Провадження № 3/760/2196/16
в справі №760/4910/16-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 березня 2016 року Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Шереметьєва Л. А. при секретарі Носачову А.К., за участю:
представника Київської міської митниці ДФС- Панькіну Д.В.
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2
розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт НОМЕР_1, виданий 24 грудня 2007 року, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1, за порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України, суд
В С Т А Н О В И В :
20 січня 2016 року о 23 годині 15 хвилин на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення митного контролю (зона митного контролю митного поста) пасажирів та багажу рейсу B2847 Q сполученням «Мінськ - Київ» у громадянки України ОСОБА_2, згідно з п.1.9 «Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом», затверджених наказом Державної митної служби України №137 від 18 лютого 2006 року, самостійно обрала спрощену форму митного контролю «зелений коридор» та перетнула білу смугу, яка означає закінчення «зеленого коридору».
З метою здійснення митних формальностей пасажирку було запрошено до службового приміщення для проведення огляду багажу та ручної поклажі.
Під час проведення митного контролю було, який полягав в огляді багажу,було виявлено що ОСОБА_2, що в багажі знаходились особисті речі, а в ручній поклажі - натуральні хутряні шкурки в кількості 76 штук.
Предмети знаходилися в ручній поклажі пасажирки без ознак приховування.
ОСОБА_2 своїми діями обрала порядок проходження митного контролю через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор», де не передбачено наявність у пасажира предметів, на переміщення яких через митний кордон встановлено заборони чи обмеження. Пасажирка митної декларації не заповнювала, з приводу декларування до інспекторів митниці не зверталася.
При наданні пояснень ОСОБА_2 зазначила, що вона придбала натуральні хутряні шкурки в Росії та надала накладну від підприємства у Володимирській області м. Ковров, на загальну суму 88 920 російських рублів. Це близько дозволених 1000 Євро.
В зв'язку з викладеним вище, відносно громадянки України ОСОБА_2 20 січня 2016 року складено протокол №0027/10000/16 про порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України
В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2 з'явилася, зазначила, що вона дійсно придбала натуральні хутряні шкурки в Росії в приватному господарстві для власних потреб, в підтвердження зазначених обставин надала представнику митної служби накладну від підприємства, яке розташоване в Володимирській області м. Ковров. Пояснила, що наміру приховувати даний товар у неї не було у зв'язку з тим, що вартість хутряних шкурок, відповідно до накладної від 15 січня 2016 року, яку їй надали при купівлі, становила 88 920 російських рублів. Це близько дозволених 1000 Євро. Обираючи канал «зелений коридор» вона не орієнтувалася, що фактурна вартість товару може бути більшою ніж дозволено законодавством України. Свою вину в судовому засіданні визнала.
Заслухавши учасників, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, заслухавши сторін справи, враховуючи характер скоєного та особу правопорушника, суд дійшов висновку, що в діях громадянки України ОСОБА_2 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України.
Судом встановлено, що 20 січня 2016 року о 23 годині 15 хвилин на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення митного контролю (зона митного контролю митного поста) пасажирів та багажу рейсу B2847 Q сполученням «Мінськ - Київ» у громадянки України ОСОБА_2, згідно з п.1.9 «Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом», затверджених наказом Державної митної служби України №137 від 18 лютого 2006 року, самостійно обрала спрощену форму митного контролю «зелений коридор» та перетнула білу смугу, яка означає закінчення «зеленого коридору».
ОСОБА_2 обрала канал, позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор», тим самим своїми діями відповідно до ч. 5 ст. 366 МКУ заявила про те, що переміщувані нею через митний кордон України товари та предмети не підлягають письмовому декларуванню, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України та засвідчила своїми діями факти, що мають юридичне значення.
З метою здійснення митних формальностей, працівником митної служби, пасажирку було запрошено до службового приміщення для проведення огляду багажу та ручної поклажі.
Внаслідок проведення митного контролю, який полягав в огляді 1 місце багажу та 1 місце ручної поклажі,було виявлено, що в багажі ОСОБА_2 знаходились особисті речі, а в ручній поклажі - натуральні хутряні шкурки в кількості 76 штук. Предмети знаходилися в ручній поклажі пасажирки без ознак приховування.
