ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 липня 2016 р.м.ОдесаСправа № 815/6672/15
Категорія: 12.1 Головуючий в 1 інстанції: Катаєва Е. В.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді Бойка А.В.,
суддів: Танасогло Т.М.,
Яковлєва О.В.,
за участю секретаря - Авраменко А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі апеляційну скаргу Генеральна прокуратура України на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 02 грудня 2015 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Одеської конкурсної комісії з проведення відкритого чотирирівневого конкурсу на зайняття посад керівників місцевих прокуратур, їх перших заступників та заступників, за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору, Генеральної прокуратури України, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17 про визнання протиправним та скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В:
23.11.2015 року ОСОБА_2 звернувся до суду першої інстанції з адміністративним позовом до Одеської конкурсної комісії з проведення відкритого чотирирівневого конкурсу на зайняття посад керівників місцевих прокуратур, їх перших заступників та заступників, за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору, Генеральної прокуратури України, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17 про визнання протиправним та скасування рішення відповідача від 12.11.2015 року щодо затвердження за результатами проведених співбесід рейтингового списку кандидатів на зайняття посад в Одеській місцевій прокуратурі №2 Одеської області (п. 1.1) та про затвердження списку кандидатів для подання Генеральному прокурору України рекомендацій про призначення керівником Одеської місцевої прокуратури №2 Одеської області (п. 2.1).
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 02.12.2015 року поданий позов задоволено.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції, Генеральна прокурора України подала апеляційну скаргу на вказану постанову суду.
Апелянт посилається на те, що вказана постанова ухвалена з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, у зв'язку з чим ставиться питання про скасування постанови Одеського окружного адміністративного суду від 02.12.2015 року та ухвалення нової постанови, якою відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів суду апеляційної інстанції приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, з наступних підстав:
Судом першої інстанції встановлені наступні обставини справи.
Позивач взяв участь у конкурсі на зайняття посад керівників нових місцевих прокуратур, їх перших заступників та заступників, а саме по Одеській місцевій прокуратурі №2 Одеської області, який проводився відповідачем.
За результатами двох перших рівнів конкурсу: тестування на знання законодавства та тестування загальних здібностей позивач набрав 162,3 бала, зайнявши 1 місце за рейтинговим списком 16-ти кандидатів. Рейтинговий список складений у порядку по кількості набраних балів за результатами двох тестувань: ОСОБА_2 (162,3бала), ОСОБА_5 (143), ОСОБА_11 (143), ОСОБА_4 (140,3), ОСОБА_7 (140,3), ОСОБА_6 (138), ОСОБА_3 (134), ОСОБА_12 (125), ОСОБА_14 (116,3), ОСОБА_9 (114,3), ОСОБА_15 (113,3), ОСОБА_16 (106), ОСОБА_17 (105,7), ОСОБА_10 (105,3), ОСОБА_8(104), ОСОБА_13 (103,3) (а.с.20).
За результатами психологічного тестування, яке має рекомендаційне значення, позивач отримав "жовтий" колір (а.с.19).
Комісія провела співбесіди з 16 кандидатами на адміністративні посади (позивач та треті особи по справі).
12.11.2015 року відбулось засідання Комісії з порядком денним: обговорення результатів проведення співбесід із кандидатами на зайняття посад в Одеській місцевій прокуратурі №2 Одеської області (п.1); складання та затвердження списку кандидатів для подання рекомендацій про їх призначення на відповідні посади (п.2).
Згідно з протоколом засідання Комісії від 12.11.2015 року Комісія вирішила:
- затвердити за результатами проведених співбесід рейтинговий список кандидатів на керівників нових місцевих прокуратур, їх перших заступників та заступників на зайняття посад в Одеській місцевій прокуратурі №2 Одеської області: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_2, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17 (п.1.1)
- кандидати рекомендуються для призначення на адміністративні посади виключно у затвердженому вище порядку згідно з рейтингом (п.1.2)
Також комісія вирішила:
- затвердити список кандидатів для подання Генеральному прокурору України рекомендації про призначення керівником Одеської міської прокуратури №2 Одеської області: 1) ОСОБА_3; 2) ОСОБА_4; 3) ОСОБА_5 (п.2.1);
- секретарю Одеської конкурсної комісії Слюсарю А.А. у найкоротший строк підготувати рекомендацію на осіб, указаних в п. 2.1 цього рішення після чого відповідні рекомендації за каскадним принципом готувати на кожну з наступних посад з огляду на наказ про призначення особи на попередню посаду, забезпечити їх підписання усіма членами комісії, присутніми на засіданні, та спрямувати відповідному керівнику, уповноваженому приймати рішення про призначення на посаду. У кожній з рекомендацій слід зазначити виходячи з місць кандидатів у рейтинговому списку, хто з них, на думку комісії, найбільш підходить для призначення на відповідну посаду, хто менш, а хто-найменше (з трьох), додаючи стисле обґрунтування (а.с.66-68).
Вирішуючи справу та частково задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що рішення Комісії від 12.11.2015 року щодо затвердження списку кандидатів для подання Генеральному прокурору України рекомендацій про призначення керівником Одеської міської прокуратури №2 прийнято поза межами повноважень та способу, що передбачений Законом України "Про прокуратуру" та Порядком №98, з порушенням мети, з якою такі повноваження надано, без врахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не пропорційно, без урахування права особи на участь у процесі прийняття рішення.
Колегія суддів не погоджується з зазначеним висновком суду першої інстанції, зважаючи на наступне.
Спірні правовідносини регулюються Законом України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VІІ, Порядком проведення чотирирівневого відкритого конкурсу на зайняття посад керівників місцевих прокуратур, їх перших заступників та заступників, затверджений Наказом Генерального прокурора України № 98 від 20.07.2015 року, наказом Генерального прокурора України №159 від 21.08.2015 року.
Згідно п.1 розділу XII "Прикінцеві положення" Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VІІ, цей закон набирає чинності з 15.07. 2015 року, крім: пункту 5 розділу XII (крім підпунктів 3, 5, 8, 9, 12, 20, 42, 49, 63, 67), розділу XIII цього Закону, які набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування; статей 21, 28 - 38, 42, 44 - 50, 62 - 63, 65 - 79 цього Закону, які набирають чинності 15 квітня 2016 року; статті 12 та Додатка до цього Закону щодо переліку та територіальної юрисдикції місцевих прокуратур, які набирають чинності з 15 грудня 2015 року.
Частиною 1 ст.12 зазначеного Закону встановлено, що у системі прокуратури України діють місцеві прокуратури, перелік та територіальна юрисдикція яких визначається у Додатку до цього Закону. У вказаному додатку до переліку прокуратур по Одеській області входять, зокрема, Одеська місцева прокуратура N 4.
Пунктом 1-1 XIII "Перехідні положення" Закону України "Про прокуратуру" №1697-VІІ встановлено, що до утворення місцевих прокуратур їх повноваження здійснюють міські, районні, міжрайонні, районні у містах прокуратури. На зазначений період за прокурорами та керівниками цих прокуратур зберігається відповідний правовий статус, який вони мали до набрання чинності цим Законом, при реалізації функцій прокуратури.
Розділом V Закону України "Про прокуратуру" №1697-VІІ (ст.ст.27-42) встановлений порядок зайняття посади прокурора та порядок звільнення прокурора з адміністративної посади. Статті 28 - 38, 42 цього розділу згідно з п.1 розділу XII "Прикінцеві положення" набирають чинності 15 квітня 2016 року.
До набрання чинності положеннями, передбаченими абзацом третім пункту 1 розділу XII "Прикінцеві положення" цього Закону, підпунктом 2 п. 5-1 розділу XIII "Перехідні положення" визначено, що призначення на адміністративні посади, передбачені пунктами 11, 12, 13 ч. 1 ст. 39 цього Закону, здійснюється за результатами чотирирівневого відкритого конкурсу, порядок проведення якого затверджується Генеральним прокурором України.
Проведення конкурсу забезпечують п'ять конкурсних комісій, до складу кожної з яких входять: а) чотири особи, визначені Генеральним прокурором України; б) три особи, визначені Верховною Радою України.
Конкурсні комісії є повноважними за умови входження до їх складу не менше п'яти осіб. У разі невизначення Верховною Радою України в установленому порядку жодної особи комісія вважається повноважною за умови входження до її складу чотирьох осіб. Інформація про оголошення конкурсу, умови, строки, час та місце його проведення, про кандидатів, які подали заяву про участь в конкурсі, та результати конкурсу оприлюднюється на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України.
При призначенні на адміністративні посади, передбачені пунктами 11, 12, 13 ч.1 ст. 39 цього Закону, обов'язкового врахування потребують професійні, морально-ділові якості, управлінсько-організаторські здібності кандидата, а також наявність у нього стажу роботи на посаді прокурора не менше трьох років або в галузі права - не менше п'яти років.
Стосовно відібраних конкурсною комісією трьох кандидатів на кожну із зазначених адміністративних посад подаються рекомендації для розгляду особами, уповноваженими цим Законом приймати рішення про призначення одного з них на ці посади.
Наказом Генерального прокурора України" Про утворення конкурсних комісій для забезпечення проведення відкритого чотирирівневого конкурсу ккандидатів на адміністративні поспади у місцевих прокуратурах" №159 від 21.08.2015 року було утворено у Дніпропетровському, Київському, Львівському, Одеському та Харківському регіональних центрах конкурсні комісії з проведення відкритого чотирирівневого конкурсу кандидатів на адміністративні посади у місцевих прокуратурах (п.1).
Умови и порядок організації та проведення чотирирівневого відкритого конкурсу на зайняття посад керівників місцевих прокуратур, їх перших заступників та заступників визначає Порядок проведення чотирирівневого відкритого конкурсу на зайняття посад керівників місцевих прокуратур, їх перших заступників та заступників, затверджений Наказом Генерального прокурора України № 98 від 20.07.2015 року (далі Порядок №98).
Згідно пункту 1.5 вказаного Порядку відкритий конкурс на зайняття посад керівників місцевих прокуратур, їх перших заступників та заступників складається з: - тестування на знання законодавства (професійний тест); - тестування загальних здібностей; - тестування особистісних характеристик (психологічний тест); - співбесіди. За результатами чотирирівневого конкурсу здійснюється відбір кандидатів для призначення на зазначені посади.
Пунктом 4.4 Порядку проведення конкурсу регламентовані повноваження Комісії, яка: забезпечує відкритість та об'єктивність оцінювання під час проведення конкурсу; формує рейтинговий список та визначає кандидатів для участі в наступному рівні конкурсу; проводить співбесіду з кандидатами; здійснює відбір кандидатів на кожну з посад, передбачених п.11 - 13 ч.1 ст. 39 Закону України "Про прокуратуру".
Відповідно до п. 4.5 Порядку проведення конкурсу, формою роботи Комісії є засідання, які проводяться відкрито. Комісія є повноважною приймати рішення за умови присутності на засіданні не менше 2/3 сформованого складу. Рішення приймаються простою більшістю голосів.
Пункт 5.7 Порядку проведення конкурсу передбачає, що на підставі відомостей за результатами тестування Комісія формує рейтинговий список за формою, наведеною у додатку 5, по кожній місцевій прокуратурі, який затверджується на її засіданні простою більшістю голосів присутніх, про що складається відповідний протокол. Протокол підписується головою та секретарем Комісії після розгляду всіх скарг кандидатів щодо недопущення до тестування або результатів тестування (за наявності).
До наступного етапу тестування (на загальні здібності) допускаються кандидати згідно з рейтингом із розрахунку не більше ніж десять осіб на одну посаду. Інші особи на наступний рівень тестування не допускаються. Вони мають право взяти участь у відборі кандидатів на посаду прокурора місцевої прокуратури згідно з пунктом 1.5 розділу I Порядку проведення тестування для зайняття посади прокурора місцевої прокуратури.(п.5.8 Порядку проведення конкурсу)
Згідно п. 5.9 Порядку проведення конкурсу після проходження тесту на загальні здібності кожен кандидат також ознайомлюється з кількістю набраних ним балів. Результат фіксується у відомості про результати тестування на загальні здібності та засвідчується підписами кандидата та члена робочої групи.
Пунктом 5.10 Порядку проведення конкурсу передбачено, що після проведення тестування на загальні здібності за результатами складання професійного тесту та тесту на загальні здібності формується рейтинговий список.
До тестування особистісних характеристик (психологічний тест) допускаються кандидати відповідно до рейтингового списку, із розрахунку чотири особи на одну посаду. Інші особи на наступний рівень тестування не допускаються.
Усі кандидати після проходження тестування особистісних характеристик (психологічний тест) допускаються до співбесіди.
Пунктами 8.1 та 8.2 Порядку проведення конкурсу встановлено, що метою тестування особистісних характеристик (психологічного тесту) є виявлення рис, типів характеру, стилю поведінки кандидата, визначення його емоційного стану. Результати тестування особистісних характеристик кандидата (психологічний тест) не впливають на його рейтинг та мають рекомендаційний характер і враховуються при формуванні висновку про придатність для роботи на відповідній керівні посаді.
Вказаними нормами передбачено, що до третього рівня допускаються кандидати, із розрахунку чотири особи на одну посаду, інші особи не допускаються, тобто норма передбачає максимальну кількість кандидатів для проходження на наступні рівні конкурсу. Отже, за розрахунком, кількість кандидатів за кожною посадою повинна бути не більше 4 осіб. Будь-яких інших приписів щодо допуску кандидатів до наступного рівня норма не містить.
При проведенні співбесіди з кандидатами на посади керівників місцевих прокуратур, їх перших заступників та заступників з'ясовуються їх професійні, морально-ділові якості, управлінсько-організаторські здібності.(п.5.12,5.13 Порядку проведення конкурсу)
З матеріалів справи вбачається, що конкурс проходив щодо чотирьох керівних посад Одеської місцевої прокуратури № 2 Одеської області.
Скасовуючи рішення Комісії,суд першої інстанції виходив з того, що відповідно до п. 9.2 Порядку проведення конкурсу кількість кандидатів, які допускається до співбесіди повинно бути обмежено, а саме на співбесіду на кожну посаду повинно було запрошуватися чотири кандидати, які успішно пройшли перше та друге тестування.
Колегія суддів не погоджується з вказаним висновком суду першої інстанції, зважаючи на наступне.
Відповідно пункту 3.6 Порядку проведення конкурсу, кандидат має право подати документи та претендувати на зайняття кількох адміністративних посад в одній місцевій прокуратурі, що підпадає під територіальну юрисдикцію відповідної регіональної прокуратури. Пункт 9.2 Порядку проведення конкурсу передбачає, що на співбесіду запрошуються чотири кандидати, які успішно пройшли попередні рівні тестування. За результатами співбесіди, яка проводиться Комісією, на кожну адміністративну посаду місцевої прокуратури відбираються по три кандидати (пункт 9.3 Порядку проведення конкурсу).
Колегія суддів зазначає, що Порядком проведення конкурсу не передбачено складання окремих рейтингових списків та проведення окремих конкурсів щодо кожної посади.
За таких обставин, вказані норми відповідають пункту 5.11 Порядку проведення конкурсу та передбачають допуск до співбесіди осіб із розрахунку чотири особи на одну посаду, з яких комісія відбирає трьох кандидатів на посаду.
Порядок не містить застережень, що всі кандидати у кількості визначеному порядку, які проходять до третього рівня, не можуть брати участь щодо всіх посад на які оголошено конкурс та проходити співбесіди.
Отже, враховуючи, що переважна більшість учасників конкурсу претендувала на зайняття кількох адміністративних посад у Одеській місцевій прокуратурі № 2 (керівника, першого заступника та заступників), до проходження психологічного тесту, та, відповідно співбесід, були допущені із розрахунку чотири особи на одну посаду - 16 кандидатів, з урахуванням наявності у штатному розписі місцевої прокуратури однієї посади керівника, однієї посади першого заступника та двох посад заступників керівника.
Колегія суддів вважає, що проведення співбесід у форматі визначеному судом, а саме запрошення на співбесіду чотирьох кандидатів, які успішно пройшли попередні рівні тестування, на кожну конкретну адміністративну посаду та відбір за результатами співбесіди на кожну посаду по три кандидати, порушувало б передбачене Порядком права кандидатів на участь у конкурсі щодо зайняття кількох адміністративних посад, а також створило б перешкоду у відібрані кандидата який має найкращі професійні, морально-ділові та управлінсько-організаторські здібності.
Таким чином колегія суддів вважає, що у даному випадку допуск до співбесіди усіх осіб, які претендують на зайняття кількох адміністративних посад відповідає вимогам Порядку.
Колегія суддів не погоджується також з висновком суду першої інстанції про те, що Порядком проведення конкурсу не встановлена наявність повноважень у Комісії формувати та затверджувати інші рейтингові списки кандидатів на зайняття адміністративних посад місцевої прокуратур, за результатами четвертого рівня конкурсу - співбесід з кандидатами , ніж той що був складений за результатами першого та другого тестування, з огляду на наступне.
Відповідно до пункту 9.1 Порядку проведення конкурсу, метою проведення співбесіди є оцінка професійних, морально-ділових і управлінсько-організаторських здібностей кандидата, необхідних для виконання службових обов'язків.
