Справа № 344/8671/16-п
Провадження № 3/161/2858/16
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 19 вересня 2016 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Ющук О.С., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,-
за ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
До Луцького міськрайонного суду з Управління патрульної поліції у м. Івано-Франківську надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вивчивши матеріали даної справи, суд приходить до висновку, що їх слід повернути для доопрацювання, з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст.ст. 213, 221, 256, 278 КУпАП на розгляд уповноважених на те органів і посадових осіб, в тому числі до суду, повинні надходити належно оформленні справи про адміністративні правопорушення, а не протоколи про адміністративні правопорушення, в яких лише зазначається фактичні обставини справи, що підлягають перевірці на підставі зібраних документів.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії АП2 №107399, складеному 03.07.2016 о 03 год. 50 хв., в м. Івано-Франківську, інспектором роти № 3 батальйону УПП в м.Івано-Франківськ рядовим ОСОБА_2, зазначено, що ОСОБА_1 вчинено наступне діяння: «3 липня 2016 р. м. Івано-Франківськ вул. Івасюка, 28 водій керував автомобілем Фольцваген пасат 1В д.н.з. 090002 близько 02год 50хв з ознаками алкогольного спяніння а саме різкий запах з порожнини рота, нестійка хода, нечітка вимова. Від проходження експертизи на стан алкогольного спяніння в медичному закладі відмовився чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч.___ ст. 130 КУпАП».
Статтею 256 Кодексу України про адміністративні порушення (КУпАП) визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Однак, поліцейським при кваліфікації зазначених протиправних діянь водія вказано лише статтю 130 КУпАП, яка складається з шести частин, без зазначення конкретної з цих частини.
Разом з тим, поліцейським в протоколі зафіксовані два окремі діяння, кожне з яких визначене законодавцем як протиправне, за які встановлено адміністративну відповідальність.
Також, не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП зазначення поліцейським місця проживання свідка ОСОБА_3
До матеріалів справи за протоколом про адміністративне правопорушення від 03.07.2016 серії АП2 №107399, долучено акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу «VOLKSWAGEN PASSAT» днз АТ1428ВМ та рапорт інспектора роти №3 батальйону УПП у м. Івано-Франківськ ОСОБА_4, з яких вбачається, що водій ОСОБА_1 керував саме цим транспортним засобом, що суперечить даним, вказаним у протоколі.
Також, згідно з наявним у матеріалах справи Висновку № 305 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, складеного 03.07.2016 о 03 год. 30 хв. лікарем Івано-Франківського обласного наркологічного диспансеру, огляд водія ОСОБА_1 проведено о 4 год. 00 хв.
Разом з тим, протокол про адміністративне правопорушення від 03.07.2016 серії АП2 №107399 патрульним поліцейським складено о 03 год. 50 хв.
Окрім цієї суперечності, за таких обставин вбачається порушення вимоги щодо розяснення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, його прав і обов'язків, передбачених статтею 268 КУпАП, відсутні відповідні відмітки в протоколі.
Положеннями ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення визначено своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 278 цього ж кодексу, визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:
1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи;
2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;
3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду;
4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали;
5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка
притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх
законних представників і адвоката.
Вказане свідчить про перекладення обовязку збору та належного оформлення матеріалу на суд.
З огляду на викладене, вказані недоліки позбавляють суд можливості самостійно кваліфікувати дії порушника, належно зясувати обставини та прийняти законне рішення по справі, а тому без доопрацювання та їх усунення розгляд справи не можливий, у звязку з чим матеріали справи за протоколом про адміністративне правопорушення від 03.07.2016 серії АП2 №107399 щодо ОСОБА_1 слід повернути для доопрацювання та усунення недоліків, при дотриманні вимог ст. 38 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 256, 278 ч. 2 КУпАП України, -
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути начальнику Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у м. Івано-Франківську -для доопрацювання.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного суду О.С. Ющук