Постанова № 61784485, 28.09.2016, Одеський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
28.09.2016
Номер справи
915/370/16
Номер документу
61784485
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

__________________

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" вересня 2016 р.Справа № 915/370/16Колегія суддів Одеського апеляційного господарського суду у складі:

Головуючого судді: Савицького Я.Ф.

Суддів: Гладишевої Т.Я.,

ОСОБА_1

секретар судового засідання Селиверстова М.В.

за участю представників сторін в судовому засіданні від 28.09.2016р.:

від позивача: ОСОБА_2, за посвідченням

від відповідача-1: не зявися;

від відповідача-2: не зявися;

Розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Заступника прокурора Миколаївської області

на рішення господарського суду Миколаївської області

від 13 липня 2016 року

по справі № 915/370/16

за позовом: Заступника прокурора Миколаївської області

до відповідачів: 1. Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області

2. Приватного підприємства Фалкон

про визнання незаконним та скасування рішення, визнання договорів купівлі-продажу недійсними

Сторони належним чином повідомлені про час і місце засідання суду.

В судовому засіданні 28.09.2016р. відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

В с т а н о в и в:

Рішенням господарського суду Миколаївської області від 13.07.2016р. по справі №915/370/16 (суддя Корицька В.О.) відмовлено у задоволенні позовних вимог Заступника прокурора Миколаївської області до Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області та Приватного підприємства Фалкон про визнання незаконним та скасування рішення, визнання договорів купівлі-продажу недійсними з посиланням на те, що спірні земельні ділянки розташовані в межах існуючого населеного пункту Коблеве на землях рекреаційної забудови. Містобудівна документація по населеному пункту існує з 2010 року, а Генеральний план с. Коблеве у 2014 році затверджений з урахуванням історично складеної забудови, на основі раніше прийнятої містобудівної документації відповідно до існуючих конкретних умов забудови, а тому спірні земельні ділянки мають інший правовий режим використання ніж землі водного фонду, отже, суд першої інстанції прийшов до висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають. Крім того, місцевий господарський суд прийшов до висновку, що позивачем порушено встановлений законодавством строк позовної давності на звернення з відповідним позовом.

Не погодившись з вказаним рішенням суду, Заступник прокурора Миколаївської області звернувся до Одеського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій позивач просить скасувати рішення господарського суду Миколаївської області від 13.07.2016р. по справі №915/370/16 у повному обсязі, мотивуючи це тим, що оскаржуване рішення винесене з порушенням норм матеріального та процесуального права, зокрема, ст. 60 Земельного кодексу України, ст.ст. 88, 90 Водного кодексу України, ст.ст. 34, 35, 43 ГПК України з підстав, викладених в апеляційній скарзі.

26.08.2016р. від Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області до Одеського апеляційного господарського надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

30.08.2016р. від Приватного підприємства Фалкон до Одеського апеляційного господарського суду надійшло клопотання про перенесення розгляду справи на іншу дату.

Ухвалою Одеського апеляційного господарського суду від 31.08.2016р. розгляд апеляційної скарги відкладено на 28.09.2016р. відповідно до ст. 77 Господарського процесуального кодексу України.

28.09.2016р. від Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області до Одеського апеляційного господарського суду повторно надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Колегія суддів відмовляє у задоволенні зазначеного клопотання, оскільки відповідач-1 не позбавлений можливості направити у судове засідання іншого представника чи викласти правову позицію у письмових поясненнях, крім того, ухвалами Одеського апеляційного господарського суду від 10.08.2016р. та 31.08.2016р. явка представників сторін не визнавалася обовязковою.

Розглянувши матеріали справи та доводи апеляційної скарги Заступника прокурора Миколаївської області, заслухавши представника позивача, перевіривши правильність юридичної оцінки встановлених фактичних обставин справи, застосування господарським судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права при прийнятті рішення, колегія суддів Одеського апеляційного господарського суду вважає, що рішення першої інстанції слід залишити без змін, апеляційну скаргу - без задоволення.

Як вбачається з матеріалів справи, Прокуратурою Миколаївської області проведено перевірку з дотримання вимог законодавства при прийнятті Коблівською сільською радою Березанського району Миколаївської області рішень із земельних питань.

