Постанова № 58371739, 15.06.2016, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.06.2016
Номер справи
812/1462/15
Номер документу
58371739
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Ковальова Т.І.

Суддя-доповідач - Сіваченко І.В.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 червня 2016 року справа № 812/1462/15

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого Сіваченка І.В.,

суддів Шишова О.О., Чебанова О.О.

в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року у справі №812/1462/15 за позовом Державного підприємства «Луганський авіаційний ремонтний завод» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Державна фіскальна служба України про визнання протиправним та скасування рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2015 року Державне підприємство "Луганський авіаційний ремонтний завод " (далі - ДП «Луганський авіаційний ремонтний завод» або ДП "ЛАРЗ") звернулось до суду з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби (далі - Інспекція), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Державна фіскальна служба України про визнання протиправним та скасування рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що ДП "Луганський авіаційний ремонтний завод" 07 серпня 2015 року отримано Рішення Інспекції про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, форми "№ 6-РПДВ" від 31.07.2015 № 2/19/8215600, відповідно до якого зазначено, що на підставі підпункту "г" пункту 184.1 статті 184 розділу V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, зі змінами та доповненнями, - позивачу комісією відповідача вирішено з 31.07.2015 анулювати реєстрацію платника податку на додану вартість, реквізити якого в ньому зазначені (індивідуальний податковий номер 82156012017, дата реєстрації платником податку на додану вартість 09.10.1998).

На думку позивача, вищевказане Рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість форми "№ 6-РПДВ" від 31.07.2015 № 2/19/8215600, є неправомірним, протиправним, необґрунтованим та такими, що прийняте через неправильне застосування норм чинного законодавства з наступних підстав.

На даний час ДП "ЛАРЗ" знаходиться на непідконтрольній українській владі території у місті Луганську (за місцем реєстрації - м. Луганськ, кв. Острая Могила, 180), Державним концерном "Укроборонпром" рішень щодо зміни місцезнаходження/місця реєстрації підприємства не приймалося.

Раніше, через проведення антитерористичної операції на сході України та не можливість здійснення господарської діяльності, керівництвом ДП "Луганський авіаційний ремонтний завод" було прийняте рішення про тимчасове зупинення з 09 липня 2014 року діяльності всього підприємства (наказ ТВО директора ДП "ЛАРЗ" від 08.07.2014 № 127 "Про зупинення діяльності підприємства") та оформлені сертифікати Торгово-Промислової палати України про настання форс-мажорних обставин на:

а) подачу податкових декларації, звітів, інших документів фінансової та бухгалтерської звітності, відповідно до норм податкового, бухгалтерського та фінансового законодавства України - Сертифікат (висновок) № 514 (вих. № 3035/05-4) про форс-мажорні обставини від 12.09.2014;

б) справляння та сплату податків, зборів та інших обов'язкових платежів - Сертифікат (висновок) № 515 (вих. № 3034/05-4) про форс-мажорні обставини від 12.09.2014.

Листом вих. від 16.03.2015 № 118/юр ДП "ЛАРЗ" повідомило на адресу Інспекції про настання та оформлення вказаних вище форс-мажорних обставин.

На сьогоднішній день, з огляду на складну ситуацію у місті Луганську, виробничо-господарська діяльність ДП "ЛАРЗ" не відновлена, а форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) тривають.

Висновки зроблені комісією відповідача зазначені в Рішенні ґрунтуються лише на аналітичній інформації податкових органів, в якій доводиться про стан справ щодо заводу, а саме: дані про подачу звітності. Крім того, з незрозумілих причин в даному Рішенні не зазначено, що Підприємство не мало можливості здійснювати господарську діяльність та для нього, в частині, зокрема, подання податкових декларацій згідно норм податкового законодавства України настали форс-мажорні обставини, які підтверджені відповідним Сертифікатом Торгово-Промислової палати України.