За пунктом 9.4 Порядку проведення конкурсу, особи, які за результатами співбесіди не отримали рекомендації Комісії про призначення їх на адміністративні посади у місцевих прокуратурах, мають право взяти участь у відборі кандидатів на посаду прокурора місцевої прокуратури згідно з пунктом 1.5 розділу I Порядку проведення тестування, для зайняття посади прокурора місцевої прокуратури.
У цьому випадку повторне тестування для них не проводиться, а отримані за результатами тестування бали враховуються при формуванні рейтингового списку кандидатів на посаду прокурора місцевої прокуратури.
Пунктами 13.1, 13.2 Порядку проведення конкурсу встановлено, що відібрані Комісією три кандидати на кожну посаду керівників місцевої прокуратури подаються на розгляд Генерального прокурора України, а на посаду їх перших заступників та заступників - керівнику відповідної регіональної прокуратури. Рекомендація про призначення кандидата на адміністративні посади в місцевих прокуратурах містить інформацію про результати всіх рівнів конкурсу та висновки щодо професійної його придатності.
Пунктами 6.1, 7.1, 8.1, 8.2 та 9.1 вищевказаного Порядку проведення конкурсу визначено, що основна мета проходження професійного тесту - визначення рівня знань чинного законодавства. Метою тестування загальних здібностей кандидата є виявлення здатності аналізувати, обробляти та інтерпретувати інформацію за короткий час, знаходити причинні зв'язки і робити правильні висновки. Метою тестування особистісних характеристик (психологічного тесту) є виявлення рис, типів характеру, стилю поведінки кандидата, визначення його емоційного стану. Результати тестування особистісних характеристик кандидата (психологічний тест) не впливають на його рейтинг та мають рекомендаційний характер і враховуються при формуванні висновку про придатність для роботи на відповідній керівній посаді. Метою проведення співбесіди є оцінка професійних, морально-ділових і управлінсько-організаторських здібностей кандидата, необхідних для виконання службових обов'язків.
Таким чином, за підсумками усього конкурсу, у тому числі і співбесіди, формується відповідна оцінка кожного кандидата, за підсумками якої здійснюється відбір кандидатів для призначення на відповідні посади.
Колегія суддів звертає увагу на те, що з аналізу вищевказаних норм Порядку, випливає, що рейтинговий список кандидатів сформований за результатами двох перших рівнів конкурсу є підставою для проходження співбесіди, на яку запрошуються кандидати, які успішно пройшли попередні рівні тестування, тобто, рейтинговий список кандидатів визначає коло осіб, які будуть допущені до співбесіди, місце яке посіла особа за їх результатами та кількість балів яку отримав кандидат за результатами перших двох рівнів.
З матеріалів справи вбачається, що рейтинговий список за результатами двох перших рівнів конкурсу (тестування на знання законодавства та тестування загальних здібностей) був складений у порядку по кількості набраних балів. Він складався з 16 осіб, які набрали найбільшу кількість балів з усіх осіб які брали участь у конкурсі. Позивач за наслідками цих двох етапів посів 9 місце з кількістю балів -162,3.
За результатами психологічного тестування, яке має рекомендаційне значення, позивач отримав "жовтий колір"(відсутність перешкод).
Порядком передбачені дії Комісії, які вона вчиняє під час проведення конкурсу, зокрема, проведення співбесід, оцінювання за їх результатами та відбір кандидатів.
Співбесіда є четвертим та останнім рівнем, метою проведення якої є оцінка відповідних здібностей кандидата, необхідних для виконання службових обов'язків, за підсумками, якої і здійснюється відбір 3 кандидатів на кожну посаду.
Отже, саме за результатами співбесіди кожному кандидату надається відповідна оцінка, за результатами якої визначаються кандидати, які відбираються на кожну адміністративну посаду місцевої прокуратури.
Порядком проведення конкурсу не заборонено комісії складати список за результатами оцінювання кандидатів здійсненного під час співбесіди.
З оскаржуваного рішення від 12 листопада 2015 року вбачається, що комісією за результатами проведених співбесід затверджено рейтинговий список кандидатів на керівників нових місцевих прокуратур, їх перших заступників та заступників на зайняття посад в Одеській місцевій прокуратурі №2 Одеської області в наступній послідовності: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ), ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_2, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17
Стосовно трьох перших кандидатів у цьому списку - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5В Комісією було вирішено питання щодо подання Генеральному прокурору України рекомендації про призначення на посаду керівника Одеської міської прокуратури №2 Одеської області.
