ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
"07" вересня 2016 р. справа № 404/3227/16-а
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Панченко О.М. (доповідач),
суддів: Чередниченка В.Є., Коршуна А.О.,
при секретарі судового засідання Яковенко О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Кіровоградського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області
на постанову Кіровського районного суду м. Кіровограда від 11.07.2016 р. у справі №404/3227/16-а
за позовом ОСОБА_1
до Кіровоградського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області
про визнання дій та рішення протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,-
встановив:
У травні 2016 року позивач звернувся до суду першої інстанції з позовом, в якому просив:
- визнати рішення №197953від 20.05.2016р. відповідача щодо відмови позивачу в перерахунку пенсії державного службовця у зв'язку з підвищенням заробітної плати державних службовців протиправними та скасувати;
- зобов'язати відповідача провести з 01.05.2016 р. перерахунок та виплату пенсії позивачу у зв'язку з підвищенням заробітної плати державних службовців на підставі Довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, наданої Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Кіровоградської області від 29.04.2016р. №659 із збереженням проценту для розрахунку пенсії від заробітку - 80% та здійснити виплати з урахуванням отриманих сум.
Постановою Кіровського районного суду м. Кіровограда від 11.07.2016 р. позов задоволено. Постанова мотивована тим, що відповідач діяв не на підставі, поза межами повноважень та у спосіб, що суперечить Конституції та законам України.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідач оскаржив її в апеляційному порядку.
В апеляційній скарзі відповідач посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального права. Відповідач, зокрема, зазначив, що відповідно то статті 37-1 Закону "Про державну службу" (у редакції, на час звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії)
визначено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій державних службовців визначаються Кабінетом Міністрів України. Порядок обчислення заробітної плати для перерахунку пенсії державного службовця визначено Постановою Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» №865 від 31.05.2000 року.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015р. №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати та особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" до постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» №865 від 31.05.2000 року внесено зміни, які застосовуються з 01.12.2015, а саме виключено пункт 4 та пункт 5 викладено в новій редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики». Положеннями Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» №865 від 31.05.2000 року на час звернення позивача до відповідача із заявою про перерахунок пенсії не передбачено порядку перерахунку пенсії державного службовця.
На думку відповідача, позивачем було не дотримано вимоги Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005року, зареєстрованого Міністерства юстиції У країни №1566/11846 від 27.12.2005 року із змінами та доповненнями.
Відповідач в листі від 26.05.2016р. за №167/Г-11 роз'яснив позивачу порядок звернення за перерахунком пенсії, але позивач з відповідною заявою та необхідним пакетом документів не зверталася.
Просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову - про відмову в задоволенні позову.
Представники сторін по справі, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання не з'явилися, що не перешкоджає розгляду справи.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, перевіривши в межах доводів апеляційної скарги дотримання судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, апеляційний суд дійшов висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та знайшло своє підтвердження під час розгляду апеляційної скарги, що з 03.04.2006 року ОСОБА_1 перебуває на обліку в відповідача та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року N 3723-ХІІ в розмірі 80% від суми заробітної плати за посадою секретаря Кіровського районного суду м. Кіровограда, з якої призначено пенсію.
Загальний страховий стаж позивача становить 33 роки 8 місяців 27 днів, із них на посаді державного службовця - 11 років 11 місяців 10 днів.
Відповідач здійснив з 01 жовтня 2011 року перерахунок пенсії позивача згідно поданої довідки Територіального управління Державної судової адміністрації в Кіровоградської області №744 від 14.11.2011 року відповідно до вимог ст.37-1 Закону України "Про державну службу", у зв'язку із підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців за відповідною посадою. Вказані обставини підтверджуються постановою Кіровського районного суду м. Кіровограда від 10 квітня 2012 року та постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 11 березня 2014 року у справі №1109/2981/12 (провадження 2-а/1109/558/12). Після проведеного перерахунку розмір пенсії збільшився та із 01 жовтня 2011 року становить 1574,00 грн., щомісячно.
Постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року №644 "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України" внесені зміни у постанові Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів", згідно яких затверджені нові Схеми посадових окладів керівних працівників і спеціалістів апарату місцевих (загальних, спеціалізованих) судів, що викладені в додатку №47), внаслідок чого збільшилась заробітна плата працюючих державних службовців, в тому числі і за відповідною посадою державного службовця, з якої позивачу призначено пенсію.
29 квітня 2016 року Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Кіровоградської області надано позивачу Довідку про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію за №659, згідно якої сума заробітної плати, на яку нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01 січня 2011 року - єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, за посадою секретаря суду із 01.01.2016 року становить 5056,80 грн. (а.с.18).
05 травня 2016 року позивач звернувся до відповідача із заявою, згідно якої просила здійснити їй перерахунок раніше призначеної пенсії державного службовця згідно поданої довідки Територіального управління Державної судової адміністрації України в Кіровоградської області від 29.04.2016 року №659 у зв'язку із підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців за відповідною посадою (а.с.17).
Листом від 10.05.2016 року вих. №139/К-11 та рішенням №19753 від 20.05.2016 року позивачу відмовлено у перерахунку пенсії позивачу.
