ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 листопада 2011 р.Справа № 2-а-8102/10/1470
Категорія:8.2.15Головуючий в 1 інстанції: Гордієнко Т.О.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Крусян А.В.,
суддів Джабурії О.В., Шляхтицького О.І.,
секретаря Пеха Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі апеляційну скаргу спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Миколаєві на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 07 квітня 2011 року у справі за адміністративним позовом публічного акціонерного товариства "ВТБ Банк" до спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Миколаєві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В:
18.11.2010р. публічне акціонерне товариство "ВТБ Банк" (надалі ПАТ "ВТБ Банк") звернулося до суду з позовом до спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Миколаєві (надалі СДПІ по роботі в ВПП у м. Миколаєві) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №00003522/0 від 09.11.2010р.
Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 07.04.2011р. позов задоволений.
Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову суду скасувати та ухвалити нову про відмову у задоволенні позовних вимог.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, законність та обгрунтованість судового рішення в межах апеляційної скарги, суд приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що СДПІ по роботі в ВПП у м. Миколаєві була проведена виїзна позапланова перевірка позивача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2009р. по 13.08.2010 р. За наслідками перевірки складений акт №1108/22/34002964 від 29.10.2010р., яким встановлено порушення ст. 11 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.1993 р. № 56-93 «Про місцеві податки та збори», п.5,6 ст. 27 Закону України «Про рекламу»та п.2,3,6 Положення про податок з реклами, затвердженого рішенням міської ради від 14.07.2006р. №3/5, в результаті чого позивачем занижено податок з реклами в сумі 672,20грн., в тому числі по періодам: 4 кв.2009р. в сумі 661,63грн., 3 кв. 2010 р. в сумі 10,57грн. /а.с.17-73/
На підставі зазначеного акту відповідачем було прийнято податкове повідомлення рішення №00003522/0 від 09.11.2010р., яким визначено суму податкового зобовязання позивача за основним платежем з податку з реклами у сумі 672,20грн. та за штрафними санкціями на суму 336,10грн. /а.с.78/
Відповідно до ст.11 Декрету Кабінету Міністрів «Про місцеві податки і збори»об'єктом податку з реклами є вартість послуг за встановлення та розміщення реклами. Платниками податку з реклами є юридичні особи та громадяни. Податок з реклами сплачується з усіх видів оголошень і повідомлень, які передають інформацію з комерційною метою за допомогою засобів масової інформації, преси, телебачення, афіш, плакатів, рекламних щитів, інших технічних засобів, майна та одягу: на вулицях, магістралях, майданах, будинках, транспорті та в інших місцях. Граничний розмір податку з реклами не повинен перевищувати 0,1 відсотка вартості послуг за розміщення одноразової реклами та 0,5 відсотка за розміщення реклами на тривалий час. Податок з реклами сплачується під час оплати послуг за встановлення та розміщення реклами.
Згідно з ч.5,6 ст. 27 Закону України «Про рекламу»вартість розповсюдженої реклами визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості без урахування суми внесених (нарахованих) податків, зборів (обов'язкових платежів), які встановлені Законом України "Про систему оподаткування". За неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальним органам, необхідної для здійснення ними передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п.2,3,6 Положення про податок з реклами, затвердженого рішенням міської ради від 14.07.2006 р. №3/5 передбачено, що платниками податку з реклами є юридичні особи усіх форм власності, їхні філії, відділення, представництва та інші відокремлені підрозділи, а також фізичні особи та субєкти підприємницької діяльності, які розміщують рекламу на території м. Миколаєва. Обєктом оподаткування є вартість послуг по встановленню та розміщенню реклами. Податок з реклами нараховується рекламним агентом або особою, яка самостійно встановлює та розміщує рекламу, відповідно до встановленої ставки та вартості наданих послуг по встановленню та розміщенню реклами.
Як вбачається з матеріалів справи, акти прийому передачі робіт (послуг) від 12.03.2008р. до договору №2 від 05.02.2008р. на суму 36701,60грн., від 12.03.2008р. до договору №3 від 20.12.2007р., на суму 69280,94грн., від 08.05.2009р. до договору №3 від 26.03.2008р. на суму 46 843,05грн., свідчать, що замовником послуг є позивач, виконавцем є субєкт підприємницької діяльності. /а.с. 79-84/
Відповідно до ст.11 Декрету Кабінету Міністрів України податок з реклами сплачується під час оплати послуг за встановлення та розміщення реклами.
Рішенням Миколаївської міської ради «Про затвердження положень про місцеві податки та збори»від 21.11.2002 р. та змінами від 14.07.2006 р. № 3/5 встановлено, що рекламне агентство це фізична або юридична особа, яка здійснює на замовлення рекламодавця встановлення та розміщення реклами на рекламних носіях. Платними податку з реклами є юридичні особи усіх форм власності, а також фізичні особи та субєкти підприємницької діяльності, які розміщують рекламу на території м. Миколаєва. Рекламні агентства та особи, які самостійно встановлюють та розміщують рекламу на рекламних носіях, несуть відповідальність на неподання, несвоєчасне подання рахунку податку з реклами до органу державної податкової служби, правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати реклами до бюджету.
Згідно матеріалів справи, позивач встановлював та розміщував рекламу через рекламне агентство - СПД ОСОБА_1, який відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців займається рекламною діяльністю. /а.с.150/
Вартість послуг з виготовлення та розміщення рекламних засобів, в тому числі податок з реклами була сплачена виконавцю ФОП ОСОБА_1 платіжним дорученням №287 від 07.03.2008р.
Таким чином, податок з реклами нараховується рекламним агентством при встановлені вартості послуг з розміщення та виготовлення реклами, та в подальшому, після отримання плати за надані послуги перераховується ним до відповідного бюджету.
Отже, ФОП ОСОБА_1 як рекламне агентство повинно сплачувати податок з реклами та несе відповідальність за несплату цього податку до місцевого бюджету м. Миколаєва, тому донарахування позивачу податку з реклами є неправомірним.
За таких обставин, суд першої інстанції вірно застосував норми матеріального закону та вирішив справу по суті правильно, тому постанова суду першої інстанції в порядку ст. 200 КАС України підлягає залишенню без змін, а апеляційна скарга залишенню без задоволення.
Керуючись ст.ст.198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Миколаєві залишити без задоволення, а постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 07 квітня 2011 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили після її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі.
Головуючий:
Судді: