ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
______________
УХВАЛА
20 квітня 2016 р.
м. Херсон
Справа № 821/517/16
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Хом'якової В.В., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом управління Державної пенітенціарної служби України в Херсонській області, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі до Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області, Херсонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області про визнання рішення незаконним та скасування,
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить:
- визнати незаконним та скасувати рішення Херсонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області від 24.02.2016 року №0002641702 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску в сумі 29063,87 грн., які складаються з штрафу в розмірі 27057,43 грн. та пені у розмірі 2006,44 грн..
- визнати незаконним та скасувати рішення Головного управління ДФС у Херсонській області про результати розгляду первинної скарги за №1212/9/21-22-10-01-06 від 05.04.2016 року.
Вивчивши матеріали позовної заяви суд дійшов висновку про необхідність відмови у відкритті провадження в частині позовних вимог щодо визнання незаконним та скасування рішення Головного управління ДФС у Херсонській області про результати розгляду первинної скарги за №1212/9/21-22-10-01-06 від 05.04.2016 року з наступних підстав.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин, вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень, якщо платник податків вважає, що цими рішеннями, діями чи бездіяльністю його права чи свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші обмеження прав чи свобод (стаття 2, пп. 1 п. 2 ст. 17 КАС України). З наведених норм права випливає, що платник податків на власний розсуд визначає, чи порушені його права рішеннями, дією або бездіяльністю суб'єкта владних повноважень. Проте ці рішення, дія або бездіяльність повинні бути такими, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин. Обов'язковою ознакою як правового акта індивідуальної дії є юридичний характер, тобто обов'язковість його приписів для відповідного суб'єкта (суб'єктів), дотримання яких забезпечується правовими механізмами.
Рішення Головного управління ДФС у Херсонській області про результати розгляду скарги позивача не оскаржується у судовому порядку, оскільки само по собі не породжує настання правових наслідків, а є підставою для направлення рішення про застосування штрафних санкцій. Власне останнє є письмовим повідомленням контролюючого органу (рішенням) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи (підпункт 14.1.157 статті 14 Податкового кодексу). Відтак правові наслідки для платника породжує безпосередньо рішення, яким нараховані грошові зобов'язання.
Виходячи з наведеного, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ч.1 ст.109 КАС України,
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження в частині визнання незаконним та скасування рішення Головного управління ДФС у Херсонській області про результати розгляду первинної скарги за №1212/9/21-22-10-01-06 від 05.04.2016 року у адміністративній справі за позовом управління Державної пенітенціарної служби України в Херсонській області, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі до Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області, Херсонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області про визнання рішення незаконним та скасування.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Хом'якова В.В.