КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ОКРЕМА УХВАЛА
08 вересня 2015 року 810/7085/14
Колегія суддів Київського окружного адміністративного суду у складі:
ОСОБА_1О.(головуючий), ОСОБА_2, ОСОБА_3,
при секретарі судового засідання Бончева О.С.,
за участю:
представника позивача - ОСОБА_4,
представника відповідача, третьої особи - ОСОБА_5,
інші треті особи - не з'явились,
під час розгляду адміністративної справи за позовом ОСОБА_6 до Міністерства доходів і зборів України, треті особи: Державна фіскальна служба України, Генічеська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Херсонській області, ДПІ у м. Ялта ГУ Міндоходів у АР Крим про стягнення заборгованості,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_6 з позовом до Міністерства доходів і зборів України, треті особи: Державна фіскальна служба України, Генічеська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Херсонській області, ДПІ у м. Ялта ГУ Міндоходів у АР Кри про стягнення заборгованості.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 27 серпня 2015 року про витребування доказів, суд зобов'язав Міністерство доходів та зборів України та Державну фіскальну службу України скласти письмовий розрахунок заробітної плати позивача за період з 12 березня 2014 року по 10 липня 2014 року з урахуванням всіх надбавок, доплат та інших виплат за аналогічною посадою.
В судовому засіданні 08 вересня 2015 року представник відповідача та третьої особи - Державної фіскальної служби України повідомив, що у зв'язку з відсутністю в нього документів обліку робочого часу позивача, які знаходяться в ДПІ у м. Ялта ГУ Міндоходів у АР Крим та початком проведення дій по реорганізації територіальних органів Міністерства Доходів і зборів України, що знаходяться на тимчасово окупованій території, а саме шляхом приєднання ДПІ у м. Ялта ГУ Міндоходів у АР Крим до Генічеської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Херсонській області, тому дані обставини стали підставою, що унеможливили виконання ухвали Київського окружного адміністративного суду від 27 серпня 2015 року. Однак, суд не вважає дані пояснення належними та обгрунтованими, зважаючи на приписи статті 124 Конституції України та частини 2 статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України, а також на те, що в аналогічних судових справах, зокрема №810/7084/14 та №810/7120/14, Київського окружного адміністративного суду Міністерством доходів та зборів України та Державною фіскальною службою України надавались розрахунки по заробітним платам інших працівників органів Міністерства доходів і зборів, розташованих в АР Крим за аналогічний період роботи.
Відповідно до статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним субєктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону. Про вжиті заходи суд повідомляється не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали. У разі необхідності суд може постановити окрему ухвалу про наявність підстав для розгляду питання щодо притягнення до відповідальності осіб, рішення, дії чи бездіяльність яких визнаються протиправними.
Зважаючи на викладені обставини, суд констатує безпідставне невиконання ухвали суду відповідачем - Державною фіскальною службою України та третьою особою - Міністерством доходів та зборів України, а тому дійшов висновку, що мають бути вжиті необхідні заходи щодо усунення причин та умов, що сприяли вищенаведеним порушенням Закону.
Керуючись статтями 160, 165, 166 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Довести до відома Кабінету Міністрів України та Міністерства фінансів України про виявлені факти порушень законодавства Міністерством доходів і зборів України та Державною фіскальною службою України для вжиття необхідних заходів щодо усунення причин та умов, що їм сприяли.
2. Про результати розгляду окремої ухвали та вжиті заходи повідомити суд у місячний термін з дня надходження окремої ухвали.
Окрема ухвала може бути оскаржена особами, інтересів яких вона стосується.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Судді: Терлецька О.О.
ОСОБА_2М
ОСОБА_3