Відповідно до перевірки встановлено, що 19.09.2012р. Коблівською сільською радою Березанського району Миколаївської області прийнято рішення № 29 про затвердження звітів експертної грошової оцінки земельних ділянок з кадастровим номером 4820982200:12:047:0061 площею 0,2478 га та з кадастровим номером 4820982200:12:047:0060 площею 0,0891 га, розташованих по пр. Курортному, 33/3 у с. Коблеве Березанського району Миколаївської області, які надані в оренду Приватному підприємству Фалкон (далі - ПП Фалкон) для рекреаційного призначення під розміщення та обслуговування існуючої бази відпочинку Южанка-Фалкон; про продаж Приватному підприємству Фалкон з розстрочкою платежу на 2 роки двох земельних ділянок з кадастровим номером 4820982200:12:047:0061 площею 0,2478 га та з кадастровим номером 4820982200:12:047:0060 площею 0,0891 га, які розташовані по пр. Курортному, 33/3 у с. Коблеве Березанського району Миколаївської області, для рекреаційного призначення під розміщення та обслуговування існуючої бази відпочинку Южанка-Фалкон, яка знаходиться в користуванні ПП Фалкон. (том. 1 арк. спр. 15-16)

На підставі вказаного рішення, між Коблівською сільською радою Березанського району Миколаївської області та ПП Фалкон укладено два договори купівлі-продажу земельної ділянки.

Як свідчать матеріали справи, 12.12.2012р. між Коблівською сільською радою Березанського району Миколаївської області (продавець) та ПП Фалкон (покупець) укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до якого продавець передав у власність покупця земельну ділянку з кадастровим номером 4820982200:12:047:0061 площею 0,2478 га, яка розташована по пр. Курортному, 33/3 у с. Коблеве Березанського району Миколаївської області, для рекреаційного призначення під розміщення та обслуговування існуючої бази відпочинку Южанка-Фалкон, договір нотаріально посвідчений приватним нотаріусом Березанського районного нотаріального округу Миколаївської області ОСОБА_3 та зареєстрований в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за № 1471 (далі договір № 1471).

При цьому зазначено, що на вказаній земельній ділянці знаходиться нерухоме майно: будинок відпочинку на базі відпочинку Южанка літ. М-1, який належить покупцю на підставі договору купівлі-продажу від 15.04.2002р., право власності на який зареєстровано Березанською філією Миколаївського міжміського бюро технічної інвентаризації 12.03.2004р., реєстраційний № 5060729, номер запису 9 в книзі № 25.

Відповідно до п. 1.2 договору № 1471 цільове призначення земельної ділянки - для рекреаційного призначення. Кадастровий номер земельної ділянки - 4820982200:12:047:0061.

Колишній кадастровий номер даної земельної ділянки 4820982200:09:000:0545 був змінений (уточнений) у звязку із розширенням меж села Коблеве Березанського району Миколаївської області.

Земельна ділянка знаходиться в межах границь: від А до Б землекористування Миколаївської обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників та підприємств торгівлі, громадського харчування та послуг; від Б до В землекористування гр. ОСОБА_4 (б/в Берізка); від В до Г землекористування Миколаївської обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників та підприємств торгівлі, громадського харчування та послуг; від Г до А землекористування ДП Очаківське ЛМГ.

Відповідно до п. 1.3 договору № 1471 на підставі довідки, виданої відділом Держкомзему у Березанському районі Миколаївської області 05.12.2012 року № 01-30-1150 на земельну ділянку з кадастровим номером 4820982200:12:047:0061 площею 0,2478 га встановлені та діють обмеження та обтяження типу: 01.05.03 прибережні захисні смуги вздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах. На 0,0039 га земельної ділянки встановлено сервітут на проїзд та прохід. Державний акт на право власності на земельну ділянку (на право постійного користування земельною ділянкою) не видавався, земельна ділянка відноситься до земель державної власності, які перебувають у користуванні на умовах оренди ПП Фалкон. На земельну ділянку не розповсюджується мораторій, встановлений пунктом 15 Перехідних положень Земельного кодексу України. Земельна ділянка не була розпайована і не підлягає розпаюванню, заборони до продажу немає.

За положеннями п. 2.1 договору № 1471 та рішення Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області № 29 від 19.09.2012 року ціна земельної ділянки становить 160723,00 грн., які покупець повинен був перерахувати у місцевий бюджет Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області з розстрочкою платежу терміном на 2 роки.

Зазначена ціна повністю сплачена покупцем, що підтверджується відповідними платіжними дорученнями (том 1 арк. спр. 254-261).

