УХВАЛА
25 квітня 2016 р.
Справа № 818/387/16
Суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Григоров А.М., розглянувши питання можливості відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління Державної фіскальної служби України у Сумській області на ухвалу Сумського окружного адміністративного суду від 01.04.2016р. по справі № 818/387/16
за поданням Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління Державної фіскальної служби України у Сумській області
до Дочірнього підприємства "Сумський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України"
про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від 01.04.2016р. подання повернуто Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління Державної фіскальної служби України у Сумській області по справі за поданням Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління Державної фіскальної служби України у Сумській області до Дочірнього підприємства "Сумський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" про стягнення податкового боргу.
На зазначену ухвалу Державною податковою інспекцією у м. Сумах Головного управління Державної фіскальної служби України у Сумській області подано апеляційну скаргу. До апеляційної скарги додано клопотання про відстрочення сплати судового збору до винесення справи по суті.
В клопотанні про відстрочення сплати судового збору Державна податкова інспекція у м. Сумах Головного управління Державної фіскальної служби України у Сумській області зазначає, що правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011р. №3674-УІ (далі по тексту Закон № 3674). Законом| України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015р. №848-УІП внесено зміни до Закону №3674. Статтею 1 Закону передбачено, що судовий збір — збір, що справляється на всій території України, за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Розміри ставок судового збору передбачені статтею 4 Закону та, зокрема, за подання до адміністративних судів заяв (скарг) визначаються:
- за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленимй обставинами - 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги;
- касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної, скарги на - рішення суду -120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви; ,
- заяви про перегляд судового рішення Верховним Судом України - 130 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви та скарги.
Відповідно до п. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що мас одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. Водночас за звернення до суду податкових органів з поданням Законом України «Про судовий збір» не встановлено розмір ставки судового збору. Провадження у справах, порушених за поданням податкових органів, поданим на підставі статті 183-3 КАС України, є окремим видом судового провадження, відмінним від загального (позовного). Сторонами такого провадження є заявник ("орган державної податкової служби, що вніс подання), та відповідач - платник податків, стосовно якого таке подання внесено. Статтею 183-3 КАС України встановлено перелік особливих вимог, що пред'являються до подання податкового органу, та особливий перелік процесуальних дій суду, які можуть учинятися в процесі розгляду такого подання. У разі недотримання вимог ч. З цієї статті суд надає заявнику строк для усунення недоліків та у випадку невиконання вимог суду надає право суду повернути подання заявнику. Залишення подання без руху з підстав не сплати, судового збору не передбачено нормами КАС України, крім того ч. З ст. 183-3 КАС України не містить обов'язку податкового органу при зверненні з поданням надати документ про сплату судового збору. Державна податкова інспекція у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області є бюджетною установою, яка фінансується з Державного бюджету України. На рахунках ДІЛ у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області станом на 08.04.2016р. обліковуються кошти в сумі - 53,76 грн. (що підтверджується випискою по рахунках ДПІ у м. Сумах, яка завірена гербовою печаткою ДПІ у м. Сумах), а отже Сплатити судовий збір за подачу апеляційної скарги на ухвалу СОАС від 01.04.2016р., ДПІ у м. Сумах не має можливості. Відповідно до п. 1 ст. 88 КАС України, суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Таким чином у відповідності до ст..49,185 КАС України ДПІ у м. Сумах ГУ ДФС у Сумській області, - просять суд відстрочити сплату судового збору до вирішення справи по суті, за подачу апеляційної скарги ДПІ у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області до Харківського апеляційного адміністративного суду на ухвалу Сумського окружного адміністративного суду від 01.04.2016р. по справі №818/387/16. Копію виписки по рахунках ДПІ у м. Сумах від 12.03.2016 року додають.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Враховуючи наведене необхідно задовольнити клопотання апелянта та відстрочити сплату судових витрат до ухвалення апеляційним судом рішення у даній справі.
Апеляційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, подана з дотриманням порядку і строків апеляційного оскарження.
З огляду на зазначене, перешкоди для прийняття апеляційної скарги та відкриття апеляційного провадження Харківським апеляційним адміністративним судом відсутні.
Керуючись ст.ст. 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління Державної фіскальної служби України у Сумській області про відстрочення сплати судового збору - задовольнити. Відстрочити Державній податковій інспекції у м. Сумах Головного управління Державної фіскальної служби України у Сумській області сплату судового збору до винесення рішення по суті.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління Державної фіскальної служби України у Сумській області на ухвалу Сумського окружного адміністративного суду від 01.04.2016р. по справі № 818/387/16 за поданням Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління Державної фіскальної служби України у Сумській області до Дочірнього підприємства "Сумський облавтодор " Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" про стягнення податкового боргу.
Особи, які беруть участь у справі, мають право подати клопотання про розгляд апеляційної скарги за їх відсутності.
Запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати до Харківського апеляційного адміністративного суду заперечення на апеляційну скаргу.
Надіслати особам, які беруть участь у справі, копії ухвали про відкриття апеляційного провадження, копії апеляційної скарги та інформацію про їхні права та обов’язки.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя (підпис) Григоров А.М.