КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 лютого 2016 року № 810/640/16
Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши позовну заяву Приватно-пошуково-виробничої фірми "М-ЕКО" до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області про визнання незаконною та скасування простанови про накладення штрафу ,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Приватно-пошуково-виробнича фірма "М-ЕКО" з позовом до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області про визнання незаконною та скасування простанови про накладення штрафу.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення), немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Положеннями частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини другої статті 87 цього Кодексу, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з положеннями частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною другою зазначеної статті передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, розмір ставки судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати (згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік", станом на 01.01.2016 розмір мінімальної заробітної плати становить 1378,00 грн.).
Частиною другою зазначеної статті 4 Закону передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою, розмір ставки судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати (згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік", станом на 1 січня 2016 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1378,00 грн.).
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 6 ЗУ «Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI у разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Із змісту позовної заяви випливає, що вона має дві вимоги немайнового характеру про: визнання незаконним Протокол №3-Л-32112/1 від 21.12.2015; визнання незаконним Припис №С-2112/1 від 21.12.2015.
Крім того, в позовній заяві містить одна майнова вимога про: визнання незаконною та скасування Постанови №3-3012/9-10/10-31/3012/09/02 від 30.12.2015 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування у розмірі 124020,00 грн.
Таким чином, судовий збір сплачується за кожну позовну вимогу у відповідності до статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI.
Судом встановлено, що позивач при зверненні до суду сплатив лише 1378,00 грн. за одну немайнову вимогу, в той час як в позовній міститься ще одна немайнова вимога та одна майнова.
Вищезазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам, встановленими статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання оригіналу документа про сплату судового збору, розрахованого у відповідності до статті 4 Закону України "Про судовий збір".
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Позовну заяву Приватно-пошуково-виробничої фірми "М-ЕКО" до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області про визнання незаконною та скасування постанови про накладення штраф, - залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 30 березня 2016 року.
3. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Терлецька О.О.