ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у задоволенні клопотання
23 червня 2016 рокум. Ужгород№ 807/145/16 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Скраль Т.В.
при секретарі Меренич І.А.,
за участю сторін:
позивача: Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 -представник ОСОБА_2,
відповідача: Мукачівська обєднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Закарпатській області - представник ОСОБА_3,
третьої особи: Головне управління Державної казначейської служби України в Закарпатській області - представник ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання позивача в адміністративній справі за позовною заявою Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Мукачівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області , третя особа Головне управління державної казначейської служби про зобовязання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
18 лютого 2016 року, Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Мукачівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області, яким просить: 1) зобов'язати Мукачівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного Управління Державної фіскальної служби України у Закарпатській області (код 39568154, вул. Горького 21 «А», м. Мукачево Закарпатської області) надати Головному управлінню державної казначейської служби України в Закарпатській області висновки про суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 121105,00 гривень за декларацією за грудень 2014 року; 2) зобов'язати Мукачівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного Управління Державної фіскальної служби України у Закарпатській області (код 39568154, вул. Горького 21 «А», м. Мукачево Закарпатської області) надати Головному управлінню державної казначейської служби України в Закарпатській області висновки про суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 155 505 гривень за декларацією за січень 2015 року.
25 квітня 2016 року, позивачем подано суду заяву про зміну предмету позову ( а.с.50) та за якою позивач просить зобов'язати Мукачівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного Управління Державної фіскальної служби України у Закарпатській області (код 39568154, вул. Горького 21 «А», м. Мукачево Закарпатської області) надати Мукачівському управлінню державної казначейської служби України Закарпатської області висновки про суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 121 105,00 гривень за декларацією за грудень 2014 року та 155 505,00 гривень за січень 2015 року.
За клопотанням по поновлення строку, позивач стверджує, що звертався до податкового органу із заявами про повернення бюджетного відшкодування на розрахунковий рахунок за грудень 2014 року та січень 2015 року. Однак, шляхом прийняття податкових повідомлень-рішень, контролюючий орган заперечував право платника на отримання бюджетного відшкодування. Внаслідок вказаного позивач вимушений був захищати своє право в суді, а прийняте судом рішення набрало законної сили 20 січня 2016 року. Таким чином, пропуск строку для звернення до суду стався з поважних причин, що зумовлює подання відповідного клопотання.
Розглядаючи клопотання позивача, заслухавши думку інших учасників, суд приходить до наступного висновку.
Згідно із ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Слідуючи із предмету спору у даній справі, слід зазначити, що поряд з правом платника податків на отримання бюджетного відшкодування, ПК України передбачає строки давності та порядок їх застосування. Так відповідно до п. 102.5 ст. 102 ПК України, заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань або про їх відшкодування у випадках, передбаченим цим Кодексом, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.
Згідно вхідного штампу Закарпатського окружного адміністративного суду даний адміністративний позов поданий 18 лютого 2016 року, тобто адміністративний позов подано до суду в межах строку передбаченого п. 102.5 статті 102 ПК України.
Крім того, слід зазначити, що стаття 162 КАС України визначає повноваження суду при вирішенні справи, де за частиною третьою даної норми встановлено, що якщо в ході судового розгляду справи суд встановить, що провадження у справі відкрито за позовною заявою, поданою з пропущенням установленого законом строку звернення до адміністративного суду, або викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними, позовна заява залишається без розгляду.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання позивача.
Керуючись ст. ст. 99, 100,160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В:
1. Відмовити у задоволенні клопотання позивача про поновлення строку по причині, що строк звернення до суду не пропущений.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч.3 ст. 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили у порядку та строки, визначені ст. 254 КАС України.
СуддяОСОБА_5