені Договори щодо пайової участі в утриманні об'єктів благоустрою, що підтверджується наявністю Інформаційного талону серії ВМ №00029-15, який є Додатком № 1 до Договору від 30,04.2015 року щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою-функціональне призначення «майданчики харчування біля закладів ресторанного господарства, тип об'єкта «відкритий (літній) майданчик», місце розташування об'єкта АДРЕСА_1.

Наявність Інформаційного талону серії ВМ № 00029-15, який є Додатком № 1 Договору від 30,04.2015 року щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою - функціональне призначення «майданчики для харчування біля закладів ресторанного господарства, тип об'єкта «відкритий (літній) літній майданчик», розташування об'єкта АДРЕСА_1, що на думку колегії суддів, свідчить про відсутність будь-якого порушення ТОВ «Злагода, ЛТД» Правил благоустрою м. Києва.

Отже, колегія суддів приходить до висновку, що ТОВ «Злагода ЛТД» здійснює торгівельну діяльність у сфері ресторанного господарства, що підтверджується:

- свідоцтвом торгівельної точки реєстрації №126 від 05.05.2001 року, виданим Шевченківською РДА м. Києва ТОВ «Злагода ЛТД», в якому зазначено «кафе з літнім тротуарним майданчиком, місце розташування АДРЕСА_1 (сквер №2), вид діяльності - громадське харчування»;

- торговим патентом серії ТПК №835166 дійсним з 30.07.2012 року по 30.06.2017 року ТОВ «Злагода ЛТД», видане ДПІ у Шевченківському районі м. Києва на право здійснення торгівельної діяльності з наданням публічних послуг;

- місцезнаходження кафе за адресою: АДРЕСА_1 міститься на топографічному плані м. Києва.

Крім того, зазначена нежитлова будівля, яку на умовах оренди використовує ТОВ «Злагода ЛТД» для підприємницької діяльності має поштову адресу і укладений Договір №461/1 з Українським державним підприємством поштового зв'язку «Укрпошта» на надання поштових послуг за адресою: АДРЕСА_1.

Отже, проаналізувавши вище викладене, колегія суддів апеляційної інстанції зазначає, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що нежитлова будівля по АДРЕСА_1 у Шевченківському районі міста Києва не є тимчасовою спорудою, що виключає можливість застосування до неї примусових заходів, передбачених Правилами благоустрою, у тому числі винесення припису та здійснення демонтажу.

Зважаючи на вище сказане, доручення Департаменту благоустрою від 02 грудня 2015 року №478/12-15 та припис Головного управління контролю за благоустроєм міста Києва від 24 квітня 2015 року №1506143 винесений посадовою особою Головного управління контролю за благоустроєм міста є протиправними та підлягають скасуванню.

Крім того, оскаржуване доручення адресоване КП «Київблагоустрій», а припис №1506143 від 24.04.2015 року видано стосовно ТОВ «Злагода ЛТД», з аналізу зазначеного припису вбачається, що виявлені правопорушення стосуються літнього майданчика, тоді як ТОВ «Злагода ЛТД» орендувало у Позивача нежитлову будівлю, про яку в приписі не зазначається, а літній майданчик використовується на підставі договору №00029-15 від 30.04.2015 року щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою.

Судова колегія зазначає, що вказані рішення безпосередньо призвели до порушення гарантованого статтею 41 Конституції України права власності ОСОБА_2 на спірну будівлю, а тому вважаються рішеннями суб'єкта владних повноважень, що створюють для позивача правові наслідки.

Також, суд першої інстанції вірно зазначив, що позовні вимоги про визнання протиправними дій не підлягають задоволенню, оскільки Позивачем вказані дії не конкретизовані.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Всупереч наведеним вимогам відповідач як суб'єкт владних повноважень не надав суду достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, і не довів правомірності винесення ним спірного рішення.

Підсумовуючи наведене, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що доводи викладені в апеляційній скарзі не знайшли свого підтвердження, оскаржувана постанова прийнята відповідно до норм матеріального та процесуального права, враховано всі обставини справи, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування рішення суду першої інстанції немає.

Відповідно до ст. 200 КАС України - суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 207, 254, 265 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Комунального підприємства «Київблагоустрій» на Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 червня 2016 року - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 червня 2016 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення Ухвали в повному обсязі.

Головуючий суддя В.О. Аліменко

Судді Н.М. Літвіна

А.Ю. Кучма

(Повний текст Ухвали виготовлений 27 жовтня 2016 року)

Головуючий суддя Аліменко В.О.

Судді: Кучма А.Ю.

Літвіна Н. М.