Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 квітня 2016 р. Справа № 805/5040/15-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
ухвалено у нарадчій кімнаті
Донецький окружний адміністративний суд в складі: головуючого судді - Троянової О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
до Дочірнього підприємства "Тютюнова компанія "Хамадей", третя особу без самостійних вимог на предмет позову на стороні позивача Державна фіскальна служба України
про подовження дії спеціальної санкції-тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності,
ВСТАНОВИВ:
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України 08 грудня 2015 року звернулося із позовом до Дочірнього підприємства "Тютюнова компанія "Хамадей" про подовження дії спеціальної санкції-тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності /а.с.4-10/.
Ухвалою суду від 19 січня 2016 року залучено третю особу без самостійних вимог на предмет позову на стороні позивача Державну фіскальну службу України по адміністративній справі /а.с.73/.
Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначає, що Державна фіскальна служба України листом від 31.12.2014 №11499/5/99-99-22-05-02-16 відповідно до статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» звернулась до Мінекономрозвитку з поданням щодо застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності Дочірнього підприємства «Тютюнова компанія «Хамадей» за порушення вимог статті 213 Податкового кодексу України. Наказом Мінекономрозвитку від 15 січня 2015 року №16 тимчасово зупинено зовнішньоекономічну діяльність Дочірнього підприємства «Тютюнова компанія «Хамадей». У зв'язку із не усуненням допущених порушень податкового законодавства, Мінекономрозвитку звернулося до суду із даним позовом про подовження дії спеціальної санкції тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності Дочірнього підприємства «Тютюнова компанія «Хамадей».
Просить суд подовжити дію спеціальної санкції тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, застосованої до Дочірнього підприємства «Тютюнова компанія «Хамадей» наказом Мінекономрозвитку від 15.01.2015 №16 до усунення Дочірнім підприємством «Тютюнова компанія «Хамадей» порушення статті 213 Податкового кодексу України, а саме до сплати акцизного податку із ввезеної на митну територію України тютюнової сировини, що не була використана для виготовлення готової продукції (сигарет).
Представник позивач а у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надіслав на адресу суду засобами факсового зв'язку клопотання про розгляд справи без його участі у порядку письмового провадження /а.с.127/. У попередніх судових засіданнях підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надавав пояснення аналогічні викладеним у позові, просив суд задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про день, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи суду не надавав. У попередніх судових засіданнях позовні вимоги не визнав з підстав наведених у письмових запереченнях/а.с.32-36/. У своїх запереченнях посилається на те, що наведене позивачем порушення не є порушенням Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» або пов'язаних із ним законів, а є суто невирішеним конфліктом або спірним питанням із податковим органом, не пов'язаним із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності, а пов'язаним виключно із процедурою оподаткування акцизним податком внутрішніх господарських операцій відповідача, так як жодних порушень при митному оформленні товару не виявлено. При цьому з боку фіскальних органів відсутні акти перевірок та будь які рішення та податкові вимоги, які б підтверджували закономірність дій та висновків контролюючих органів, що не може бути підставою для продовження дії спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності підприємства. Просив суд відмовити у задоволенні позову.
Представник третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, заяв про відкладення розгляду справи суду не надавав.
Відповідно до приписів ст.128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін на підставі доказів наявних в матеріалах справи у порядку письмового провадження.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.
Позивач - Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (Мінекономрозвитку України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
Мінекономрозвитку України входить до системи органів виконавчої влади і є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики економічного і соціального розвитку, цінової, інвестиційної, зовнішньоекономічної політики, державної політики у сферах торгівлі, інтелектуальної власності, державної регіональної політики, державної політики з питань розвитку підприємництва, технічного регулювання та захисту прав споживачів, а також міжвідомчої координації з питань економічного і соціального співробітництва України з Європейським Союзом.
Мінекономрозвитку України є спеціально уповноваженим органом у сфері державних закупівель, метрології, з питань державно-приватного партнерства, оборонного замовлення.
Відповідач - Дочірнє підприємство «Тютюнова компанія «Хамадей» зареєстроване в якості юридичної особи за адресою: 84331, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Гвардійців Кантермирівців, 19, включене до ЄДРПОУ за номером 25113455, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців /а.с.51-53/. Знаходиться на обліку платників податків в Спеціалізованій державній податковій інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Донецьку МГУ ДФС. Здійснює господарську діяльність відповідно до Статуту підприємства затвердженого в новій редакції загальними зборами учасників Товариства 22 грудня 2014 року /а.с.39-50/. Є суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності.
Третя особа без самостійних вимог на предмет спору - Державна фіскальна служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.
Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності, порядок адміністрування податків та зборів, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю визначені Податковим кодексом України.
Так, 31.12.2014 року Державна фіскальна служба України листом №11499/5/99-99-22-05-02-16 відповідно до статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» звернулась до Мінекономрозвитку з поданням щодо застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності Дочірнього підприємства «Тютюнова компанія «Хамадей» за порушення вимог статті 213 Податкового кодексу України/а.с.12-13/.
Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 15 січня 2015 року №16 за порушення вимог статті 213 Податкового кодексу України у 40-денний строк з дня набрання чинності цим наказом застосовано спеціальну санкцію - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності - до суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності - Дочірнього підприємства «Тютюнова компанія «Хамадей»/а.с.14/.
Листом від 06 травня 2015 року за вих.№4102-10/14681-03 Мінекономрозвитку відповідно до п.4.9 Положення «Про порядок застосування до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності спеціальних санкцій, передбачених ст. 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», затвердженого наказом Мінекономрозвитку 17 квітня 2000 року за №52 звернулося до Державної фіскальної служби України, щодо висловлення позиції щодо доцільності скасування дії спеціальної санкції до відповідача - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності - та застосування спеціальної санкції у вигляді індивідуального режиму ліцензування зовнішньоекономічної діяльності або продовження дії спеціально санкції тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності. Крім того у даному листі позивач просив ДФС України направити на їх адресу відповідні матеріали для продовження дії спеціальної санкції/а.с.15/.
Державна фіскальна служба України листом від 28 травня 2015 року за вих.№12947/5/99-99-22-05-02-16 пропонувало продовжити дію спеціальної санкції у вигляді тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, застосованої до Дочірнього підприємства «Тютюнова компанія «Хамадей». Додатково зазначивши, що матеріали, які можуть бути використані Мінекономрозвитку як підстава для звернення до суду із відповідним позовом будуть надіслані додатково/а.с.16/.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Мінекономрозвитку України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також дорученнями Президента України.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України та ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Згідно зі ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади , органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавста , в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Статтею 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» визначено, що за порушення цього або пов'язаних з ним законів України до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб'єктів господарської діяльності можуть бути застосовані такі спеціальні санкції:
- накладення штрафів у випадках несвоєчасного виконання або невиконання суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб'єктми господарської діяльності своїх обов'язків згідно з цим або пов'язаних з ним законів України. Розмір таких штрафів визначається відповідними положеннями законів України та\або рішеннями судових органів України;
- застосування до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб'єктів господарської діяльності індивідуального режиму ліцензування у випадках порушення такими суб'єктами цього Закону та\або пов'язаних з ним законів України, що встановлюють певні заборони, обмеження або порядок здійснення зовнішньоекономічних операцій;
- тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності у випадках порушення цього Закону та\або пов'язаних з ним законів України, проведення дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.
Санкції, зазначені у цій статті, застосовуються центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики за поданням органів доходів і зборів та контрольно-ревізійної служб,правоохоронних органів, органів Антимонопольного комітету України, національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, та Національного банку України або за рішенням суду. Санкції, зазначені у цій статті, можуть бути застосовані до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб'єктів господарської діяльності або іноземних суб'єктів господарської діяльності протягом трьох років з дня виявлення порушення законодавства.
Подання щодо застосування санкцій повинно містити такі дані: найменування та реквізити суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності (для іноземних суб'єктів господарювання - мовою країни їхнього місцезнаходження),відомості про зміст порушення з посиланням на конкретні положення законодавства України, вид спеціальної санкції, яку пропонується застосувати, найменуванням та реквізити контрагента, при виконанні контракту з яким порушено законодавство, іншу доцільну інформацію.
Застосуванню спеціальних санкцій до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб'єктів господарювання може передувати офіційне попередження центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики.
