Справа № 2а - 1024/09/0770 ряд
стат. звіту № 6.12
код - 04
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 червня 2009 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Рейті С.І. при секретарі судового засідання - Гошовській К.Г. за участю сторін: позивача: Шибаєв A.M. (представник за довіреністю від 08.12.2008
року) відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення адміністративно - господарських санкцій за недотримання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у сумі 1562,50 грн. та пені у сумі 148,00 грн., згідно уточнених (зменшених) позовних вимог, -
ВСТАНОВИВ:
У відповідності до ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 15 червня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови. Постанова в повному обсязі складена 16 червня 2009 року.
Закарпатське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі - позивач) звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення адміністративно -господарських санкцій за недотримання нормативу робочих місць для працевлаштування
інвалідів та пені.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, зазначених у позовній заяві. Просить стягнути з відповідача адміністративно - господарські санкції за недотримання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, встановленого Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.1991 року № 875 -XII(з подальшими змінами та доповненнями, далі - Закон 875), у сумі 4062,50 грн. та пені у сумі 148,00 грн. за порушення строків їх сплати.
Відповідач заперечення проти позову суду не надав, в судовому засіданні заявив клопотання про оголошення перерви для можливості врегулювання спору в досудовому порядку, шляхом добровільного погашення санкції та пені (підтримане представником позивача), та в розгляді адміністративної справи неодноразово оголошувалися перерви. В судове засідання 15.06.2009 року відповідач не з'явився.
В судовому засіданні 15.06.2009 року позивачем подано заяву про зменшення позовних вимог, та посилаючись на обставину, що відповідачем сплачено частково адміністративно -господарські санкції у сумі 2500,00 грн., з врахуванням уточнених (зменшених) позовних вимог просить стягнути з відповідача адміністративно - господарські санкції за недотримавши нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у сумі 1562,50 грн. та пеню у сум 148,00 грн.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив;
Частиною першою ст.19 Закону 875, для підприємств (об'єднань), установ і організацій, незалежно від форми власності і господарювання, встановлено норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.
Відповідачеві за змістом вищенаведеного Закону встановлено на 2007 рік норматив створення робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у кількості 1 робочого місця, оскільки за даними звіту "Про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік" середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу на підприємстві відповідача становить 16 осіб.
Матеріалами справи, зокрема, статистичним звітом відповідача "Про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік" (форма № 10-ПІ), поясненнями представників сторін встановлено, що на підприємстві відповідача у звітному періоді не працювали інваліди у кількості, визначеній Законом.
Згідно ч.1 ст. 20 Закону 875 підприємства (об'єднання), установи і організації, незалежно від форми власності і господарювання, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж встановлено нормативами, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Згідно поданого відповідачем звіту, чисельність інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на підприємстві відповідача на робочих місцях для інвалідів складає - 1 особа, фактично середньооблікова кількість інвалідів на підприємстві - відсутні, середньорічна заробітна плата штатного працівника складає - 4062,50 грн., розмір санкцій за недотримання нормативу для працевлаштування інвалідів складає 4062,50 грн. Матеріалами справи доведено та визнається відповідачем, що норматив працевлаштування інвалідів відповідачем у 2007 році не виконано, підприємством не сплачено самостійно у встановленому порядку санкції за 1 нестворене робоче місця у розмірі 4062,50 грн. (з врахуванням заяви про уточнення (зменшення) позовних вимог адміністративно - господарські санкції стягується у сумі 1562,50 грн.
Вказані адміністративно-господарські санкції сплачуються підприємством самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу. Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені, яка обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк (ч. ч. 2, 4 ст. 20 Закону 875). Станом на день подачі позову термін сплати адміністративно-господарських санкцій прострочено на 91 день, пеня за порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій, нарахована відповідно до ст. 20 Закону 875, становить 148,00 грн.
У відповідності до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідачем не надано доказів того, що робочі місця для інвалідів ним створені, не доведено, що ним виконано законодавчо встановлений обов'язок зі створення робочих місць для інвалідів згідно нормативу, та те, що створені робочі місця не були зайняті інвалідами з незалежних від нього причин. За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані, та підлягають до задоволення повністю, стягненню підлягають адміністративно - господарські санкції за недотримання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у сумі 1562,50 грн. (з врахуванням заяви про уточнення (зменшення) позовних вимог) та пеня у сумі 148,00 грн.
Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94,160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення адміністративно - господарських санкцій за недотримання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у сумі 1562,50 грн. та пені у сумі 148,00 грн., згідно уточнених (зменшених) позовних вимог - задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1 код НОМЕР_1) на користь Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Ужгород, пл. ПІ. Петефі, 14 код 13592841) адміністративно - господарські санкції за недотримання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у сумі 1562,50 грн. (одна тисяча п'ятсот шістдесят дві гривни п'ятдесят копійок) та пеню у сумі 148,00 грн. (сто сорок вісім гривен).
3. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України -з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.