Справа № 686/7206/16-к
УХВАЛА
30 березня 2016 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Бурка С.В., з участю секретаря судового засідання Вітюка В.В., прокурора Балюка В.О., слідчого Козловського А.М., розглянувши клопотання останнього про отримання дозволу на проведення позапланової документальної перевірки, у кримінальному провадженні №32016240000000005,
встановив:
30 березня 2016 року старший слідчий з особливо важливих справ відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Хмельницькій області Козловський А.М. звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором відділу прокуратури Хмельницької області Балюком О.В., про отримання дозволу на проведення позапланової документальної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (і.п.н.НОМЕР_2, юридична адреса: АДРЕСА_1)
Як зазначено в клопотанні, службові особи ТОВ «Горіх Поділля» (код ЄДРПОУ 40022590, АДРЕСА_2), які за попередньою змовою із фізичними особами-підприємцями ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, у період 2015-2016 років, являючись податковим агентом та будучи зобов'язаними щодо утримання з виплаченого доходу податку з доходів фізичних осіб, під час придбання у населення горіхів, умисно ухилились від сплати цього податку на суму 834 600 гри., чим завдали державі збитки у значних розмірах.
Дане кримінальне правопорушення 16 лютого 2016 року зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань №32016240000000005, правова кваліфікація правопорушення - ч.1 ст.212 КК України.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ «Горіх Поділля» придбавали за готівку плоди грецького горіха у населення, оформлюючи вказані операції по бухгалтерському та податковому обліках підприємства як придбання сільськогосподарської продукції у взаємопов'язаних фізичних осіб-підприємців, не утримуючи та не сплачуючи при цьому податок з доходів фізичних осіб при закупівлі сільськогосподарської продукції у населення.
Слідчими (розшуковими) діями встановлено, що фізичні особи - підприємці ОСОБА_4 (і.п.н. НОМЕР_1), ОСОБА_3 (і.п.н. НОМЕР_2), ОСОБА_5 (і.п.н. НОМЕР_3), ОСОБА_6 (і.п.н. НОМЕР_4), ОСОБА_7 (і.п.н. НОМЕР_5) являються взаємопов'язаними суб'єктами господарювання із ТОВ «Горіх Поділля», так як здійснюють свою діяльність за юридичною адресою ТОВ «Горіх Поділля» (АДРЕСА_2). Відповідно до укладених договорів із ОСОБА_8, вказані фізичні особи-підприємці безоплатно використовують приміщення за вказаною вище адресою.
Крім цього, вказані фізичні особи - підприємці, на підставі відповідних договорів оренди, використовують обладнання для переробки та упакування горіхів, що належить громадянину ОСОБА_8, який являється також власником приміщення за адресою: АДРЕСА_2.
В свою чергу, ОСОБА_8 перебуває у родинних зв'язках із директором ТОВ -Горіх Поділля» ОСОБА_10 та являється директором підприємства-нерезидента «Neuz Еигора Plus S.L.» (Барселона, Іспанія), в адресу якого ТОВ «Горіх Поділля» здійснює постачання ядра горіха грецького, на підставі контракту №001-2015 від 02.11.2015 р.
Відповідно до Єдиного реєстру довіреностей, фізичні особи - підприємці ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_6, ОСОБА_5, ОСОБА_7 уповноважили ОСОБА_10 (директор ТОВ «Горіх Поділля») ОСОБА_11 (тіньовий бухгалтер ТОВ «Горіх Поділля») представляти їх інтереси в органах влади та розпоряджатися їх банківськими рахунками.
Вказані порушення підтверджуються висновком дослідження №6/16-13/40022590 від 11.02.2016 р. про результати фінансово-господарської діяльності ТОВ «Горіх Поділля» за період з 01.10.2015 р. по 11.02.2016 р., проведеного працівниками відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДФС у Хмельницькій області.
За вказаних вище обставин, виникла необхідність у проведенні позапланової документальної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (і.п.н.НОМЕР_2, юридична адреса:АДРЕСА_1) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства під час здійснення фінансово-господарської діяльності із ТОВ «Горіх Поділля» за період з моменту реєстрації фізичної особи-підприємця по завершений звітний місяць.
Тому, з метою всебічного повного та неупередженого дослідження події кримінального правопорушення, встановлення фактичних сум несплачених до бюджету податків службовими особами ТОВ «Горіх Поділля» необхідно провести позапланову документальну перевірку фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (і.п.н.НОМЕР_2, юридична адреса: АДРЕСА_1).
Заслухавши слідчого та прокурора, які підтримали подане клопотання, дослідивши надані матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
Відповідно до п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Згідно з п.п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється у випадку отримання судового рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанови органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
Відповідно ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
В той же час, до статей 36 та 40 КПК України Законом України «Про прокуратуру» були внесені зміни, якими виключені повноваження прокурора та слідчого органу досудового розслідування призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
Відповідно до ст.78.2 Податкового кодексу України, обмеження у підставах проведення перевірок платників податків, визначені цим Кодексом, не поширюються на перевірки, що проводяться на звернення такого платника податків, або перевірки, що проводяться у межах кримінального провадження.
Слідчим наведені підстави для проведення позапланової виїзної перевірки дотримання податкового законодавства, відомості, отриманні в результаті такої перевірки, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані в якості доказів, іншими способами довести обставини, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за ч.1 ст.212 КК України, неможливо.
Враховуючи викладене, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, є всі підстави для надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки, в зв'язку з чим клопотання слідчого підлягає задоволенню.
Керуючись 93 КПК України, п.п.78.1.11, 78.2 ст.78, ст. Податкового кодексу України, -
ухвалив:
Надати дозвіл на проведення позапланової документальної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (і.п.н.НОМЕР_2, юридична адреса: АДРЕСА_1) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства під час здійснення фінансово-господарської діяльності із ТОВ «Горіх Поділля», за період з моменту реєстрації фізичної особи-підприємця по завершений звітний місяць, проведення якої доручити працівникам Головного управління ДФС у Хмельницькій області (м.Хмельницький, вул.Пилипчука, 17).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя