Постанова № 62247157, 03.10.2016, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
03.10.2016
Номер справи
826/28256/15
Номер документу
62247157
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

03 жовтня 2016 року № 826/28256/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Федорчука А.Б., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Меджик Холдинг» до Державної податкової інспекції у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві третя особаПечерська районна в м. Києві державна адміністраціяпровизнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Меджик Холдинг» (надалі - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві (надалі - відповідач), третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача Печерська районна в м. Києві державна адміністрація, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати Рішення ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість від 01 грудня 2015 року №354/26-55-11-07-25;

- зобов'язати ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві поновити реєстрацію платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Меджик Холдинг» з 01 грудня 2015 року.

Під час розгляду справи представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі та просив суд їх задовольнити, посилаючись на те, що ТОВ «Меджик Холдинг» підтверджено відомості про юридичну особу відповідно до норм Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», отже рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість є безпідставними та протиправними.

Відповідач - Державна податкова інспекція у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві - проти позову заперечила та зазначила, що у зв'язку з внесенням в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про відсутність ТОВ «Меджик Холдинг» за адресою, контролюючим органом було правомірно прийнято рішення №354/26-55-11-07-25 від 01.12.2015 про анулювання свідоцтва платника ПДВ.

Представник третьої особи в судове не прибув. Про дату час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, докази чого наявні в матеріалах справи. Надав до матеріалів справи документи на вимогу ухвали суду від 30.05.2016.

Справа розглянута в порядку письмового провадження у відповідності до положень ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України за відсутності необхідності заслуховувати свідків чи експертів.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Меджик Холдинг» зареєстровано платником податку на додану вартість 01.10.2012 року,що підтверджується копією свідоцтва №200069603.

Рішенням про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість № 354/26-55-11-07-25 від 01.12.2015 року анульовано реєстрацію ТОВ «Меджик Холдинг» платником податку на додану вартість на підставі підпункту «ж» пункту 184.1 статті 184 Податкового кодексу України.

Спірні правовідносини врегульовано Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» та Податковим кодексом України.

Відповідно до підпункту «ж» пункту 184.1 статті 184 розділу V Податкового кодексу України анулювання реєстрації особи як платника ПДВ відбувається у разі, якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців наявний запис про: відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання); відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Порядок внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу визначено статтею 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».

Згідно з нормами цієї статті зазначені записи вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за ініціативою державного реєстратора або за ініціативою органу державної податкової служби.

Відповідно до частини одинадцятої статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» юридична особа зобов'язана подавати (надсилати) щороку протягом місяця, що настає за датою державної реєстрації, починаючи з наступного року, державному реєстратору для підтвердження відомостей про юридичну особу реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу.

У разі ненадходження в установлений строк реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор зобов'язаний надіслати рекомендованим листом протягом 5 робочих днів з дати, встановленої для подання реєстраційної картки, юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору зазначеної реєстраційної картки.

У разі неподання юридичною особою протягом місяця з дати надходження їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність підтвердження зазначених відомостей датою, яка встановлена для чергового подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу.

Якщо державному реєстратору повернуто рекомендованого листа, державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

З системного аналізу вищенаведених правових норм вбачається, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців міститься інформація щодо місцезнаходження юридичної особи. Підставами для внесення відомостей про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням є: ненадання реєстраційної картки державному реєстратору про підтвердження відомостей про юридичну особу (ініціатива державного реєстратора) або ініціатива податкового органу.

Пунктом 12 ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» встановлено, що у разі ненадходження в установлений частиною одинадцятою цієї статті строк реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор зобов'язаний надіслати поштовим відправленням протягом п'яти робочих днів з дати, встановленої для подання реєстраційної картки, юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору зазначеної реєстраційної картки.

У разі надходження (поштовим відправленням або в електронному вигляді в порядку взаємообміну) державному реєстратору від органу доходів і зборів повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний надіслати поштовим відправленням протягом п'яти робочих днів з дати надходження зазначеного повідомлення юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки.

Позивач зазначив, що на його адресу не надходило повідомлення щодо подання державному реєстратору реєстраційну картку (форма 6) на підставі повідомлення державної податкової інспекції 18 ОПП «Про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням».

Відповідно до п.п. 12.2 - 12.5 Наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» від 09.12.2011 № 1588 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2011 р. за № 1562/20300), що підрозділами органу державної податкової служби при призначенні чи проведенні будь-якого виду перевірки платника податків чи при виконанні інших службових обов'язків працівниками органів державної податкової служби здійснюється або може здійснюватись перевірка місцезнаходження (місця проживання) платника податків. За наслідками перевірки складається акт перевірки місцезнаходження платника податків. Якщо встановлено відсутність платника податків за його місцезнаходженням (місцем проживання), то проводиться робота із з'ясування фактичного місця розташування (місцезнаходження, місця проживання) платника податків, відповідальних та пов'язаних осіб.

