ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 жовтня 2015 р. Справа № 804/11819/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Барановського Р.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Комунального підприємства "Царичанське виробниче об`єднання житлово-комунального господарства" Царичанської районної ради про стягнення заборгованості , -
ВСТАНОВИВ:
Дніпродзержинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (далі-Дніпродзержинська ОДПІ, податковий орган, позивач) звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Комунального підприємства "Царичанське виробниче об`єднання житлово-комунального господарства" Царичанської районної ради, у якому просить стягнути з відповідача податкову заборнованість у загальному розмірі 260 468, 69 грн.
Позовні вимоги мотивовані наявністю непогашеної заборгованості відповідача.
Відповідачем заперечень до суду не надано.
За приписами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України - кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Згідно витягу із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Комунальне підприємство "Царичанське виробниче об`єднання житлово-комунального господарства" Царичанської районної ради (далі- КП "Царичанське ВО ЖКГ" ЦРР підприємство, платник, відповідач) (код ЄДРПОУ 25515372) зареєстроване як юридична особа від 22.07.1997р. та перебуває на податковому обліку у Дніпродзержинській ОДПІ.
Згідно із ст. 67 Конституції України встановлено - кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Стаття 68 Конституції України ж передбачає, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовано положеннями Податкового кодексу України.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст.16 Податкового кодексу України (далі-ПК), встановлено обов'язок платника податків сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до абзацу першого п.95.3 ст.95 ПК - стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Підприємство має відкриті банківські розрахункові рахунки №26003060806299, №26047050202201, №26058060793799 у ПАТ КБ "Приватбанк", МФО 305299; р/р №26001065336001 в АТ "Брокбізнесбанк", МФО 300249; р/р №26000709255003, №26007709255103, №2604254691 в АТ "Райффайзен Банк Аваль",м.Київ, МФО 380805; р/р №26040188347600, №26006188347600 в АТ "УкрСиббанк", МФО 351005; р/р №26031071660100 в ДОД АТ "Райффайзен Банк Аваль", м.Дніпропетровськ, МФО 305653; р/р №26034000082201 у Дніпропетровській філії АТ "Брокбізнесбанк", МФО 305578; р/р №37517000040447 у Казначействі України (ел. адм. податків), МФО 899998; р/р №37126911635303, № 35441001008828,№37129163902353, №35449101044160, №35435063044160 в ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012.
Згідно п.36.1 ст. 36 ПК - податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Згідно з п.п.9.1.3 п. 9.1 ст.9 ПК - податок на додану вартість належить до загальнодержавних податків і зборів.
Пунктом 49.2 ст. 49 ПК передбачено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Згідно з п.46.1 ПК, податкова декларація -документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків -фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Порядок подання податкової декларації з екологічного податку та строки розрахунків з бюджетом передбачені статтею 250 ПК відповідно до якої, платники податку складають податкові декларації і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.
Відповідно до п.49.1 ст. 49 ПК, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.
Звітним (податковим) періодом для податку на додану вартість є один календарний місяць (п. 203.1 ст.202 ПК).
Згідно п. 49.18 ст.49 ПК, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до п.54.1 ст. 54 ПК - крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Згідно з п.57.1. ст. 57 ПК, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.56.11 ст. 56 ПК - не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податку.
Пунктом 57.3 ст. 57 ПК передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1.-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків. Коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до п. 58.2. ст.58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з п. 58.3 ст.58 Податкового кодексу України - податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Статтею 14 ПК визначено поняття пеня як - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законо129.1. Пеня нараховується:
Статтею 129 ПК встановлено, що після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом;
- у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
- у день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента (п.п. 129.1.2, п.п. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПК).
Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 ПК, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Відповідно до ст. 240 ПК - платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:
- викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;
- скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти;
- розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання);
- утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);
- тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.
Згідно із приписами ст. 250 ПК- базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу. Платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів; за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк - за місцем перебування платника на податковому обліку у контролюючих органах.
Як вбачається з матеріалів справи, що заявлена Дніпродзержинською ОДПІ суму до стягнення складається із новоутвореного податкового боргу КП "Царичанське ВО ЖКГ" ЦРР у загальному розмірі 260 468, 69 грн., який виник у період з 03.03.2015р. по 16.08.2015р. та включає в собі заборгованість по податку на додану вартість в сумі 256 936, 32 грн. та заборгованість з екологічного податку у вигляді надходження від розміщення відходів у спеціально відведених місцях в сумі 3532, 34 грн.
