Ухвала суду № 56756953, 24.03.2016, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.03.2016
Номер справи
494/551/15-а
Номер документу
56756953
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 березня 2016 р.м.ОдесаСправа № 494/551/15-а

Категорія: 10.4 Головуючий в 1 інстанції: Дєтков О.Я.

Одеський апеляційний адміністративний суд в складі колегії:

судді - доповідача Косцової І.П. суддів Турецької І.О. Стас Л.В.за участю: секретаряРазінкіної Л.В.

апелянта - ОСОБА_5

розглянувши в у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_5 на постанову Березівського районного суду Одеської області від 04 листопада 2015 року по справі за позовом ОСОБА_5 до виконавчого комітету Сумської міської ради про оскарження рішень Сумської міської ради, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_5 звернувся до суду першої інстанції з позовом, в якому просив визнати незаконним рішення виконавчого комітету Сумської міської ради №85 від 18 лютого 2014 року про зняття його з квартирного обліку та зобов'язати виконавчий комітет Сумської міської ради поновити його в черзі на отримання державної житлової площі за обліковим №13201 в списку осіб, які користуються правом першочергового отримання житлової площі.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що виїзд на постійне місце проживання до іншого населеного пункту не є поважною причиною для зняття з квартирного обліку, а тому відповідачем було безпідставно прийнято оскаржуване рішення.

Постановою Березівського районного суду Одеської області у задоволенні позову ОСОБА_5 відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_5, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм процесуального та матеріального права, просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою позовні вимоги задовольнити.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах заявлених вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції у справі з'ясовано, що позивач проходив військову службу у період з вересня 1979 року по березень 1990 року, про що свідчить копія витягу із військового квитка (а.с.4,5).Після звільнення з військової служби, залишаючись зареєстрованим в м. Улан-Уде, приїхав до м. Суми та протягом півроку тимчасово проживав без реєстрації у матері своєї дружини, а 20 вересня 1990 року був взятий Сумською міською радою на першочерговий квартирний облік для отримання житла. Однак, у 1996 році, позивач виїхав із м. Суми на постійне місце проживання до с. Олександрівка, Каланчатського району Херсонської області, де працевлаштувався і працював до пенсійного віку. На даний час останнім зареєстрованим місцем проживання позивача є АДРЕСА_1 (а.с.3).

Вирішуючи справу, суд першої інстанції виходив з того, що оскільки ОСОБА_5 неодноразово змінював постійне місце проживання та впродовж тривалого часу постійно проживає в іншому населеному пункті, він втратив право на першочергове отримання житла в м. Суми, отже оскаржуване рішення відповідає нормам чинного законодавства.

Колегія суддів такий висновок суду першої інстанції вважає правильним, з огляду на наступне.

З матеріалів справи вбачається, що засіданням громадської комісії з житлових питань виконавчого комітету Сумської міської ради від 9 січня 2014 року вирішено питання про зняття позивача відповідно до вимог житлового законодавства з квартирного обліку та 18 лютого 2014 року рішенням виконавчого комітету він був знятий з квартирного обліку на підставі ст.40 ЖК України (а.с.7).

Відповідно до п.1 ст. 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у порядку і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР та іншими нормативно-правовими актами. Військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової військової служби) та члени їх сімей, які проживають разом з ними, забезпечуються службовими жилими приміщеннями, що повинні відповідати вимогам житлового законодавства.

Відповідно до п. 9 тієї ж статті військовослужбовці, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров'я, а також у зв'язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на цьому обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду або за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, а в разі її розформування - у військових комісаріатах і квартирно-експлуатаційних частинах районів та користуються правом позачергового одержання житла.

Поряд з цим пунктом 2 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов і надання їм житлових приміщень в Українській РСР, затверджених постановою Ради Міністрів УРСР від 11 грудня 1984 року № 470 (далі - Правила), встановлено, що жилі приміщення надаються громадянам, які потребують поліпшення житлових умов, постійно проживають у даному населеному пункті як правило, у вигляді окремої квартири на сім'ю.

Згідно із статтею 40 Житлового кодексу Української РСР громадяни перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов до одержання жилого приміщення, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті.

Громадяни знімаються з обліку потребуючих поліпшення житлових умов у випадках:

1) поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення;

1-1) одноразового одержання за їх бажанням від органів державної влади або органів місцевого самоврядування грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення у встановленому порядку;

2) виїзду на постійне місце проживання до іншого населеного пункту;

3) припинення трудових відносин з підприємством, установою, організацією особи, яка перебуває на обліку за місцем роботи, крім випадків, передбачених законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР;

4) засудження до позбавлення волі на строк понад шість місяців, заслання або вислання;

5) подання відомостей, що не відповідають дійсності, які стали підставою для взяття на облік, або неправомірних дій службових осіб при вирішенні питання про взяття на облік (ч. 2 ст. 40 Житлового кодексу Української РСР).

Зміст пункту 26 Правил повністю кореспондує із наведеною нормою закону, а саме, громадяни знімаються з квартирного обліку, зокрема у випадку виїзду на постійне місце проживання до іншого населеного пункту.

У зв'язку з тим, що позивачем неодноразово було змінено постійне місце проживання та враховуючи вищевказані норми законодавства, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що позивача було правомірно знято з квартирного обліку.

Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції належним чином з'ясовані всі обставини справи, їм надано правильну юридичну оцінку. Порушень норм матеріального та процесуального права, які могли б призвести до зміни чи скасування рішення суду не встановлено.

Постанова суду першої інстанції викладена достатньо повно, висновки обґрунтовані з посиланням на конкретні норми Законів України та відповідають чинному законодавству, а доводи апеляційної скарги цих висновків суду не спростовують.

За таких обставин підстав для скасування постанови суду першої інстанції та задоволення апеляційної скарги не вбачається.

Керуючись ст.ст.195, 196, п.1 ч.1 ст. 198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст. 206, 254 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_5 - залишити без задоволення.

Постанову Березівського районного суду Одеської області від 04 листопада 2015 року по справі за позовом ОСОБА_5 до виконавчого комітету Сумської міської ради про оскарження рішень Сумської міської ради - залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня виготовлення повного тексту.

Суддя - доповідач: Судді :/підпис/І.П. Косцова І.О.Турецька /підпис/Л.В. Стас /підпис/