У разі неможливості вручення платнику податків довідки, свідоцтва, листа чи будь-якого іншого документа, направленого органом державної податкової служби, у зв'язку з відсутністю платника податків за місцезнаходженням (місцем проживання) замість акта перевірки місцезнаходження (місця проживання) платника податків оформляється довідка про неможливість вручення документа платнику податків із зазначенням причин та додаванням відповідних документів (за наявності). Заміна акта довідкою не проводиться, якщо іншими нормативно-правовими актами передбачено складання акта.

Акт перевірки місцезнаходження платника податків або довідка про неможливість вручення документа платнику податків не складається працівниками органів державної податкової служби, якщо до Єдиного державного реєстру внесено запис про відсутність платника податків за місцезнаходженням.

Щодо кожного платника податків, стосовно якого виявлена відсутність його за місцезнаходженням (місцем проживання) та нез'ясоване його фактичне місцезнаходження (місце проживання), підрозділ органу державної податкової служби, який з'ясував зазначений факт, готує та передає підрозділам податкової міліції запит на встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків за встановленою формою.

Якщо за результатами заходів щодо встановлення фактичного місцезнаходження юридичної особи підрозділами податкової міліції буде підтверджено відсутність такої особи за місцезнаходженням або встановлено, що фактичне місцезнаходження юридичної особи не відповідає зареєстрованому місцезнаходженню, керівник (заступник керівника) органу державної податкової служби приймає рішення про направлення до відповідного державного реєстратора повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за ф. № 18 ОПП.

Отже, обов'язковою передумовою направлення податковим органом до державного реєстратора повідомлення про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням за формою 18 ОПП є попереднє проведення підрозділами податковою міліції заходів щодо встановлення фактичного місцезнаходження юридичної особи.

На виконання зазначених положень Наказу № 1588 відповідачем складено довідку про встановлення місцезнаходження № 5554/01/26-55-07-03 від 16.10.2015 та повідомлення форми 18-ОПП від 21.10.2015 № 2167/26-55-11-01-14, які наявні в матеріалах справи.

Повідомлення ф.18-ОПП було направлено ДПІ на адресу третьої особи та отримано державним реєстратором, що підтверджується копією реєстраційної справи.

Частиною 12 ст.19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» передбачено, що у разі надходження (поштовим відправленням або в електронному вигляді в порядку взаємообміну) державному реєстратору від органу доходів і зборів повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний надіслати поштовим відправленням протягом п'яти робочих днів з дати надходження зазначеного повідомлення юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки.

На виконання вимог ч.12 ст.19 Закону, державним реєстратором 29.10.2015 надіслано на адресу позивача повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу.

Як свідчать матеріали реєстраційної справи, Повідомлення про необхідність підтвердження відомостей про юридичну особу повернулось на адресу третьої особи як не вручене 28.11.2015, що підтверджується поштовим відправленням №0101031441324.

Частиною 14 ст.19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» визначено, що якщо державному реєстратору повернуто поштового відправлення, державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Враховуючи вимоги ч.14 ст.19 Закону, 01.12.2015 державним реєстратором було внесено до ЄДР відповідний запис №10701430007047241, з урахуванням якого, на підставі підпункту «ж» пункту 184.1 статті 184 розділу V Податкового кодексу України відповідачем і було цілком правомірно та обґрунтовано прийнято рішення № 354/26-55-11-07-25 про анулювання реєстрації платника ПДВ.

Посилання позивача в позовній заяві на те, що жодних запитів від державного реєстратора Товариство не отримувало, а відповідно до договору суборенди нежитлових приміщень №27-08/15-пнп Позивач з 21 серпня 2015 року орендує частину нежитлового приміщення, площею 8,5 кв.м., за адресою: м. Київ, пров. Новопечерський 19/3, корп. 3, кім. 12А, судом відхиляються, як підстава для визнання протиправним та скасування спірного рішення, адже неотримання позивачем Повідомлення про необхідність підтвердження відомостей підтверджується копією матеріалів реєстраційної справи, а укладення позивачем договору суборенди не є безумовним доказом перебування суб'єкта господарювання за адресою, о вказана в такому договорі.

В той же час, подання позивачем з власної ініціативи 08.12.2015 до державного реєстратора реєстраційної картки на підтвердження відомостей про юридичну особу, не може бути підставою для скасування спірного рішення, адже анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою контролюючого органу відбулось 01.12.2015, в той час як реєстраційна картка була подана лише 08.12.2015.

Враховуючи все вищевикладене, оскільки оскаржене рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «Меджик Холдинг» прийнято внаслідок запису № 10701430007047241, законність та обґрунтованість якого доведена під час судового вирішення справи, отже суд вбачає відсутність підстави для скасування рішення № 354/26-55-11-07-25 від 01.12.2015 року.

У відповідності до ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративній справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін.

Згідно ч.4 ст. 70 КАС України обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Дослідивши обставини справи, проаналізувавши вищезазначені правові норми, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є необґрунтованими і не підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 9, 69-71, 128, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Меджик Холдинг» - відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя А.Б. Федорчук