Відповідно до п. 3.1 договору № 1471 продавець гарантує, що земельна ділянка, яка є предметом цього договору, входить до категорії земель, що можуть бути приватизовані згідно законодавства України, вільна від будь-яких майнових прав і претензій третіх осіб, про яких в момент укладення договору продавець чи покупець не міг не знати, не знаходиться під арештом і судових прав щодо неї немає. Сторони свідчать, що цей правочин не суперечить інтересам держави і суспільства.

Крім того, 12.12.2012р. між Коблівською сільською радою Березанського району Миколаївської області (продавець) та ПП Фалкон (покупець) укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки, відповідно до умов якого продавець передав у власність покупця земельну ділянку з кадастровим номером 4820982200:12:047:0060 площею 0,0891 га, яка розташована по пр. Курортному, 33/3 у с. Коблеве Березанського району Миколаївської області, для рекреаційного призначення під розміщення та обслуговування існуючої бази відпочинку Южанка-Фалкон, договір нотаріально посвідчений приватним нотаріусом Березанського районного нотаріального округу Миколаївської області ОСОБА_3 та зареєстрований в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за № 1473 (далі договір № 1473).

При цьому зазначено, що на вказаній земельній ділянці знаходиться нерухоме майно: будинок відпочинку на базі відпочинку Южанка літ. М-1, який належить покупцю на підставі договору купівлі-продажу від 15.04.2002р., право власності на який зареєстровано Березанською філією Миколаївського міжміського бюро технічної інвентаризації 12.03.2004р., реєстраційний № 5060729, номер запису 9 в книзі № 25.

Відповідно до п. 1.2 договору № 1473 цільове призначення земельної ділянки - для рекреаційного призначення. Кадастровий номер земельної ділянки - 4820982200:12:047:0060.

Колишній кадастровий номер даної земельної ділянки 4820982200:09:000:0546 був змінений (уточнений) у звязку із розширенням меж села Коблеве Березанського району Миколаївської області.

Земельна ділянка знаходиться в межах границь: від А до Б землеволодіння ТОВ Сохо-М (б/в Кристал), від Б до А - землекористування Миколаївської обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників та підприємств торгівлі, громадського харчування та послуг (б/в Южанка).

Відповідно до п. 1.3 договору № 1473 на підставі довідки, виданої відділом Держкомзему у Березанському районі Миколаївської області 05.12.2012 року № 01-30-1149 на земельну ділянку з кадастровим номером 4820982200:12:047:0060 площею 0,0891 га, встановлені та діють обмеження та обтяження типу: 01.05.03 прибережні захисні смуги вздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах. Сервітути на земельну ділянку не встановлено. Державний акт на право власності на земельну ділянку (на право постійного користування земельною ділянкою) не видавався, земельна ділянка відноситься до земель державної власності, які перебувають у користуванні на умовах оренди ПП Фалкон. На земельну ділянку не розповсюджується мораторій, встановлений пунктом 15 Перехідних положень Земельного кодексу України. Земельна ділянка не була розпайована і не підлягає розпаюванню, заборони до продажу немає.

За положеннями п. 2.1 договору № 1473 та рішення Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області № 29 від 19.09.2012 року ціна земельної ділянки становить 57790,00 грн., які покупець повинен був перерахувати у місцевий бюджет Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області з розстрочкою платежу терміном на 2 роки.

Вказана ціна повністю сплачена покупцем, що вбачається з платіжних доручень, наявних в матеріалах справи (том 1 арк. спр. 254-261).

Відповідно до п. 3.1 договору № 1473 продавець гарантує, що земельна ділянка, яка є предметом цього договору, входить до категорії земель, що можуть бути приватизовані згідно законодавства України, вільна від будь-яких майнових прав і претензій третіх осіб, про яких в момент укладення договору продавець чи покупець не міг не знати, не знаходиться під арештом і судових прав щодо неї немає. Сторони свідчать, що цей правочин не суперечить інтересам держави і суспільства.

Позивач зазначає, що вказані земельні ділянки розташовані в нормативно визначених межах прибережної захисної смуги Чорного моря, а тому вищезазначене рішення Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області № 29 від 19.09.2012р. та укладені на підставі цього рішення договори купівлі-продажу земельних ділянок від 12.12.2012р. мають бути визнані незаконними та скасовані в судовому порядку, оскільки продаж земельних ділянок у межах прибережних захисних смуг у власність законодавством не передбачений.

