ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про закриття провадження у справі
11 жовтня 2016 рокуСправа № 813/3071/16
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддяКравців О.Р.,
секретар судового засіданняПриймак С.І.,
представник позивачаОСОБА_1,
від відповідачаОСОБА_2,
розглянув у попередньому судовому засіданні питання про закриття провадження в адміністративній справі за позовом Головного управління ДФС у Львівській області про повернення коштів з ОСОБА_3, -
в с т а н о в и в :
До Львівського окружного адміністративного суду звернулося Головне управління ДФС у Львівській області з позовною заявою до ОСОБА_3, в якому просить стягнути з відповідача на користь позивача грошові кошти в сумі 21631,80 грн.
В попередньому судовому засіданні судом поставлене на обговорення питання про закриття провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України.
Представник позивача проти вказаного заперечив, оскільки вважає, що вказані відносини повязані з проходженням публічної служби, просила не закривати провадження у справі.
Представник відповідача щодо вирішення вказаного питання покликався на розсуд суду.
Суд зясував обставини, які мають значення для вирішення клопотання про закриття провадження, та вирішуючи його керується наступним.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Пунктом 15 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено, що публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Представник позивача в судовому засіданні пояснив, що Головним управлінням ДФС у Львівській області здійснено перерахунки посадових окладів працівникам, які станом на березень 2016 року були звільнені з подальшим виходом на пенсію у грудні 2015 року, зокрема і відповідачу. В результаті вказаного перерахунку станом на 31.03.2016 року у відповідача виникла дебіторська заборгованість по заробітній платі перед позивачем в сумі 21631,80 грн.
З врахуванням того, що позивач звернувся до суду про стягнення коштів, які, на його думку безпідставно виплачені відповідачу, суд вважає, що даний спір не пов'язаний з прийняттям, проходженням чи звільненням особи з публічної служби, та регулюється положеннями Глави 83 ЦК України, в тому числі ст.1215 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Отже, на переконання суду, спори з приводу стягнення безпідставно сплачених (без достатньої правової підстави) грошових сум не є публічно-правовими, тому вказана заява має розглядатися в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, зокрема, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
За правилами ч. 1 ст. 121 КАС України за наслідками підготовчого провадження суд у порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду постановляє ухвалу про:
1) залишення позовної заяви без розгляду;
2) зупинення провадження у справі;
3) закриття провадження у справі;
4) закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду.
З врахуванням того, що вказана справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, провадження у справі слід закрити.
Повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається (ч. 5 ст. 157 КАС України).
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі, зокрема, закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у звязку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
До матеріалів справи долучено оригінал платіжного доручення № 702 від 07.09.2016 року на підтвердження сплати судового збору в сумі 1378,00 грн. за подання вказаного позову, що з врахуванням викладеного слід повернути позивачу.
Керуючись ст.ст. 2, 157, 158-160, 165, 167 КАС України, суд -
у х в а л и в :
1.Провадження у адміністративній справі за позовом Головного управління ДФС у Львівській області про повернення коштів з ОСОБА_3 закрити.
2.Повернути Головному управлінню ДФС у Львівській області (ЄДРПОУ 39462700) судовий збір в сумі 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн. 00 коп.
3.Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвалу може бути оскаржено протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд, згідно зі ст. 186 КАС України. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано, згідно зі ст. 254 КАС України. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Повний текст постанови складено та підписано 13.10.2016 року.
Суддя Кравців О.Р.