При цьому колегія суддів звертає увагу, що послідовність розташування у цьому списку порівняно із рейтинговим списком кандидатів за результатами двох перших етапів конкурсу змінилась не тільки по відношенню до позивача, а й по відношенню до всіх кандидатів.
Враховуючи норми вищенаведеного Порядку, колегія суддів вважає, що співбесіда не є змаганням, а її результати формуються за висновками оцінювання проведеного Комісією під час співбесіди з урахуванням результатів всіх попередніх етапів тестування.
Комісія відповідно до визначених Порядком повноважень, має право на надання оцінки кожному кандидату за результатами четвертого етапу, а таким чином і право на затвердження відповідного списку за результатами оцінювання, оскільки саме за результатами співбесіди надаються рекомендації про призначення на відповідну посаду.
З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку, що затвердження рейтингового списку за результатами співбесіди з метою реалізації каскадного принципу подання кандидатур не порушує права та законні інтереси позивача.
Крім того, колегія суддів вважає, що Комісія під час прийняття рішення у межах своєї компетенції має дискреційні повноваження, а саме наділена сукупністю прав та обов'язків, що надають можливість на власний розсуд визначитися з оцінкою учасника конкурсу.
З огляду на вищевикладене, колегія суддів вважає, що рішення від 12.11.2015 року Одеської конкурсної комісії з проведення відкритого чотирирівневого конкурсу на зайняття посад керівників місцевих прокуратур, їх перших заступників та заступників щодо складення та затвердження списку кандидатів для подання рекомендацій про їх призначення на посади керівника, першого заступника та заступників Одеської місцевій прокуратури № 2 Одеської області прийнято, в межах повноважень визначених законодавством України, а тому є правомірним та скасуванню не підлягає.
В свою чергу, ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 24.11.2015 року було частково задоволено клопотання ОСОБА_2 про забезпечення позову. Зупинено дію п.2.2 рішення Одеської конкурсної комісії з проведення відкритого чотирирівневого конкурсу на зайняття посад керівників місцевих прокуратур, їх перших заступників та заступників від 12.11.2015 року щодо підготовки та направлення в найкоротший строк рекомендацій на осіб, указаних у п.2.1 цього рішення, спрямування їх відповідному керівнику, уповноваженому приймати рішення про призначення на посаду. В задоволенні решти клопотання відмовлено.
Відповідно, ст. 118 КАС якщо у задоволенні вимог позивачеві буде відмовлено, вжиті заходи забезпечення адміністративного позову зберігаються до набрання постановою суду законної сили. Проте суд може одночасно з прийняттям постанови або після цього постановити ухвалу про скасування заходів забезпечення адміністративного позову або заміну одного способу забезпечення адміністративного позову іншим.
З огляду на те, що колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову ОСОБА_2, а постанова Одеського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту проголошення, заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 24.11.2015 року підлягають скасуванню одночасно з прийняттям постанови по даній справі.
Оскільки судом першої інстанції при повному встановленні фактичних обставин справи порушено норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, постановлене судове рішення на підставі ст. 202 КАС України підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення.
Керуючись ст.ст. 184, 185, 196, 198, 202, 205, 207, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції, -
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Генеральної прокуратури України задовольнити.
Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 02 грудня 2015 року скасувати.
Прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позову ОСОБА_2 до Одеської конкурсної комісії з проведення відкритого чотирирівневого конкурсу на зайняття посад керівників місцевих прокуратур, їх перших заступників та заступників, за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору, Генеральної прокуратури України, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17 про визнання протиправним та скасування рішення.
Скасувати заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 24.11.2015 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Одеської конкурсної комісії з проведення відкритого чотирирівневого конкурсу на зайняття посад керівників місцевих прокуратур, їх перших заступників та заступників, у вигляді зупинення дії п.2.2 рішення Одеської конкурсної комісії з проведення відкритого чотирирівневого конкурсу на зайняття посад керівників місцевих прокуратур, їх перших заступників та заступників від 12.11.2015 року щодо підготовки та направлення в найкоротший строк рекомендацій на осіб, указаних у п.2.1 цього рішення, спрямування їх відповідному керівнику, уповноваженому приймати рішення про призначення на посаду.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий: А.В. Бойко
Судді: Т.М. Танасогло
О.В. Яковлєв