Вказані обставини стали підставою звернення Заступника прокурора Миколаївської області до господарського суду Миколаївської області із позовом до Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області та Приватного підприємства Фалкон про визнання незаконним та скасування рішення Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області № 29 від 19.09.2012 року Про затвердження звіту експертної грошової оцінки земельної ділянки та дозвіл на викуп з розстрочкою; визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровим номером 4820982200:12:047:0061, площею 0,2478 га, розташованої по пр. Курортному, 33/3 у с. Коблеве Березанського району Миколаївської області, укладений 12.12.2012 року між Коблівською сільською радою та Приватним підприємством Фалкон, який 12.12.2012 року нотаріально посвідчений приватним нотаріусом Березанського районного нотаріального органу ОСОБА_3, про що у Державному реєстрі правочинів вчинено запис № 5371971 (право власності зареєстровано 24.12.2013 року у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за № 4045214); визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровим номером 4820982200:12:047:0060, площею 0,0891 га, розташованої по пр. Курортному, 33/3 у с. Коблеве Березанського району Миколаївської області, укладений 12.12.2012 року між Коблівською сільською радою та Приватним підприємством Фалкон, який 12.12.2012 року нотаріально посвідчений приватним нотаріусом Березанського районного нотаріального органу ОСОБА_3, про що у Державному реєстрі правочинів вчинено запис № 5372027 (право власності зареєстровано 24.12.2013 року у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за № 4043579).

Дослідивши обставини справи, апеляційний господарський суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до частини першої статті 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, або державних органів приватизації, або центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів, в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

За положеннями ч. 1 ст. 3 Земельного кодексу України земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Згідно з ч.ч. 1, 3 ст. 60 Земельного кодексу України вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм з метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності встановлюються прибережні захисні смуги.

Уздовж морів та навколо морських заток і лиманів встановлюється прибережна захисна смуга шириною не менше двох кілометрів від урізу води. Прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проектами землеустрою. Межі встановлених прибережних захисних смуг і пляжних зон зазначаються в документації з землеустрою, кадастрових планах земельних ділянок, а також у містобудівній документації.

Відповідно до частин 1, 5-9 ст. 88 Водного кодексу України з метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги.

Землі прибережних захисних смуг перебувають у державній та комунальній власності та можуть надаватися в користування лише для цілей, визначених цим Кодексом.

У межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації.

Прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проектами землеустрою.

Проекти землеустрою щодо встановлення меж прибережних захисних смуг (з установленою в них пляжною зоною) розробляються в порядку, передбаченому законом.

Уздовж морів та навколо морських заток і лиманів встановлюється прибережна захисна смуга шириною не менше двох кілометрів від урізу води.

Згідно з Порядком визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.05.1996 року № 486 встановлено єдиний правовий механізм визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них. (п. 1)

Водоохоронні зони встановлюються для створення сприятливого режиму водних об'єктів, попередження їх забруднення, засмічення і вичерпання, знищення навколоводних рослин і тварин, а також зменшення коливань стоку вздовж річок, морів та навколо озер, водосховищ і інших водойм. (п. 2)

У межах водоохоронних зон виділяються землі прибережних захисних смуг та смуги відведення з особливим режимом їх використання відповідно до статей 88-91 Водного кодексу України. (п. 4)

Розміри і межі водоохоронних зон визначаються проектом на основі нормативно-технічної документації. (п. 5)

На землях міст і селищ міського типу розмір водоохоронної зони, як і прибережної захисної смуги, встановлюється відповідно до існуючих на час встановлення водоохоронної зони конкретних умов забудови. (п. 10)

Водоохоронна зона морів, морських заток і лиманів, як правило, збігається з прибережною захисною смугою і визначається шириною не менш як 2 кілометри від урізу води. (п. 11)

Відповідно до п. 2.9 Порядку погодження природоохоронними органами матеріалів щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 05.11.2004 року № 434 у разі відсутності належної землевпорядної документації та встановлених у натурі (на місцевості) меж щодо водоохоронних зон та прибережних захисних смуг водних об'єктів природоохоронний орган забезпечує їх збереження шляхом урахування при розгляді матеріалів щодо вилучення (викупу), надання цих земельних ділянок нормативних розмірів прибережних захисних смуг, встановлених статтею 88 Водного кодексу України, та орієнтовних розмірів і меж водоохоронних зон, що визначаються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.05.1996 року № 486 Про затвердження Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них, з урахуванням конкретної ситуації.

Отже, враховуючи викладені норми законодавства, можна дійти висновку, що водоохоронна зона включає в себе прибережну захисну смугу, розміри і межі якої визначаються спеціальним проектом землеустрою на основі нормативно-технічної документації і зазвичай (якщо інше не встановлено проектом) становить відстань не менше 2 км від урізу води.

У разі відсутності належної землевпорядної документації та встановлених у натурі (на місцевості) меж щодо водоохоронних зон та прибережних захисних смуг при наданні земельних ділянок, в тому числі і у власність, враховуються нормативні розміри прибережних захисних смуг, встановлені статтею 88 Водного кодексу України, та орієнтовні розміри і межі водоохоронних зон, що визначаються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.05.1996 року № 486 Про затвердження Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них, з урахуванням кожної конкретної ситуації.

У межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації відповідно до існуючих на час встановлення водоохоронної зони конкретних умов забудови.

За положеннями ст. 17 Закону України Про основи містобудування містобудівна документація це - затверджені текстові і графічні матеріали, якими регулюється планування, забудова та інше використання територій.

Містобудівна документація є основою для:

- вирішення питань раціонального використання територій, регулювання розселення;

- підготовки обґрунтованих пропозицій щодо встановлення та зміни меж населених пунктів;

- підготовки вихідних даних для розробки землевпорядної документації;

- вирішення питань щодо розташування та проектування нового будівництва, здійснення реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів містобудування та упорядкування територій;

- вирішення питань щодо вилучення (викупу), передачі (надання) земельних ділянок у власність чи користування громадян та юридичних осіб.

Відповідно до договору міни № 113 від 29.10.1998 року та договору купівлі-продажу від 15.04.2002 року ПП Фалкон є власником бази відпочинку Южанка, спальний корпус літ. М-1 якої розташований на спірних земельних ділянках.

Розпорядженням Березанської районної державної адміністрації № 337 від 30.03.2009 року затверджений проект землеустрою щодо відведення ПП Фалкон земельної ділянки загальною площею 0,3369 га забудованих земель терміном на 49 років для рекреаційного призначення під розміщення існуючої бази відпочинку за рахунок земель державної власності (запасу) за адресою: с. Коблеве, пр.Курортний, 33 за межами населеного пункту в межах території Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області.

Із проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок Приватному підприємству Фалкон, складеного на замовлення ПП Фалкон у 2008 році та затвердженого вищевказаним розпорядженням, вбачається, що земельна ділянка загальною площею 0,3369 га забудованих земель, яка передавалась у довгострокову оренду строком на 49 років, складалась зі спірних земельних ділянок (0,2478 га + 0,0891 га), які в подальшому були продані ПП ФАЛКОН.

Відповідно до кадастрового плану до вищевказаного проекту землеустрою, спірні земельні ділянки у 2008 році знаходились за межами населеного пункту Коблеве в межах двокілометрової прибережної захисної смуги.

Рішенням Коблівської сільської ради №20 від 09.12.2010р. затверджена містобудівна документація Схема планування території Коблівської сільської ради (том 2 арк. спр. 33).

Згідно з вказаною схемою земельні ділянки уздовж морського узбережжя є територіями рекреаційних комплексів (сірий колір).

Розпорядженням Березанської районної державної адміністрації № 174 від 29.03.2011 року Про погодження схеми планування забудови території (том 2, арк. спр. 22-32) погоджено схему планування забудови території Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області.

Із вказаної схеми вбачається, що охоронні зони, включаючи обєкти природно-заповідного фонду, в межах яких обмежується забудова та інше використання території: ця зона визначається як територія, що безпосередньо оточує обєкт, призначена для забезпечення збереження обєкту і найближчого до нього середовища, доцільного його використання і привабливого зорового сприйняття памятника. В межах зони заборонена або значно обмежена будь-яка господарська або рекреаційна діяльність.

На території охоронної зони допускається, в тому числі, ремонт, реконструкція існуючих і будівництво нових на місці знесених (втрачених) будівель,будов і споруд (трубопроводів, колекторів, ліній звязку, доріг, мостів і так далі) у відповідності до узгодженої та затвердженої в установленому порядку проектної документації. (п. 4.9 Схеми)

Схемою планування території Коблівської сільської ради передбачено розширення меж сіл Коблеве, Ленінка, Морське. До села Коблеве пропонується приєднати територію, визначену на теперішній час як Зона відпочинку Коблеве з врахуванням зони пляжу, а також декілька не забудованих ділянок в безпосередній близькості до села.

