Ухвала суду № 56548751, 08.01.2015, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.01.2015
Номер справи
806/53/15
Номер документу
56548751
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

(про залишення без руху позовної заяви)

08 січня 2015 року ЖитомирСправа № 806/53/15

Категорія 3.7

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Сичова О.П., розглянувши позовну заяву Управління Укртрансінспекції в Кіровоградській області до ОСОБА_1 про стягнення 112350,30 грн.,-

в с т а н о в и в :

Управління Укртрансінспекції в Кіровоградській області звернулася до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення 112350,30 грн.

При вирішенні питання відкриття провадження у справі, а також відповідності позовної заяви вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, судом встановлено наступне.

Частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду позову майнового характеру судовий збір справляється у розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, за подання позову немайнового характеру, судовий збір справляється у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги (частина 3 статті 4 Закону).

Однак, як вбачається з матеріалів справи при зверненні до адміністративного суду із даним позовом, Управлінням Укртрансінспекції в Кіровоградській області не надано жодного документу про сплату судового збору.

Управлінням Укртрансінспекції в Кіровоградській області в позовній заяві заявлено клопотання про звільнення його від сплати судового збору з посиланням на ч.1 ст.88 КАС України. При цьому посилається на брак коштів, закладених на сплату судового збору в затвердженому кошторисі Управління Укртрансінспекції в Кіровоградській області на 2014 рік.

Однак, в обґрунтування клопотання про звільнення від сплати судового збору позивач не надав достатніх доказів, які б підтверджували його скрутне матеріальне становище та неспроможність сплатити судовий збір в розмірі, визначеному Законом України "Про судовий збір".

Відсутність у кошторисі на 2014 рік видатків на сплату судового збору не може слугувати підставою для звільнення позивача від його сплати, оскільки останнім не доведена відсутність обєктивної можливості внесення змін до кошторису у визначеному Бюджетним Кодексом України порядку та відповідно включення видатків на вказані цілі.

Згідно з кошторисом на 2014 рік Управління Укртрансінспекції в Кіровоградській області, затвердженим 07 березня 2014 року, видатки позивача у 2014 році затверджено у сумі 1033505,00 грн. Вказане не свідчить про поганий майновий стан позивача, а спрямування видатків за окремим кодом економічної класифікації залежить від підготовленого позивачем проекту кошторису.

Відповідно до ст. 9 Закону України "Про судовий збір" кошти судового збору спрямовуються на забезпечення здійснення правосуддя, зміцнення матеріально-технічної бази судів, включаючи створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційної системи, веб-порталу судової влади, комп'ютерних локальних мереж, сучасних систем фіксування судового процесу, придбання та обслуговування комп'ютерної і копіювально-розмножувальної техніки, впровадження електронного цифрового підпису. Тому звільнення позивача від сплати судового збору спричиняє зменшення коштів на забезпечення судочинства.

Судом також враховано, що покликання позивача на неможливість сплатити кошти не є поважною обставиною для державного органу щодо звільнення від сплати судового збору, проте такі підстави створюють нерівне відношення закону в частині сплати судового збору щодо інших позивачів, які не є субєктами владних повноважень, що не відповідає зокрема положенням ст.13 Конституції України згідно якої "Усі суб'єкти права власності рівні перед законом". Поряд з цим, з наданих позивачем документів судом не може бути встановлено однозначна наявність чи відсутність коштів у позивача та їх цільове призначення.

В той же час, Законом України "Про судовий збір" органи Укртрансінспекції не звільнені.

Враховуючи вищезазначене, клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору є необґрунтованим і не підлягає до задоволення.

За таких обставин, подана позовна заява майнового характеру не оплачена судовим збором не відповідає вимогам, передбаченим статтею 106 КАС України.

Згідно із ч.1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

З огляду на вищевикладене, позовну заяву слід залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом надання до суду документ про сплату судового збору у сумі 224,70 грн. у якому буде в обовязковому порядку зазначено наступні реквізити: отримувач коштів - УДКСУ у м. Житомирі, код отримувача - 38035726, банк отримувача - ГУДКСУ у Житомирській області, МФО - 811039, код класифікації доходів бюджету (код платежу) - 22030001, код ЄДРПОУ суду 34854954. Призначення платежу: судовий збір, за позовом ______ (назва позивача, код ЄДРПОУ), рахунок отримувача 31213206784002, код ЄДРПОУ 34854954, код класифікації доходів бюджету 22030001.

Керуючись ч.1 ст.108 КАС України, суддя, -

у х в а л и в :

Відмовити у задоволенні клопотання Управління Укртрансінспекції в Кіровоградській області про звільнення від сплати судового збору.

Залишити позовну заяву Управління Укртрансінспекції в Кіровоградській області без руху.

Надати строк для усунення недоліків до 03 лютого 2015 року.

Якщо в даний строк недоліки, які зазначені в ухвалі, не будуть усунуті, позовна заява буде повернута позивачу .

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

СуддяО.П. Сичова