Ухвала суду № 59535079, 08.08.2016, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.08.2016
Номер справи
2а-1272/10/2470
Номер документу
59535079
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про заміну сторони виконавчого провадження

08 серпня 2016 р. м. Чернівці справа № 2а-1272/10/2470

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Спіжавки Г.Г., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про заміну сторони виконавчого провадження по адміністративній справі за позовом регіонального відділення фонду Державного майна України по Чернівецькій області до реєстраційної служби Герцаївського районного управління юстиції у Чернівецькій області про зобов'язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Чернівецького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом регіонального відділення фонду Державного майна України по Чернівецькій області до реєстраційної служби Герцаївського районного управління юстиції у Чернівецькій області про зобов'язання вчинити дії.

Постановою Чернівецького окружного адміністративного суду від 30 січня 2014 року позовні вимоги задоволено повністю. Вирішено відмінити державну реєстрацію припинення юридичної особи відкритого акціонерного товариства "Ізвораш" (код ЄДРПОУ 04329808, адреса: Чернівецька область, Герцаївський район, с. Хряцька) та зобов'язати державного реєстратора реєстраційної служби Герцаївського районного управління юстиції у Чернівецькій області внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних сіб-підприємців запис про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи відкритого акціонерного товариства "Ізвораш" (код ЄДРПОУ 04329808, адреса: Чернівецька область, Герцаївський район, с. Хряцька).

05 липня 2016 року надійшла заява регіонального відділення фонду Державного майна України по Чернівецькій області про заміну сторони виконавчого провадження по зазначеній справі.

В судове засідання, призначене для розгляду заяви представник регіонального відділення фонду Державного майна України по Чернівецькій області не з'явився, проте просив здійснювати розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження в порядку письмового провадження.

Державний реєстратор Герцаївської районної державної адміністрації просив розглянути заяву в порядку письмового провадження.

Представник відділу примусового виконань рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області у судове засідання не з'явився, проте просив здійснювати розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження без його участі та вказав, що не заперечує проти заміни сторони виконавчого провадження.

Згідно з частиною 2 статті 264 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

З огляду на викладене та враховуючи достатність наявних у справі доказів, суд вважає можливим провести розгляд заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні за відсутності сторін в письмовому провадженні без технічної фіксації судового процесу, відповідно до положень статті 41 КАС України.

Суд, розглянувши подану заяву, дослідивши додані до неї докази, встановив, що на виконання постанови Чернівецького окружного адміністративного суду від 30 січня 2014 року у справі № 2а-1272/10/0270, яка набрала законної сили 17 лютого 2014 року, Чернівецький окружний адміністративний суд 26 березня 2014 року видав виконавчий лист.

Постановою начальника відділу державної виконавчої служби Герцаївського районного управління юстиції ОСОБА_1 від 08.10.2015 р. відновлено виконавче провадження ВП№43215659, в якому реєстраційна служба Герцаївського районного управління юстиції у Чернівецькій області є боржником.

Постановою начальника відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області ОСОБА_2 від 18.03.2016 р. прийнято до виконання виконавче провадження ВП№43215659.

Разом з цим, 26.11.2015 року прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 26.11.2015 № 834-19 та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (далі Закон № 834-19) та Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань".

У відповідності до змін, внесених до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01.07.2004 № 1952-IV (далі - Закон №1952-IV) на підставі Закону №834-19 - змінено систему органів, що здійснюють державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Так, згідно із статтею 6 Закону № 1952-IV (в редакції Закону №834-19) організаційну систему державної реєстрації прав становлять:

1) Міністерство юстиції України та його територіальні органи;

2) субєкти державної реєстрації прав:

виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації;

акредитовані субєкти;

3) державні реєстратори прав на нерухоме майно (далі - державні реєстратори).

Абзацом другим пункту 9 частини третьої статті 10 Закону №1952-IV ведення реєстраційної справи у паперовій формі здійснюється виключно державними реєстраторами, які перебувають у трудових відносинах з виконавчими органами міських рад міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київською, Севастопольською міськими, районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями, за місцезнаходженням відповідного майна.

Згідно з пунктом 7 частини першої статті 19 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", місцева державна адміністрація здійснює у встановленому порядку державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (крім обласних державних адміністрацій).

