Постанова № 58217566, 11.10.2010, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.10.2010
Номер справи
2а-3359/10/1170
Номер документу
58217566
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

< Список >

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 жовтня 2010 року Справа № 2а-3359/10/1170

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Яковлєва О.В.,

розглянувши о 10 год. 30 хв. у порядку скороченого провадження в м.Кіровограді адміністративну справу за позовом Знамянського міжрайонного прокурора в інтересах Міністерства палива та енергетики України, якому підпорядковано Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні»до Знамянського комунального підприємства теплових мереж про стягнення податкового боргу,-

В С Т А Н О В И В:

Відповідач повідомлений належним чином, згідно повідомлення про вручення поштового відправлення, заперечення чи заяви про визнання позову у встановлений законом строк до суду не надав.

Пунктом 2 статті 121 Конституції України, частиною 2 статті 60 КАС України передбачено, що прокурор забезпечує представництво інтересів держави в суді у випадках передбачених законом.

Статтею 36-1 Закону України «Про прокуратуру»визначено, що представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Ст.9 Закону України «Про електроенергетику», встановлено, Державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж здійснює нагляд за додержанням вимог технічної експлуатації електричних станцій і мереж, вимог технічної експлуатації енергетичного обладнання об'єктів електроенергетики, підключених до об'єднаної енергетичної системи України.

Згідно з п.1 Положення «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії»державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд).

Пп.11 п.11 Положення «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії»Держенергонагляд має право надавати (надсилати) суб'єктам електроенергетики, суб'єктам відносин у сфері теплопостачання і споживачам електричної енергії обов'язкові для виконання приписи, розпорядження та інші розпорядчі документи щодо усунення порушень законодавства у сфері виробництва, постачання та споживання енергії.

Ч.4 ст.26 Закону «Про електроенергетику», передбачено, що споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України. Правила користування електричною і тепловою енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України.Ст.27 Закону, встановлено, суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою. Оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку. Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Відповідно до п.10 Положення «Про накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312 суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання.

Діяльність Інспекції Держенергонагляду має на меті забезпечення встановлених державою відносин і норм у сфері енергопостачання, порушення у цій сфері завдають шкоди функціонуванню об'єднаної енергетичної системи України та забезпеченню її енергетичної безпеки. Несвоєчасне надходження штрафних санкцій до бюджету зумовлює недофінансування соціальних програм, бюджетних установ, організацій, що в цілому погіршує соціальну політику країни.

Судом встановлено, що на час звернення до суду заборгованість відповідача становить 5100грн., а тому остання підлягає стягненню на користь Державного бюджету України.

Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.9, 26, 27 Закону України "Про електроенергетику", п.п. 2, 3, 6, 10 «Положення про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення Законодавства «Про електроененергетику», п.п.1,10,11 Положення «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії», ст.ст.159 163, 167, 183-2, 254, 256 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Знамянського міжрайонного прокурора в інтересах Міністерства палива та енергетики України, якому підпорядковано Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні»до Знамянського комунального підприємства теплових мереж про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути з Знамянського комунального підприємства теплових мереж, код ЄДРПОУ 23897748, р/р 26004302656, ВАТ «Ощадбанк»м. Знамянка, МФО 323854 на користь Державного бюджету України в особі Міністерства палива та енергетики України, якому підпорядковано Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні», банк одержувача ГУДК у Кіровоградській області, р/р №31115106700010, МФО 823016, код одержувача 23100000, одержувач Знамянське УДК, код бюджетної класифікації 21081100 штраф, у сумі 5100грн. (пять тисяч сто гривень 00коп.).

Судові витрати віднести за рахунок держави.

Постанова суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Постанова суду за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги.

Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження підлягає негайному виконанню.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду ОСОБА_1