Україна
ОСОБА_1 окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
09 червня 2016 р. Справа №805/1094/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
ОСОБА_1 окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кониченка Олега Миколайовича при секретарі судового засідання Химич М.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 обласного військового комісаріату до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 29.02.2016 року
За участю
представників сторін:
від позивача: ОСОБА_2 за довір.
від відповідача: ОСОБА_3 за довір.
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1 обласний військовий комісаріат, звернувся до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду з позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про скасування постанови Головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про скасування постанови державного виконавця про відкриття виконавчого провадження від 29.02.2016 року.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач ОСОБА_1 обласний військовий комісаріат просив суд скасувати постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження від 29 лютого 2016 року №ВП №50321592, винесену на підставі виконавчого листа №805/2281/15-а від 29.12.2015 року. При цьому позивач зазначає, що на адресу ОСОБА_1 обласного військового комісаріату спірна постанова для виконання та для відома надійшла тільки 11 березня 2016 року.
Однак, як вбачається з матеріалів справи, а саме зі зворотнього боку поштового повідомлення про вручення поштового відправлення, постанова про відкриття виконавчого провадження була отримана позивачем 10 березня 2016 року, тоді як, позовна заява була направлена позивачем на адресу ОСОБА_1 окружного адміністративного суду лише 12 квітня 2016 року, що підтверджується фіскальним чеком.
В свою чергу суд зазначає, що позивачем під час розгляду справи не надано до суду жодних доказів поважності причини пропуску звернення до суду з такою позовною заявою.
Згідно частини 1 та 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Так, згідно статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Позовну заяву може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.
Положеннями частини 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Відповідно до частини 2 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Згідно з пунктом 9 частини 1 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
З урахуванням того факту, що позивачем пропущено строк звернення до суду, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись статями 99, 100, 155, 165, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
Справу за позовом ОСОБА_1 обласного військового комісаріату до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження №ВП №50321592 від 29.02.2016 року залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в загальному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кониченко О.М.