Рішення №19753 від 20.05.2016 року про відмову в перерахунку мотивовано тим, що відповідач посилається на те, що відповідно до статті 37-1 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ (у редакції до 01.05.2016р.) умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначає Кабінет Міністрів України. З 01.05.2016 року зазначений закон не діє, отже не діють і положення ст.37-1 Закону України «Про державну службу».
Порядок обчислення заробітної плати для перерахунку пенсії державного службовця визначався Постановою Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» №865 від 31.05.2000 року (далі - Порядок №865).
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» до Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» №865 від 31.05.2000 року внесено зміни, які застосовуються з 01.12.2015р., а саме виключено пункт 4, та пункт 5 викладено в новій редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики». Таким чином, нормами Постанови № 865 на час звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії, не передбачено порядку перерахунку пенсії державного службовця, форма довідки правлінням Пенсійного фонду України не затверджена.
Відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 №213 з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про державну службу», не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються. Питання пенсійного забезпечення з 01.05.2016 року урегульовано ст.90 Закону України "Про державну службу" №889-19, якою передбачені умови призначення пенсії державним службовцями за нормами «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Норми про перерахунок пенсій в цьому законі відсутні.
Суд першої інстанції дійшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача, оскільки:
- положення Закону "Про державну службу" від 10.12.2015 року №889-VIII не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання ними чинності, що не позбавляє позивача права на перерахунок раніше призначеної пенсії у зв'язку із підвищенням заробітної плати державного службовця за відповідною посадою, з якої призначено пенсію;
- до правовідносин сторін повинні застосовуватися приписи статті 37 та статті 37-1 Закону України «Про державну службу» в редакції, що була чинна в момент призначення пенсії позивачу;
- Кабінетом Міністрів України на виконання приписів статті 37-1 Закону України 16.12.1993 року №3723-ХІІ не було визначено умов та порядку перерахунку призначених пенсій державним службовцям, у Постанові КМУ від 31.05.2000 року №865 також не міститься умов та порядку перерахунку призначених пенсій державного службовця.
- не може бути знівельоване право на перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорії державних службовці через, що органи влади України не встановили порядку, не прийняли відповідного нормативного документу, який регулює умови та порядок перерахунку раніше призначених пенсій державним службовцям.
- положення п. 5 Прикінцевих положень Закону України від 02.03.2015 року № 213-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» стосуються саме призначення пенсії, а не її перерахунку.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про задоволення позовних вимог позивача, з наступних підстав.
Відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» №3723-XII (у редакції, на час призначення пенсії позивачу), пенсія державним службовцям виплачується за рахунок держави. На одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягай встановленого законодавством України пенсійного віку, за наявності загального трудового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років. Зазначеним особам призначаються пенсії в розмірі 80 відсотків суми їх посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок, передбачених дим Законом, без обмеження граничного розміру пенсії. Пенсія державному службовцю виплачується у повному розмірі незалежно від його заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим Законом, без обмеження граничного розміру пенсії.
Позивачу із 03.04.2006 року призначена пенсія за віком у відповідності до статті 37 Закону України від 16.12.1993 року N 3723-ХII (в редакції на час призначення пенсії) в розмірі 80% від суми заробітної плати за посадою секретаря суду, з якої сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Вказані обставини відповідачем не заперечуються.
Згідно статті 37-1 Закону України від 16.12.1993р. N 3723-ХИ (в редакції, що була чинна на час призначення пенсії позивачу), у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за ним Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
01.01.2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 року № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України», згідно із пунктом 11 якого текст статті 37-1 Закону України «Про державну службу «викладений в такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державних службовців визначаються Кабінетом Міністрів України».
Із 01 травня 2016 року набрав чинності Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 року №889-VIII, згідно ч.1 ст.90 якого визначено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Порядок перерахунку пенсій державних службовців був урегульований пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій», а саме: у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 року N 432-ІУ "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу", визначається в такому порядку: 1)пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; 2 ) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.
Згідно пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року 865 "Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій", передбачалось, що перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України з погодженням з Міністерством соціальної політики.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» (надалі Постанова КМУ від 09.03.2006 року№268) затверджені Схеми посадових окладів, керівних працівників, спеціалістів і службовців органів прокуратури, судів та інших органів державної влади, згідно з додатками 1-47 та 55, зокрема затверджені Схеми керівних працівників і спеціалістів апарату місцевих (загальних, спеціалізованих) судів згідно з додатком №47.
02.09.2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову №644 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», внесені зміни у постанові Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів", згідно якої затверджені нові Схеми керівних працівників і спеціалістів апарату місцевих (загальних, спеціалізованих) судів згідно з додатком 47 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268.
09.12.2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», яка набула чинності з дня опублікування - 15.12.2015 року та застосовується з 1 грудня 2015 року.
Згідно пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 у межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів, за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій підвищуються на 25 відсотків посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців, розміри яких затверджено: додатками 1-37, 431, 432, 48-55 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів", зокрема, затверджені нові Схеми керівних працівників і спеціалістів апарату місцевих (загальних, спеціалізованих) судів згідно з додатком №47 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 року №644).
Цією ж постановою КМУ від 09.12.2015 року №1013 виключений пункт 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій», а її пункт 5 викладено в новій редакції, а саме: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державного службовця затверджується правлінням Пенсійного фонду України та узгоджується з Міністерством соціальної політики».
02.03.2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» №213-VIII, що набрав чинності із 01.04.2015 року, згідно із пунктом 5 розділу III прикінцевих та перехідних положень визначено, що у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року взагалі скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.
Наведена норма свідчить про те, що з 01.06.2015 року не здійснюється саме призначення пенсій відповідно до спеціального законодавства, зокрема Закону України "Про державну службу", оскільки норми, які регулюють питання пенсійного забезпечення тієї категорії осіб, на яких поширюється дія цих законів скасовані.
Посилання відповідача на п. 5 Прикінцевих положень Закону України від 02.03.2015 року № 213-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», як на підставу відмови у перерахунку пенсії є безпідставними, оскільки відповідач застосував нові положення Закону до правовідносин, які виникли до набрання ними чинності, зміни внесені до вказаної статті стосуються саме призначення пенсії, а не її перерахунку.
Отже, новий порядок призначення та виплати пенсії, встановлений Законом України від 02.03.2015 року № 213-VIII не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання ними чинності.
Разом з тим, до правовідносин сторін також не можуть бути засновані положення Закону "Про державну службу" від 10.12.2015 року №889- VIII, що набув чинності із 01 травня 2016 року, оскільки цим Законом на сьогоднішній день регулюються питання пенсійного забезпечення державних службовців у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення із набуттям чинності цього Закону, тобто із 05 травня 2016 року, а відтак не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання ними чинності, що не позбавляє позивача права на перерахунок раніше призначеної пенсії у зв'язку із підвищенням заробітної плати державного службовця за відповідною посадою, з якої призначено пенсію.
Згідно статті 8 Конституції України визначено, що в Україні визнається та діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадяни безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Згідно статті 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Частиною першою статті 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Відповідно до ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Верховний Суд України в постанові від 8 липня 2015 року №732/48/15а дійшов висновку, що "відсотковий розмір заробітної плати державного службовця, з якої призначається пенсія, визначається з урахуванням стажу державної служби, при цьому застосуванню підлягає стаття 37 Закону № 3723-XII у редакції, яка була чинною на час призначення пенсії".
Відповідно до ч.1 ст.244-2 КАС України висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений у його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів.
Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом (ч.2 ст.244-2 КАС України).
Отже, до спірних правовідносин сторін повинні застосовуватися приписи статті 37 та статті 37-1 Закону України «Про державну службу» в редакції, що була чинна в момент призначення пенсії позивачу.
Відповідно до частини 4 статті 9 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
Тому, колегія суддів не приймає посилання відповідача в обґрунтування відмови позивачу у перерахунку пенсії та в обґрунтування апеляційної скарги на положення Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій» в частині, що суперечать статті 37 та статті 37-1 Закону України «Про державну службу» в редакції, що була чинна в момент призначення пенсії позивачу.
Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
З урахуванням викладеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позивач має право на перерахунок призначеної пенсії державного службовця з 01.05.2016 року у зв'язку з підвищенням заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу, з якої призначено пенсію; відповідач діяв не на підставі, поза межами повноважень та у спосіб, що суперечить Конституції та законам України, тому позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Посилання відповідача на порушення відповідачем вимог Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 року, колегія суддів не приймає до уваги, оскільки в рішенні №197953від 20.05.2016р. така підстава для відмови у перерахунку пенсії позивача відсутня.
За таких обставин, колегія суддів доходить висновку, що суд першої інстанції об'єктивно, повно, всебічно дослідив обставини, які мають суттєве значення для вирішення справи, та ухвалив судове рішення без порушення норм матеріального і процесуального права; доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду - без змін.
Відповідно до ч.2 ст.88 КАС України якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Згідно ч.1 ст.9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Згідно ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 03.08.2016 року задоволено частково клопотання відповідача та відстрочено йому сплату судового збору в сумі 1212 грн. 64 коп. за подання апеляційної скарги на постанову суду від 11.07.2016 р. до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до матеріалів справи, на час розгляду апеляційної скарги відповідачем не було сплачено судовий збір в сумі 1212 грн. 64 коп..
Отже, судовий збір в сумі 1212 грн. 64 коп. підлягає стягненню до спеціального фонду Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст. ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ухвалив:
Апеляційну скаргу Кіровоградського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області залишити без задоволення.
Постанову Кіровського районного суду м. Кіровограда від 11.07.2016 р. у справі №404/3227/16-а залишити без змін.
Стягнути до спеціального фонду Державного бюджету України (одержувач: УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області; рахунок отримувача: 31217206781004; код класифікації доходів бюджету: 22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37989274; банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровська; код банку отримувача (МФО): 805012) судовий збір в сумі 1212 грн. 64 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Кіровоградського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України упродовж двадцяти днів після набрання ухвалою законної сили.
Головуючий суддя: О.М. Панченко
Суддя: В.Є. Чередниченко
Суддя: А.О. Коршун