Індивідуальний режим ліцензування діє до моменту усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання цього Закону та\або пов'язаних з ним законів України та скасовується центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики.
Тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності діє до моменту усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання цього Закону та\або пов'язаних з ним законів України, але не більше трьох місяців з дати винесення відповідного рішення центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики. Після тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності або іноземні суб'єкти господарської діяльності переводяться центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики на індивідуальний режим ліцензування.
Подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності здійснюється виключно за рішенням суду.
Дія подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності центральний орган виконавчої влади з питань економічної політики на підставі інформації ініціатора застосування даної санкції звертається з позовною заявою до суду.
При прийнятті рішення щодо подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності суд зазначає термін, на який подовжено дію цієї санкції.
Якщо суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності або іноземними суб'єктами господарської діяльності, до яких застосовано санкції, усунуто допущені
порушення законодавства України або вжито практичні заходи, що гарантують виконання цього Закону та/або пов'язаних з ним законів України, ініціатори подання щодо застосування санкції можуть направляти центральному органу виконавчої влади з питань економічної політики матеріали про їх скасування (зміну виду, тимчасове зупинення).
У разі винесення форс-мажорних обставин, подання позову до суду країни розташування контрагента чи Міжнародного комерційного арбітражного суду, Морської арбітражної комісії при Торгово-промислові палаті України про визнання або стягнення з іноземного суб'єкта господарської діяльності боргу, пов'язаного з невиконанням умов зовнішньоекономічного договору (контракту), а також у разі вжиття заходів щодо усунення порушень законодавства дію санкцій центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики може бути тимчасово зупинено. Після закінчення строку зупинення санкцій дія її поновлюється без додаткового рішення центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики.
У разі усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання цього Закону та/або пов'язаних із ним законів України, приведення своєї зовнішньоекономічної діяльності у відповідність із законами України або надання достатніх доказів неможливості (безперспективності) застосування практичних заходів, що гарантують виконання закону,суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності та іноземні суб'єкти господарської діяльності, до яких застосовані санкції, мають право подавати до центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики відповідні матеріали та виходити з клопотанням про скасування (зміну виду, тимчасове зупинення) дії санкцій.
Клопотання повинно мітити такі документи: лист-звернення з викладенням причин, що призвели до порушення, та вжиті заходи щодо приведення своєї діяльності у відповідність із нормами законодавства України; оригінали або завірені в установленому порядку копії матеріалів (довідки) від державних органів, що здійснюють контроль за зовнішньоекономічною діяльністю чи валютний контроль, та/або агентів валютного контролю, які засвідчують вжиті суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності практичні заходи щодо приведення своєї діяльності у відповідність із нормами законодавства України.
Загальний термін розгляду цих клопотань не повинен перевищувати тридцяти календарних днів.
З метою уточнення інформації центральний орган виконавчої влади з питань економічної політики може звертатися до державних органів, що здійснюють контроль у сфері зовнішньоекономічної діяльності, валютний контроль, та агентів валютного контролю із запитами про одержання додаткових матеріалів (інформації) щодо діяльності суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, які звернулися до нього з клопотанням про скасування (зміну виду, тимчасове зупинення) дії санкції.
Відповідальність за недостовірність інформації, зазначеної в поданнях, щодо застосування (скасування, зміни виду, тимчасового зупинення дії) санкцій, на підставі яких приймаються відповідні рішення центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики, несе ініціатор подання у порядку, передбаченому законом.
Відповідальність за недостовірність відомостей, поданих до центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики, несуть суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності.
Застосування санкцій, зазначених у цій статті, може бути оскаржено в суді. Представництво інтересів держави при розгляді таких спорів забезпечується центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики та державними органами, які внесли падання про застосування санкцій. Оскарження застосування санкцій у судовому порядку до винесення судом відповідного рішення не зупиняє іх дію.