У відповідності до пункту 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Кабінету Міністрів України, зокрема, забезпечити до 1 січня 2016 року, а в разі наділення повноваженнями у сфері державної реєстрації до 1 січня 2016 року - у строки, визначені рішенням Кабінету Міністрів України, передачу Міністерством юстиції України та його територіальними органами реєстраційних справ виконавчим органам міських рад міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київській, Севастопольській міським, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям.

Згідно з підпунктом 3 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 834-19 органи державної реєстрації прав, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку, припиняють надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць за рішенням Кабінету Міністрів України, прийнятим у разі забезпечення виконавчими органами міських рад міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київською, Севастопольською міськими, районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями умов, необхідних для реалізації повноважень у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, але не пізніше 30 квітня 2016 року.

Пунктом 3 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 р. №1395-р "Деякі питання надання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" визначено, що з дня набрання чинності рішенням Кабінету Міністрів України щодо припинення надання послуг у сферах державної реєстрації на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці органами державної реєстрації, утвореними Міністерством юстиції, має бути забезпечено:

фактичне припинення в одноденний строк надання органами державної реєстрації, утвореними Міністерством юстиції, послуг у сферах державної реєстрації з одночасною передачею на розгляд виконавчих органів міських рад міст обласного значення, Київської міської, районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, що діють на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, заяв, що перебувають на розгляді у відповідному органі державної реєстрації, утвореному Міністерством юстиції, з обовязковим повідомленням заявників про таку передачу;

передачу у місячний строк виконавчим органам міських рад міст обласного значення, Київській міській, районним, районним у м. Києві державним адміністраціям, що діють на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, реєстраційних справ.

Таким чином, в силу зазначеного вище, з 01.05.2016 року функції з державної реєстрації прав покладені на виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації.

Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 22.06.2016 р. державним реєстратором внесено запис про державну реєстрацію припинення юридичної особи Герцаївського районного управління юстиції Чернівецької області в результаті ліквідації.

Визначаючись щодо вказаної заяви, суд виходив з наступного.

Відповідно до положень частини 1 статті 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Згідно з частинами 1, 2 статті 8 Закону України "Про виконавче провадження" сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником є фізична або юридична особа, визначена виконавчим документом.

Частиною 5 статті 8 Закону України "Про виконавче провадження" визначено, що у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Враховуючи те, що стосовно боржника у виконавчому провадженні №43215659 - Герцаївського районного управління юстиції Чернівецької області внесено запис про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті ліквідації, - проведення реєстраційних дій щодо ВАТ "Ізвораш" територіально підвідомче державному реєстратору Герцаївської районної державної адміністрації Чернівецької області.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для заміни сторони виконавчого провадження з виконання виконавчого листа №2а-1272/10/2470 виданого Чернівецьким окружним адміністративним судом 26 березня 2014 року, а саме боржника - державного реєстратора Герцаївського районного управління юстиції Чернівецької області на його правонаступника - державного реєстратора Герцаївської районної державної адміністрації Чернівецької області.

На підставі викладеного та керуючись статтями 158-160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

1. Заяву регіонального відділення фонду Державного майна України по Чернівецькій області про заміну сторони виконавчого провадження - задовольнити.

2. Замінити боржника - державного реєстратора Герцаївського районного управління юстиції Чернівецької області його правонаступником державним реєстратором Герцаївської районної державної адміністрації Чернівецької області у виконавчому провадженні №43215659 з виконання виконавчого листа №2а-1272/10/2470, виданого Чернівецьким окружним адміністративним судом 26 березня 2014 року у справі за позовом регіонального відділення фонду Державного майна України по Чернівецькій області до реєстраційної служби Герцаївського районного управління юстиції у Чернівецькій області про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи відкритого акціонерного товариства "Ізвораш" та зобов'язання державного реєстратора реєстраційної служби Герцаївського районного управління юстиції у Чернівецькій області внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних сіб-підприємців запис про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи відкритого акціонерного товариства "Ізвораш".

У відповідності до ст.ст. 185, 186 КАС України ухвала може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Згідно статті 254 КАС України ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Г.Г. Спіжавка