Розвиток курортів здійснюється згідно з довгостроковими комплексними і цільовими державними та місцевими програмами.

Приєднання територій, визначених на теперішній час як Зона відпочинку Коблеве до населеного пункту Коблеве та прибережної смуги до села Морське надає можливість регулювання будівництва нових і розширення діючих оздоровчих закладів та інших обєктів, повязаних безпосередньо із задоволенням потреб відпочиваючих і місцевого населення, потреб курортного та житлового будівництва, надання земельних ділянок для створення оздоровчо-лікувальних закладів та розширення курорту. Та надає можливість у вищевказаному процесі забезпечити архітектурну цілісність курортної зони, організований розвиток інженерної та дорожньо-транспортної інфраструктури. (п. 6.2.1 Схеми)

Рішенням Миколаївської обласної ради № 2 від 23.09.2011 року затверджений проект землеустрою щодо встановлення та зміну межі населеного пункту Коблеве в межах території Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області.

Рішенням Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області №6 від 16.12.2011 року затверджено технічну документацію із землеустрою щодо складання документів по встановленню та зміні межі населеного пункту Коблеве в межах території Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області; рекомендовано відділу Держкомзему у Березанському районі Миколаївської області внести зміни до звіту про наявність та розподіл земель по угіддях, категоріях та землекористувачах в межах території Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області станом на 01.01.2012 року, згідно розробленого проекту землеустрою; вирішено визнати межу земельної ділянки села Коблеве загальною площею 1484,8087 га, встановленою після внесення відповідних змін відділом Держкомзему у Березанському районі Миколаївської області до звіту про наявність та розподіл земель по угіддях, категоріях та землекористувачах в межах території Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області станом на 01.01.2012 року, згідно розробленого проекту землеустрою.

На підставі вказаного рішення була змінена межа села Коблеве, у звязку із чим спірні земельні ділянки увійшли до меж населеного пункту.

Таким чином, судова колегія зазначає, що станом на 19.09.2012р. (винесення оскаржуваного рішення) та укладання договорів купівлі-продажу (12.12.2012р.) спірні земельні ділянки вже входили до меж населеного пункту і регулювались містобудівною документацією, затвердженою рішенням Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області № 20 від 09.12.2010 року та розпорядженням № 174 від 29.03.2011 року з урахуванням складеної схеми планування та забудови території Березанського району 1985 року.

Враховуючи всі вищенаведені обставини, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що спірні земельні ділянки розташовані в межах існуючого населеного пункту Коблеве на землях рекреаційної забудови. Містобудівна документація по населеному пункту існує з 2010 року, а Генеральний план с. Коблеве у 2014 році затверджений з урахуванням історично складеної забудови, з урахуванням раніше прийнятої містобудівної документації відповідно до існуючих конкретних умов забудови, а тому спірні земельні ділянки мають інший правовий режим використання ніж землі водного фонду.

Окрім того, апеляційний господарський суд вважає обґрунтованими висновки суду першої інстанції про пропуск прокуратурою строку позовної давності на звернення до суду з відповідним позовом з урахування викладених в рішенні посилань.

Доводи скаржника, викладені в апеляційній скарзі, не спростовують висновків суду першої інстанції.

За таких обставин, апеляційний господарський суд приходить до висновку, що оскаржуване рішення є законним, а позовні вимоги не підлягають задоволенню з підстави їх необґрунтованості.

Враховуючи вищенаведене, Одеський апеляційний господарський суд приходить до висновку, що апеляційну скаргу Заступника прокурора Миколаївської області слід залишити без задоволення, а рішення господарського суду Миколаївської області від 13.07.2016р. по справі №915/370/16 без змін.

Керуючись ст.ст. 99, 101-103, 105 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний господарський суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Рішення господарського суду Миколаївської області від 13.07.2016р. по справі №915/370/16 залишити без змін, апеляційну скаргу - без задоволення.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена у касаційному порядку.

Повний текст постанови підписаний 03.10.2016р.

Головуючий суддя Савицький Я.Ф.

Суддя Гладишева Т.Я.

Суддя Головей В.М.