Положенням «Про порядок застосування до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності спеціальних санкцій, передбачених ст. 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», затвердженого Наказом Мінекономрозвитку 17 квітня 2000 року за №52 та зареєстрованого у Мінюсті 05 травня 2000 року за №260/4481 (далі Положення) визначає порядок застосування (скасування, зміни виду, тимчасового зупинення дії) Міністерством економічного розвитку і торгівлі України спеціальних санкцій передбачених статтею 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», до українських суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб'єктів господарської діяльності. Дія цього Положення поширюється на всіх суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності незалежно від форм власності та місця реєстрації.
Пунктом 4.9 Положення визначено, що при застосуванні тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності відділ контролю у сфері зовнішньоекономічної діяльності за 40 днів до закінчення терміну його дії надсилає до ініціатора подання застосування такої санкції запит щодо доцільності подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності.
На підставі отриманих матеріалів (у разі, якщо допущені порушення законодавства України не усунуто й виникає доцільність подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності) відділ контролю у сфері зовнішньоекономічної діяльності разом із відділом правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності та/або відділом позовної роботи готують відповідну позовну заяву до суду.
З метою забезпечення позову Міністерство економічного розвитку України може робити клопотання щодо подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності на період розгляду справи.
У разі, якщо судом дане клопотання буде незадоволено, а також якщо інформація на запит Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо доцільності подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності від ініціатора подання застосування санкції не надійде в термін за 10 днів до закінчення його дії або надійде з пропозицією щодо недоцільності подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України видається наказ про зміну виду спеціальних санкцій, яким скасовується дія тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності та одночасно застосовується індивідуальний режим ліцензування.
При цьому термін дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності не повинен перевищувати трьох місяців з дати винесення Міністерством економічного розвитку і торгівлі України відповідного рішення про його застосування.
Відповідно до додатку №1 до листа Мінекономрозвитку від 06 травня 2015 року за вих.№4102-10/14681-03 кінцевий термін дії спеціальної санкції застосованої до Відповідача Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 15 січня 2015 року №16 спливає 24 травня 2015 року.
У зв'язку із чим суд робить висновок, що Позивач порушив вимоги п. 4.9 Положення звернувшись за 18 днів до закінчення терміну дії спеціальної санкції застосованої до Відповідача Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 15 січня 2015 року №16.
До суду даний адміністративний позов Мінекономрозвитку направлено лише 12.11.2015 року (надійшов до суду 08.12.2015р.), тобто після сплину майже шести місяців після закінчення граничного терміну дії (три місяці) спеціальної санкції у вигляді зупинення зовнішньоекономічної діяльності Дочірнього підприємства "Тютюнова компанія "Хамадей"з дати винесення відповідного рішення центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики (15.01.2015).
Крім того, суду не надано відповідні матеріали, що підтверджують доцільність подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності.
Ухвалами суду від 25 лютого 2016 року (отримана 09.03.2016р.), 10 березня 2016 року та 31 березня 2016 року (отримано 07.04.2016р.) зобов'язано Державну фіскальну службу України надати суд докази (документи) на обґрунтування підстав надання подання до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України про необхідність застосування спеціальної санкції-тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності відносно Дочірнього підприємства "Тютюнова компанія "Хамадей"- акти перевірок, податкові повідомлення-рішення, тощо. /а.с.97,100,115/. Вказані ухвали були отримані Державною фіскальною службою України, про що свідчать відповідні поштові повідомлення наявні в матеріалах справи.
Проте станом на момент розгляду справи по суті Державною фіскальною службою України не виконані ухвали суду про витребування доказів.
Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 86 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності та з урахуванням того, що позивач як суб'єкт владних повноважень не довів обґрунтованість пред'явленого позову, суд не знаходить правових підстав для задоволення позовної заяви Міністерства економічного розвитку і торгівлі України про продовження дії спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, застосованої до суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності України Дочірнього підприємства "Тютюнова компанія "Хамадей", тому позовні вимоги позивача не підлягають задоволенню.
Відповідно до положень статті 94 КАС України судовий збір не стягується.
Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні позову Міністерства економічного розвитку і торгівлі України до Дочірнього підприємства "Тютюнова компанія "Хамадей", третя особа без без самостійних вимог на предмет позову на стороні позивача Державна фіскальна служба України про подовження дії спеціальної санкції-тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності - відмовити.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті в порядку письмового провадження 19 квітня 2016 року.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 25 квітня 2016 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Троянова О.В.