Вказаний податковий борг по податку на додану вартість в сумі 256 936, 32 грн. (в т.ч.: штрафна санкція - 1574, 70 грн., пеня - 138 067, 62 грн.) складається із:
- заборгованості по сплаті податку на додану вартість у загальному розмірі 117 294, 00 грн., яка виникла внаслідок не сплати підприємством самостійно задекларованих сум податкового зобов'язання, в т.ч. визначеного за декларацією з податку на додану вартість за січень 2015р. за № 9018676248 від 19.02.2015р. на суму 15 976, 00 грн., за декларацією з податку на додану вартість за лютий 2015р. за № 9042216799 від 18.03.2015р. на суму 17 304, 00 грн., за декларацією з податку на додану вартість за березень 2015р. за № 9070498164 від 16.04.2015р. на суму 26 804, 00 грн., за декларацією з податку на додану вартість за квітень 2015р. за № 9101083823 від 20.05.2015р. на суму 9840, 00 грн., за декларацією з податку на додану вартість за травень 2015р. за № 9127369124 від 18.06.2015р. на суму 24 355, 00 грн., за декларацією з податку на додану вартість за червень 2015р. за № 9153235183 від 20.07.2015р. на суму 23 015, 00 грн.;
-непогашеної суми штрафних санкцій у загальному розмірі 1574, 70 грн., визначених податковим повідомленням-рішенням №000138433 від 14.05.2015р. (отримано платником - 14.05.2015р.; доказів оскарження в адмінстратвиному або судовому порядку вищезазначеного податкового повідомлення-рішення відповідачем до суду не надано);
-пені в сумі 138 067, 62 грн., що нарахована платнику в порядку ст. 129 ПК у зв'язку з несплатою узгоджених податкових зобов'язань по податку на додану вартість.
Податковий борг з екологічного податку в сумі 3532, 34 грн. (в т.ч.: штрафна санкція - 1500, 00 грн., пеня - 10, 35 грн.). складається із:
- заборгованості у розмірі 2021, 99 грн., яка виникла внаслідок неповної сплати підприємством самостійно задекларованих сум податкового зобов'язання у вигляді надходження від розміщення відходів у спеціально відведених місцях,в т.ч. визначеного за декларацією з екологічного податку за І-й квартал 2015р. за № 1500004759 від 07.05.2015р.;
-непогашеної суми штрафних санкцій у загальному розмірі 1500, 00 грн., визначених податковим повідомленням-рішенням №000250433 від 30.06.2015р. (отримано платником - 30.06.2015р.; доказів оскарження в адмінстратвиному або судовому порядку вищезазначеного податкового повідомлення-рішення відповідачем до суду не надано);
-пені в сумі 10, 35 грн., що нарахована платнику в порядку ст. 129 ПК у зв'язку з несплатою узгоджених податкових зобов'язань.
Відповідно до п. 95.2. ст. 95 ПК, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 ст. 14 ПК встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПК - у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
За правилами, визначеними п. 59.5 статті 59 ПК - у разі, коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Відповідно до вимог ст. 58.3, 59.1 ПК-податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
На виконання вимог п.п. 6.2.1, п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» N 2181-III від 21.12.2000р. (чинний на момент виникнення у відповідача податкового боргу), Дніпродзержинською ОДПІ було сформовано та направлено на адресу підпримєства першу податкову вимогу №1/331 від 07.012.2007р. та другу податкову вимогу №2/18 від 1.01.2008р.
Вищезазначені вимоги отримані посадовими особами КП «Царичанське ВО ЖКГ" ЦРР, що підтверджується матеріалами справи.
Докази оскарження зазначених вимог у матеріалах справи відсутні.
Таким чином, загальна сума податкової заборгованості підприємства становить 260 468, 69 грн. та на момент розгляду справи є непогашеною.
Згідно п.п. 95.1, 95.2 ст. 95 ПК - контролючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше, ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п. 41.1 ст. 41 ПК - контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК - стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направлено до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
На підставі викладеного, з урахуванням відсутності заперечень та відсутністю доказів остаточної сплати узгоджених зобов'язань, суд доходить висновку, що позов Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Комунального підприємства "Царичанське виробниче об`єднання житлово-комунального господарства" Царичанської районної ради про стягнення заборгованості - підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства "Царичанське виробниче об`єднання житлово-комунального господарства" Царичанської районної ради (код ЄДРПОУ 25515372) на користь державного бюджету заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 256 936, 32 грн. (двісті п'ятдесят шість тисяч дев'ятсот тридцять шість гривень тридцять дві копійки) (р/р №31115029700353 в ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код платежу 14010100, одержувач - УДКСУ у Царичанському районі, код 37901650, код ЄДРПОУ 39522811) та екологічного податку за розміщення відходів в спеціально відведених місцях у розмірі 1500, 00 грн. (одна тисяча п'ятсот гривень) (р/р №33112364700354 в ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код платежу 19010300, одержувач - УДКСУ у Царичанському районі, код 37901650, код ЄДРПОУ 39522811).
Копію постанови направити сторонам по справі.
Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Р.А. Барановський