Ухвала суду № 61994142, 13.10.2016, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.10.2016
Номер справи
813/5321/13-а
Номер документу
61994142
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

з питань заміни сторони виконавчого провадження

13 жовтня 2016 року №813/5321/13-а

Львівський окружний адміністративний суд,

у складі

головуючого судді Ланкевича А.З.,

секретаря судового засідання Фуртак А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові заяву Самбірського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області про заміну сторони виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа №813/5321/13-а від 30.07.2013 року, виданого за постановою Львівського окружного адміністративного суду від 30.07.2013 року у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області до Самбірського міського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення заборгованості, -

в с т а н о в и в :

Заявник звернувся із заявою про заміну сторони виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа №813/5321/13-а від 30.07.2013 року, виданого за постановою Львівського окружного адміністративного суду від 30.07.2013 року у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області до Самбірського міського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення заборгованості в сумі 1976,56 грн. Заяву обґрунтовує тим, що з 11.08.2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року №406-VII, яким врегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до органів доходів і зборів. Водночас, зазначає, що станом на момент подання даної заяви, функції, обов’язки і завдання щодо адміністрування єдиного внеску покладено на Міністерство доходів і зборів України, а боржника із Самбірського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області передано на облік до Самбірської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області, підтвердженням чого є Акт передачі даних з карток особових рахунків платників від 28.01.2014 року. У зв’язку із цим, просить замінити стягувача у вищезгаданому виконавчому провадженні з Управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області на Самбірську об’єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Львівській області.

Сторони явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечили, хоча належним чином були повідомлені про час, дату та місце розгляду заяви. У відповідності до вимог ч. 2 ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

При постановленні ухвали суд враховує наступне.

Судом встановлено, що постановою Львівського окружного адміністративного суду у справі №813/5321/13-а від 30.07.2013 року адміністративний позов задоволено повністю: стягнуто з Самбірського міського виробничого управління житлово-комунального господарства на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з березня по квітень 2013 року в сумі 1976,56 грн.

30.07.2013 року Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №813/5321/13-а, в якому стягувачем визначено Управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області.

На підставі вищезгаданого виконавчого листа постановою державного виконавця від 24.12.2015 року відкрито виконавче провадження ВП №49722938.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI (далі – Закон № 2464-VI).

Відповідно до частини 4 статті 8 Закону №2464-VI (в редакції Закону №406-VII) порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року №406-VII (далі – Закон №406-VII) врегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду до органів доходів і зборів України. Закон №404-VII набрав чинності 11.08.2013 року.

Однак, згідно з пунктом 3 Прикінцевих положень Закону №406-VII передбачено, що заходи адміністрування органами доходів і зборів здійснюються не раніше дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» від 04.07.2013 року №404-VII (далі – Закон №404-VII) у зв’язку з проведенням адміністративної реформи. Органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.

Відповідно до підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (в редакції Закону №404-VII) адміністрування податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших платежів відповідно до законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (далі - податків, зборів, платежів) - це сукупність рішень та процедур контролюючих органів і дій їх посадових осіб, що визначають інституційну структуру податкових та митних відносин, організовують ідентифікацію, облік платників податків і платників єдиного внеску та об’єктів оподаткування, забезпечують сервісне обслуговування платників податків, організацію та контроль за сплатою податків, зборів, платежів відповідно до порядку, встановленого законом.

Пунктом 5 Прикінцевих положень Закону №406-VII встановлено, що суми єдиного внеску, які надійшли на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах для зарахування таких сум, підлягають перерахуванню на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах.

Зважаючи на викладене, органи Пенсійного фонду закінчують усі наявні на день набрання чинності Законом №406-VII процедури: перевірки, узгодження їх результатів та вимог про сплату боргу, оскарження рішень про застосування пені та фінансових санкцій, стягнення недоїмки.

Тобто, Самбірське об’єднане Управління Пенсійного фонду України Львівської області (Управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області) є органом, який відповідно до Закону №406-VII закінчує процедуру по стягненню недоїмки з Самбірського міського виробничого управління житлово-комунального господарства в рамках даної адміністративної справи.

При цьому, посилання заявника на те, що відповідно до Закону №406-VII передано функції з контролю за сплатою єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від органів Пенсійного фонду України до органів Міністерства доходів і зборів України, не приймаються судом до уваги, оскільки зміна механізму адміністрування єдиного внеску не вказує про правонаступництво органів доходів і зборів.

Згідно з частиною 1 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Аналогічна норма міститься у Законі України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 року № 606-XIV (далі – Закон №606-XIV), у відповідності до частини 5 статті 8 якого у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження державний виконавець з власної ініціативи або за згодою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутись до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов’язкові тією мірою, якою вони були б обов’язковими для сторони яку правонаступник замінив.

Згідно з частинами 1, 2 статті 8 Закону №606-XIV сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником є фізична або юридична особа, визначена виконавчим документом.

Оскільки в Самбірського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області (Управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області) зберігаються повноваження із адміністрування єдиного внеску в частині завершення розпочатих процедур згідно з Законом №406-VII, відтак воно не втратило статусу стягувача у виконавчому провадженні №49722938 з примусового виконання виконавчого листа №813/5321/13-а, виданого 30.07.3013 року Львівським окружним адміністративним судом.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що заява Самбірського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області про заміну сторони виконавчого провадження є необґрунтованою, тому задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст.160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,–

у х в а л и в :

у задоволенні заяви Самбірського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області про заміну сторони у виконавчому провадженні в адміністративній справі №813/5321/13-а – відмовити повністю.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ланкевич А.З.