Відповідно до пункту 2.3 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233 - "Формування та ведення Реєстру платників податку на додану вартість здійснює Державна фіскальна служба України", а "Контролюючі органи забезпечують достовірність даних про платників податків у Реєстрі, їх захист від несанкціонованого доступу, оновлення, архівування та відновлення даних".

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 4 листопада 2015 року у справі №812/1462/15 позові вимоги задоволені частково. Визнано протиправним та скасовано рішення спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість - ДП "Луганський авіаційний ремонтний завод" № 2/19/8215600 від 31.07.2015. Зобов'язано спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби відновити в Реєстрі платників податку на додану вартість дані щодо платника податку на додану вартість - ДП "Луганський авіаційний ремонтний завод". В іншій частині позовних вимог відмовити.

Задовольняючи адміністративний позов, суд першої інстанції дійшов до такого висновку, що відповідачем по справі правомірність прийняття спірного рішення не доведена, а позовні вимоги в частині визнання протиправним та скасування рішення Інспекції про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість - ДП "Луганський авіаційний ремонтний завод " № 2/19/8215600 від 31.07.2015 є обґрунтованими, на підставі того, що на момент розгляду справи відповідачем по справі не надано доказів про відсутність форс-мажорних обставин в м. Луганську. Оскільки обставини непереборної сили тривають, заява про проходження граничних строків для подання податкової декларації позивачем не надавалась. Позивач не має можливості здійснювати господарську діяльність та для нього, зокрема, в частині подання податкових декларацій згідно норм податкового законодавства України настали форс-мажорні обставини, які підтверджені відповідним Сертифікатом торгово-промислової палати України.

З урахуванням того, що позовна вимога про визнання протиправним та скасування рішення Інспекції про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість - ДП "ЛАРЗ " № 2/19/8215600 від 31.07.2015 підлягає задоволенню, для поновлення порушених прав та законних інтересів позивача, а також для усунення наслідків порушених відповідачем прав позивача, суд першої інстанції вважав за необхідне, на підставі ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) зобов'язати Інспекцію відновити в Реєстрі платників податку на додану вартість дані щодо платника податку на додану вартість - ДП "Луганський авіаційний ремонтний завод ".

Щодо позовних вимог позивача про зобов'язання третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору відновити в Реєстрі платників податку на додану вартість відомості про ДП "Луганський авіаційний ремонтний завод" як платника податку на додану вартість, судом першої інстанції зроблено такий висновок, що вони задоволенню не підлягають, оскільки третя особа не є стороною - відповідачем по справі та ніяких рішень, щодо анулювання реєстрації платника податку на додану вартість позивача не приймала.

Не погодившись з таким рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій зазначає, що постанова місцевого суду є необґрунтованою, винесеною з порушенням норм матеріального та процесуального права, у зв'язку з чим підлягає скасуванню, та просив скасувати рішення суду першої інстанції і ухвалити нове, яким відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

В обґрунтування апеляційної скарги зазначено, що відповідно до п. п. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (далі - ПК України) платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів, у порядку встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів.

Стаття 102 ПК України передбачає вичерпний перелік підстав для продовження граничних строків подання юридичною особою податкової звітності, а саме:

1) настання обставин непереборної сили, які документально підтвердженні;

2) відсутність у юридичної особи посадової особи, яка уповноважена нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, а також вести бухгалтерський облік, складати та подавати податкову звітність;

3) подання такою юридичною особою до контролюючого органу відповідної заяви.

Безпосередньо Порядок застосування п. 102.6-102.7 ст. 102 ПК України затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 №1044.

Відповідно до п. п. 8.1 п. 8 вказаного Порядку, заява подається платником протягом 30 календарних днів, наступних за днем закінчення обставин непереборної сили, які документально підтверджені.

Пунктом 10 названого порядку передбачено, що штрафні санкції, визначені ст. 120 розділу II ПК України не застосовуються протягом строків продовження граничних строків подання податкової декларації.

Тобто, вказаний Порядок, у разі дотримання юридичною особою вимог, визначених ст. 102 ПК України, звільняє таку юридичну особу від відповідальності за невиконання обов'язків, передбачених податковим законодавством, а саме від застосування штрафу, визначеного у ст. 120 ПК України.

