Постанова № 5882465, 25.09.2009, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.09.2009
Номер справи
2а-5596-09-0470
Номер документу
5882465
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

копія

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2-а-5596/09/0470

Категорія статобліку 6.6.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 вересня 2009 року м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Олійника В.М.

при секретарі Середа А.О.

за участю:

представника позивача Кашуби В.І.

представника відповідача Круть Т.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Мелітопольської обєднаної Державної податкової інспекції Запорізької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вегас Дніпро» про стягнення штрафних санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

09 квітня 2009 року Мелітопольська обєднана Державна податкова інспекція Запорізької області звернулась із адміністративним позовом до Дніпропетровського окружного адміністративного суду до товариства з обмеженою відповідальністю «Вегас Дніпро», в якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Вегас Дніпро» за рахунок активів : штрафні санкції за порушення законодавства про РРО в сумі 132313, 20 грн. на р/р 31419541700013, банк ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, отримувач платежу місцевий бюджет м. Мелітополь, код ЄДРПОУ 34676932.

В обґрунтування позову зазначено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Вегас Дніпро» має заборгованість перед бюджетом зі сплати штрафних санкцій, що складає 132313,20 грн. Вказана заборгованість виникла за результатами перевірки Мелітопольською обєднаною Державною податковою інспекцією Запорізької області від 16.01.2009 року за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари послуги, вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача позов не визнав, позовні вимоги вважає безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню, просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі з огляду на те, що Мелітопольською обєднаною Державною податковою інспекцією Запорізької області порушено встановлені законодавством вимоги щодо оформлення матеріалів перевірок за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, оскільки рішення про застосування штрафних санкцій було винесено саме позивачем, хоча таке рішення має бути прийняте ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, за місцем реєстрації юридичної особи.

Проаналізувавши матеріали справи, чинне законодавство, заслухавши представників сторін, суд приходить до висновку, що позовна заява не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що на підставі направлення від 15.04.09 р. №28, 16.01.2009 р. Мелітопольською обєднаною Державною податковою інспекцією Запорізької області проведено перевірку філії відповідача за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої було складено акт №0012/08/32/23/34985874 від 16.01.2009 р.

За результатами здійсненої перевірки контролюючим органом в акті перевірки було зроблено висновок, що товариством порушені вимоги п.1.13 ст.3 Закону України «Про застосування РРО в сфері торгівлі громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.95 р., ст.ст. 3, 5 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» та п.29 ст.9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності».

За висновками акту перевірки контролюючим органом було прийнято рішення від 29.01.2009 р. № 0000602308/0 про застосування до товариства з обмеженою відповідальністю «Вегас Дніпро» штрафних (фінансових) санкцій на суму 132313, 20 грн.

Статтею 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачені підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до зазначеної норми Закону плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка.

Тривалість планової виїзної перевірки не повинна перевищувати 20 робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - 10 робочих днів.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону.

Планова перевірка здійснюється органами, уповноваженими законом нараховувати або стягувати податки і збори (обов'язкові платежі) з осіб, що використовують спрощену систему оподаткування згідно з пунктами 5-9 статті 9 цього Закону. Така перевірка здійснюється не частіше одного разу за наслідками звітного календарного року, але не раніше строків, визначених законодавством для подання річного податкового звіту (декларації) такими особами з такого податку. Будь-яке податкове або адміністративне нарахування, здійснене з порушенням цього правила, вважається незаконним та не підлягає виконанню.

Позапланова перевірка, що провадиться уповноваженими контролюючими органами стосовно осіб, визначених у частині другій цієї статті, може здійснюватися виключно на підставі постанови слідчого, органу дізнання або відповідно до рішення суду.

Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.

Статтею 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачені підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до зазначеної норми Закону плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка.

Планова виїзна перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності платника податків за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної податкової служби не частіше одного разу на календарний рік.

Право на проведення планової виїзної перевірки платника податків надається лише у тому випадку, коли йому не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.

Тривалість планової виїзної перевірки не повинна перевищувати 20 робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - 10 робочих днів.

Позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності передбачених законом обставин, за рішенням керівника податкового органу, яке оформляється наказом.

Позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених законами України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Досліджуючи наявні у справі матеріали, суд зазначає, що в акті перевірки №0012/08/32/23/34985874 від 16.01.2009 р. не зазначені підстави для проведення перевірки відповідно до вимог Закону України «Про державну податкову службу в Україні», дата та номер наказу керівника органу державної податкової служби на проведення позапланової перевірки, тип перевірки (невиїзна документальна, виїзна планова чи позапланова перевірка).

Статтею 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Враховуючи наведене, законодавцем передбачено певні особливості проведення таких перевірок, тому що при завчасному повідомленні про проведення перевірки відповідного суб'єкта господарювання, така перевірка взагалі втрачає сенс, оскільки позбавляє податковий орган можливості здійснити контроль за дотриманням Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» безпосередньо під час продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, тобто у звичайному режимі роботи господарюючого суб'єкта.

Крім того, відповідно до додатку №8 Наказу Державної податкової адміністрації України «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо оформлення матеріалів перевірок за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій» від 12.08.2008 № 534, у разі якщо суб'єкт господарювання здійснює свою діяльність не за місцем, яке зазначене у свідоцтві про державну реєстрацію такого суб'єкта, акт перевірки, складений посадовими особами органу ДПС, реєструється у журналі реєстрації актів перевірок і протягом трьох робочих днів після його реєстрації направляється до органу ДПС за місцем державної реєстрації вказаного суб'єкта.

Копія акта перевірки з відміткою про реєстрацію у журналі реєстрації актів перевірки зберігається в органі ДПС за місцезнаходженням суб'єкта господарювання.

Рішення про застосування сум штрафних (фінансових) санкцій за наслідками розгляду матеріалів перевірки приймає керівник органу ДПС (або його заступник) за місцем реєстрації суб'єкта господарювання протягом десяти робочих днів від дня реєстрації акта перевірки. Рішення про застосування сум штрафних (фінансових) санкцій вручається керівнику суб'єкта господарювання (або особі, що його заміщає) або надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення в установленому порядку та визначені терміни.

Згідно свідоцтва про державну реєстрацію серії А01 №049121 товариство з обмеженою відповідальністю «Вегас Дніпро» зареєстроване виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 15.03.2007 року. (місцезнаходження: 49000, вул. Героїв Сталінграда, буд. 109, м. Дніпропетровськ)

Таким чином, своїми діями співробітники Мелітопольської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області порушили встановлені законодавством вимоги щодо оформлення матеріалів перевірок за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, оскільки податкове рішення-повідомлення було винесено саме позивачем, хоча таке рішення має бути прийняте ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, за місцем реєстрації юридичної особи.

Вищезазначені доводи є підставою для відмови позивачу в позовних вимогах щодо стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Вегас Дніпро» штрафних санкцій за порушення законодавства про РРО в сумі 132313,20 грн.

З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст. 122, 162 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову Мелітопольської обєднаної Державної податкової інспекції Запорізької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вегас Дніпро» відмовити.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складений 30 вересня 2009 року.

Суддя В.М.Олійник

З оригіналом згідно.

Суддя Олійник В.М.