Ухвала суду № 57372392, 22.04.2016, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.04.2016
Номер справи
813/1309/16
Номер документу
57372392
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

22 квітня 2016 року Справа № 813/1309/16

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравців О.Р. одержав позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Сокальської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень та вимоги, -

в с т а н о в и в :

До Львівського окружного адміністративного суду звернувся Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Сокальської об'єднаної державної податкової інспекції, в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати повідомлення-рішення від 30.03.2016 року № 0000431700 про визначення грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб та застосування штрафних (фінансових) санкцій загалом на суму 289351,34 грн.;

- визнати протиправним та скасувати повідомлення-рішення від 30.03.2016 року № 0000471700 про визначення грошового зобов'язання з військового збору та застосування штрафних (фінансових) санкцій загалом на суму 11352,76 грн.;

- визнати протиправним та скасувати рішення від 30.03.2016 року № 0000451700 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 1796,25 грн.;

- визнати протиправним та скасувати повідомлення-рішення від 30.03.2016 року № 0000441700 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 1294,14 грн.;

- визнати протиправною та скасувати вимогу від 30.03.2016 року № Ф-0000461700 про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску в розмірі 28739,92 грн.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Так, у тексті позовної заяви позивач в обґрунтування позовних вимог покликається на: акт документальної перевірки № 191/1702/НОМЕР_5 від 15.03.2016 року; лист Сокальської ОДПІ про відмову в задоволенні заперечення на акт перевірки; договір поставки № 09/301 від 30.09.2014 року, однак такі до матеріалів справи чи причини неможливості надання таких до матеріалів справи позивачем у кількості для суду та відповідача, відповідно до вимог ч. 3 ст. 106 КАС України, не обґрунтовано, що свідчить про недодержання вимог до позовної заяви визначених у ст. 106 КАС України.

Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» (чинний) судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (ст. 2 Закону).

Вищим адміністративним судом України у листі № 165/11/13-12 від 18.01.2012 року акцентовано увагу судів на тому, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. З покликанням на практику Європейського суду з прав людини ВАС України роз'яснив, що адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо. Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.

З врахуванням викладеного, вказаний адміністративний позов є позовом майнового характеру.

Згідно з підп. 1, 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою сплачується 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Станом на 01.01.2016 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1378,00 грн.

Відтак, позивачу за подання вищевказаного позову до Львівського окружного адміністративного суду слід сплатити 4988,01 грн. судового збору (1,5 % від ціни позову - 332534,41 грн. (289351,34 грн. + 11352,76 грн. +1796,25+1294,14 грн. +28739,92 грн.)) за платіжними реквізитами: одержувач - УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача - ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО - 825014; рахунок - 31217206784003; код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу: судовий збір за подання позову до (вказати найменування суду).

Крім того, на переконання судді, належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України.

В той же час, позивачем всупереч вказаному не долучено документу на підтвердження сплати судового збору при звернення до суду із вказаним позовом.

Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

З врахуванням того, що позивачем не виконано вимог ст. 106 КАС України, позовну заяву слід залишити без руху та надати строк позивачу для усунення вищевказаних недоліків.

Керуючись ст.ст. 2, 106, 107, 108, 158 - 160, 165 КАС України, -

у х в а л и в :

1. Позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Сокальської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень та вимоги - залишити без руху до 24 травня 2016 року включно, для усунення недоліків вказаних у мотивувальній частині даної ухвали суду.

2. Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків заява буде повернута.

3. Копію ухвали направити позивачу.

Ухвала може бути оскаржена, згідно з ст. 186 КАС України, протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили, згідно з ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Кравців О.Р.