На думку відповідача, наявність Сертифіката Торгово-промислової палати у платника податків надає можливість уникнути лише застосування штрафної санкції за порушення граничних строків подання податкової звітності, а ніяким чином не звільняє платника податків від обов'язку подавати до контролюючого органу податкову звітність.

ДП "ЛАРЗ" не подає до Інспекції податкову звітність з податку на додану вартість з липня 2014 року. Неподання податкових декларацій з податку на додану вартість протягом 12 послідовних місяців є законною підставою для анулювання реєстрації платника податку.

Апелянт вважає, що Інспекцією цілком правомірно, на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений ПК України було винесено рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість форми №6-РПДВ від 31.07.2015 №2/19/8215600.

Крім того, апелянт наголошує, що однією з підстав задоволення позову став той факт, що ДП «ЛАРЗ» може скористатися (впродовж 30 днів після закінчення АТО) правом на подання до контролюючого органу заяви про перенесення строків подання податкової декларації з податку на додану вартість та подати вказані декларації. Однак, судом першої інстанції не враховано, що навіть використання даного права приведе позивача до анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість, оскільки головною підставою обґрунтування позовних вимог є нездійснення/зупинення ДП «ЛАРЗ» господарської діяльності. Даний факт свідчить про можливість подання ДП «ЛАРЗ» лише таких декларацій (податкових розрахунків), які свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту, що також є підставою для анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість. Непогодження позивача із вказаним фактом буде свідчити про здійснення останнім господарських операцій та ухилення від плати податків.

Судом першої інстанції також не досліджено питання, чи потрібне підприємству, яке не здійснює господарську діяльність, свідоцтво платника податку на додану вартість, не надано оцінки тому факту, що при відновленні робочого процесу підприємство має право знов отримати свідоцтво платника на додану вартість.

В письмових запереченнях на апеляційну скаргу позивачем висловлено згоду з висновками місцевого суду та прохання залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

Всі особи, які беруть участь у справі, у судове засідання не прибули, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, тому відповідно до пункту 2 частини 1 статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, здійснюючи апеляційний перегляд в межах апеляційної скарги відповідно до ч.1 ст.195 КАС України, колегія суддів встановила наступне.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що Рішенням Інспекції про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, форми "№ 6-РПДВ" від 31.07.2015 № 2/19/8215600, на підставі підпункту "г" пункту 184.1 статті 184 розділу V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, зі змінами та доповненнями, ДП "Луганський авіаційний ремонтний завод" комісією відповідача з 31.07.2015 анульовано реєстрацію платника податку на додану вартість, реквізити якого в ньому зазначені (індивідуальний податковий номер 82156012017, дата реєстрації платником податку на додану вартість 09.10.1998) (а.с.8-9).

ДП "Луганський авіаційний ремонтний завод" знаходиться на непідконтрольній українській владі території у місті Луганську (за місцем реєстрації - м. Луганськ, кв. Острая Могила, 180). Державним концерном "Укроборонпром" рішень щодо зміни місцезнаходження місця реєстрації підприємства не приймалося.

Керівництвом ДП "ЛАРЗ" (проведення антитерористичної операції на сході України та не можливість здійснення господарської діяльності) було прийняте рішення про тимчасове зупинення з 09 липня 2014 року діяльності всього підприємства (наказ ТВО директора ДП "Луганський авіаційний ремонтний завод" від 08.07.2014 № 127 "Про зупинення діяльності підприємства") та оформлені сертифікати Торгово-Промислової палати України про настання форс-мажорних обставин на:

а) подачу податкових декларації, звітів, інших документів фінансової та бухгалтерської звітності, відповідно до норм податкового, бухгалтерського та фінансового законодавства України - Сертифікат (висновок) № 514 (вих. № 3035/05-4) про форс-мажорні обставини від 12.09.2014 року;

б) справляння та сплату податків, зборів та інших обов'язкових платежів - Сертифікат (висновок) № 515 (вих. № 3034/05-4) про форс-мажорні обставини від 12.09.2014.(а.с.10-13).

