ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
21 червня 2016 р. Справа № 804/3793/16
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Царікова О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, Головного управління Державної казначейської служби у Дніпропетровській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Нікопольського міськрайонного відділу державної виконавчої служби головного теріторіального управління юстиції у Дніпропетровській області про визнання незаконним нарахування, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення коштів,
в с т а н о в и в:
17 червня 2016 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, Головного управління Державної казначейської служби у Дніпропетровській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Нікопольського міськрайонного відділу державної виконавчої служби головного теріторіального управління юстиції у Дніпропетровській області про:
- визнання незаконним нарахування Нікопольською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 9524,14 грн.;
- зобов'язання Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області внести інформацію про скасування суми недоїмки у розмірі 9524,14 грн до облікової картки платника податків Козенка Ю.В.;
- стягнення з державного бюджету безпідставно нараховану та сплачену суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 3710,85 грн, сплачений виконавчий збір в сумі 419, 35 грн. витрати на проведення виконавчих дій в сумі внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і 61,15 грн на загальну суму 4191,35 грн.
Вивчивши подані позовні матеріали, суд дійшов висновку, що адміністративний позов подано з порушенням вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), і підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Порядок обчислення та справляння судового збору визначений Законом України "Про судовий збір".
01 вересня 2015 року набрав законної сили Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 № 484/VIII, згідно з яким внесено зміни до Закону України "Про судовий збір", в тому числі щодо ставок судового збору.
У відповідності до п.п. 1) п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір"(зі змінами, внесеними Законом України № 484-VІІI від 22.05.2015, які набрали законної сили з 01.09.2015) ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру, який поданий фізичною особою становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати; за подання адміністративного позову майнового характеру, який поданий фізичною особою або фізичною особою - підприємцем становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно Довідки про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону України "Про судовий збір", що затверджена постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України № 2 від 23.01.2015 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 № 3674-VI "Про судовий збір", з урахуванням вимог статті 6 Закону України "Про судовий збір" з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.
Предметом позову є позовні вимоги про визнання незаконним нарахування, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення коштів, отже, позивачем заявлені дві вимоги немайнового характеру та одна вимога майнового характеру.
Таким чином, за подання адміністративного позову позивачу необхідно сплатити судовий збір за дві вимоги немайнового характеру в розмірі 1653,60 грн.
Проте, як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем надано документ, що підтверджує сплату судового збору за подання адміністративного позову лише в сумі 1102,42 грн.
Отже, позивачу слід доплатити судовий збір за подання адміністративного позову у розмірі 551,18 грн. за наступними реквізитами:
Отримувач: УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області
Код ЄДРПОУ(отримувача): 37989253
Рахунок: 31210206784008 за кодом бюджетної класифікації доходів : 22030001
Банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ
МФО: 805012.
Відповідно до ч. 4 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Судом встановлено, що адміністративний позов подано Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, проте підписано ОСОБА_1 як фізичною особою.
Згідно зі статтею 108 КАС України позовна заява, яка подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, залишається без руху, про що суд повідомляє позивача.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 122, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
у х в а л и в:
Адміністративний позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, Головного управління Державної казначейської служби у Дніпропетровській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Нікопольського міськрайонного відділу державної виконавчої служби головного теріторіального управління юстиції у Дніпропетровській області про визнання незаконним нарахування, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення коштів залишити без руху.
Надати позивачу строк до 11 липня 2016 року для усунення недоліків шляхом надання до суду:
- оригіналу документа про сплату судового збору за подання адміністративного позову в розмірі 551, 18 грн.;
- належним чином оформленого адміністративного позову з урахуванням вимог п. 4 ст. 106 КАС України.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя О.В. Царікова