Листом вих. від 16.03.2015 № 118/юр ДП "ЛАРЗ" повідомило на адресу Інспекції про настання та оформлення вказаних вище форс-мажорних обставин (а.с.14).

На сьогоднішній день, з огляду на складну ситуацію у місті Луганську, виробничо-господарська діяльність ДП "ЛАРЗ" не відновлена, форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) тривають, що не заперечують сторони по справі.

ДП "Луганський авіаційний ремонтний завод", інд. код 08215600 є юридичною особою (а.с.16-22).

Відповідно до довідки від 29.01.2014 ДП "ЛАРЗ" був взятий на облік в органах державної податкової служби 08.10.1998 за № 118/4 (а.с.23).

У відповідності з Конституцією України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій, чи бездіяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Відповідач, спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби, - є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження, надані йому Податковим кодексом.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно п. 1.1 ст. 1 Податкового кодексу України (далі - ПК України) встановлено, що він регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених пунктом 41.1 статті 41 цього Кодексу.

Відповідно до підпункту 62.1.3 пункту 62.1 статті 62 ПК України податковий контроль здійснюється шляхом: перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

На підставі п. 56.1 ст. 56 ПК України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

Згідно підпункту "г" пункту 184.1 статті 184 розділу V Податкового кодексу України "Реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбу вається у разі якщо особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідов них податкових місяців не подає контролюючому органу декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту".

Пунктом 49.2 статті 49 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Граничні строки подання податкової декларації можуть бути збільшені за правилами та на підставах, які передбачені Кодексом.

На підставі пункту 102.6 статті 102 Кодексу граничні строки для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань підлягають продовженню керівником контролюючого органу (його заступником) за письмовим запитом платника податків, зокрема, якщо такий платник податків протягом зазначених строків мав обмежену свободу пересування у зв'язку з ув'язненням чи полоном на території інших держав або внаслідок інших обставин непереборної сили, підтверджених документально.

Згідно з п.п. 100.4, 100.5 ст. 100 Торгово-промисловою палатою було встановлено, що з 09 липня 2014 року для ДП "ЛАРЗ" тривають форс-мажорні обставини, на дату видачі сертифіката - 12.09.2014.

Відповідно до листа Міністерства доходів і зборів України від 07.07.2014 № 16042/7/99-99-19-03-02-17 заява подається платником податків протягом тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення обставин непереборної сили у довільній формі із стислим та чітким обґрунтуванням підстав для продовження граничних строків з посиланням на документальне підтвердження викладених фактів. У заяві надається вичерпний перелік додатків із зазначенням кількості сторінок кожного документа, їх повної назви та реквізитів (дата, номер, найменування органу, що видав документ). Заява подається платником податків тільки разом із документальним підтвердженням.

Оскільки обставини непереборної сили тривають, заява про продовження граничних строків для подання податкової декларації позивачем не подавалася.

Таким чином, підприємство не мало можливості здійснювати господарську діяльність та для нього, в частині, зокрема, подання податкових декларацій згідно норм податкового законодавства України настали форс-мажорні обставини, які підтверджені відповідним Сертифікатом Торгово-Промислової палати України.

Відповідно до приписів статті 10 Закону України від 02.09.2014 № 1669-УІІ «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» протягом терміну дії цього Закону єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов'язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.

Фактично анулювання реєстрації платника податку на додану вартість є однією з форм відповідальності за невиконання ним свого обов'язку з подачі декларації.

Відтак, наявність у позивача сертифікату Торгово-промислової палати України № 514 (вих. № 3035/05-4) від 12.09.2014 року про настання форс-мажорних обставин на подачу податкових декларації, звітів, інших документів фінансової та бухгалтерської звітності, відповідно до норм податкового, бухгалтерського та фінансового законодавства України є підставою для звільнення його від відповідальності у вигляді анулювання реєстрації платника податку на додану вартість.

Частинами 1 та 2 статті 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На момент розгляду справи відповідачем не надано доказів про відсутність форс-мажорних обставин в м. Луганську.

На підставі зазначеного, суд дійшов висновку, що відповідачем по справі правомірність прийняття спірного рішення не доведена, а позовні вимоги в частині визнання протиправним та скасування рішення спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість - ДП "Луганський авіаційний ремонтний завод" № 2/19/8215600 від 31.07.2015 є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Доводи апеляційної скарги про те, що в майбутньому анулювання реєстрації платника податку на додану вартість матиме місце, зважаючи на відсутність у підприємства постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту, не можуть слугувати підставою для скасування судового рішення, та взагалі не є предметом розгляду в цій справі. Зазначене питання може бути в наступному чіткіше врегульовано законодавством.

Не можна вважати обґрунтованими і доводи апелянта про те, що позивач не позбавлений права в майбутньому отримати нове свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість. Відповідно до діючого законодавства ДП «ЛАРЗ» має право на оскарження рішення відповідача, яким анульовано видане йому свідоцтво.

В той же час, відповідно до пункту 2.3 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233 - "Формування та ведення Реєстру платників податку на додану вартість здійснює Державна фіскальна служба України", а "Контролюючі органи забезпечують достовірність даних про платників податків у Реєстрі, їх захист від несанкціонованого доступу, оновлення, архівування та відновлення даних".

2.6. Державні податкові інспекції здійснюють, в тому числі, підготовку та обробку документів щодо відміни анулювання реєстрації;

5.10. Підставою для внесення до Реєстру змін щодо скасування анулювання реєстрації, що відбулось за самостійним рішенням контролюючого органу, є рішення суду, яке набрало законної сили, або рішення контролюючого органу про скасування рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ. Рішення із копіями відповідних документів направляється до Державної фіскальної служби України для внесення відповідних змін до Реєстру.

Отже, з аналізу вищенаведених вимог Положення вбачається, що внесення відповідних змін до реєстру платників податку на додану вартість є виключною компетенцією Державної фіскальної служби України, участь територіального органу ДФС (в даному випадку Інспекції) полягає лише у направленні на адресу Державної фіскальної служби України відповідних документів (будь то рішення суду або рішення контролюючого органу про скасування рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ та інших).

Таким чином, Луганський окружний адміністративний суд, зобов'язавши Інспекцію відновити в реєстрі платників податку на додану вартість дані щодо ДП «ЛАРЗ» невірно визначив суб'єкта владних повноважень, на якого дійсно покладений цей обов'язок, чим порушив норми матеріального права, що є підставою для зміни прийнятої судом першої інстанції постанови від 04.11.2015.

Підсумовуючи, постанова суду першої інстанції ухвалена з правильним по суті вирішенням справи, але із помилковим застосуванням норм матеріального права, що відповідно до пункту 1 статті 201 КАС України є підставою для зміни цього судового рішення.

Керуючись ст.ст. 195-196, п.2 ч.1 ст. 198, п.1 ч.1 ст. 201, ст. 205, ст. 207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби - задовольнити частково.

Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року у справі №812/1462/15 за позовом Державного підприємства «Луганський авіаційний ремонтний завод» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Державна фіскальна служба України про визнання протиправним та скасування рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, зобов'язання вчинити певні дії - змінити.

Абзац третій резолютивної частини постанови Луганського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року у справі №812/1462/15 викласти в наступній редакції:

«Зобов'язати спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби направити до Державної фіскальної служби України відповідні документи для відновлення в Реєстрі платників податку на додану вартість даних щодо платника податку на додану вартість - ДП "Луганський авіаційний ремонтний завод".

В іншій частині постанову Луганського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2016 року у справі №812/1462/15 - залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду в порядку письмового провадження набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.

Головуючий: І.В.Сіваченко

Судді: О.О.Шишов

О.О.Чебанов