ОСОБА_2 своїми діями обрала порядок проходження митного контролю через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор», де не передбачено наявність у пасажира предметів, на переміщення яких через митний кордон встановлено заборони чи обмеження. Пасажирка митної декларації не заповнювала, з приводу декларування до інспекторів митниці не зверталася.
З пояснень ОСОБА_2 наданих в судовому засіданні встановлено, що вона придбала натуральні хутряні шкурки в Росії в приватному господарстві для власних потреб.
Зазначений факт підтверджується, накладною №1131 15 січня 2016 року, надану приватним підприємцем ОСОБА_3, який здійснює свою діяльність в м. Ковров, Володимирській області, Росія. Вартість хутряних шкурок вказано в розмірі 88 920 російських рублів.
/а.с.9/
Статтею 471 МК України передбачено відповідальність за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Відповідно до п. 4, п. 5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає «зелений коридор» або «червоний коридор» для проходження митного контролю.
Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Статтями 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.
Відповідно до Порядку справляння митних платежів при ввезенні на митну територію України товарів громадянами затвердженого наказом міністерства фінансів України від 22 травня 2012 року №581 зазначено, що при митному оформленні товарів (крім підакцизних), що ввозяться громадянами через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, в супроводжуваному багажі та/або ручній поклажі у разі ввезення громадянами один раз протягом доби товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує 1000 євро, митні платежі не нараховуються. Також, у разі ввезення громадянами товарів, загальна фактурна вартість яких не перевищує 10000 євро, за квитанцією МД-1 нараховуються ввізне мито за ставкою в розмірі 10 відсотків сумарної фактурної вартості товарів та податок на додану вартість.
Відповідно до листа №07/84 від 26 лютого 2016 року направленого від генерального директора Київського зоологічного парку загальнодержавного значення, встановлено, що надані Київською міською митницею на дослідження натуральні хутряні шкурки темно-коричневого кольору гризуноподібної тварини являються норкою європейською.
/а.с.15/
Відповідно до висновку експертизи №142005901-0430 від 03 березня 2016 року - натуральні хутряні шкурки норки європейської, які потребують додаткової обробки, мають загальну вартість 41 921 грн. 60 коп. (551 грн. 60 коп. штука).
/а.с.20-21/
Враховуючи викладене вище, митна вартість товару на момент ввезення предмету правопорушення перевищує 1 000 євро.
Вина громадянки України ОСОБА_2 підтверджується даними протоколу про порушення митних правил, сумніватись в достовірності та об'єктивності яких, у суду підстав не має, за наявності інших належних та допустимих доказів у справі, а саме: службової записки, письмових пояснень самої правопорушниці, листа №07/84 від 26 лютого 2016 року, висновку експертизи №142005901-0430 від 03 березня 2016 року.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, заслухавши сторін справи, враховуючи характер скоєного та особу правопорушника, слід дійти висновку, що в діях громадянки України ОСОБА_2 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України - порушенням порядку проходження митного контролю в зоні спрощеного митного контролю, і на правопорушника, за вищевказаних обставин, доцільно накласти адміністративне стягнення у межах санкції даної статті, у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, без конфіскації, оскільки вилучений товар у правопорушника, не відноситься до товарів переміщення яких заборонено або обмежено законодавством України
Керуючись ст. ст. 1,8, 245, 247, 251-252, 265, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 3, 458, 464, 467, 471, 487-488, 491, 495, 522, 527 Митного кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Громадянку України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт НОМЕР_1, виданий 24 грудня 2007 року, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1, тимчасово не працює, - визнати винною в скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України і накласти адміністративне стягнення в вигляді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає суму в розмірі 1 700 грн. 00 коп. штрафу, з перерахуванням суми штрафу на p/p 38716451; МФО: 820019; Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м.Києві, р/р № 31113106705010. Призначення платежу: *;121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 050, в дохід Держави.
Стягнути з громадянки України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт НОМЕР_1, виданий 24 грудня 2007 року, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1, - 275 грн. 60 коп. судового збору в дохід держави, з перерахуванням суми судового збору на p/p 31117149700001, Одержувач: ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО: 820019, Ідентифікаційний код: 37993783, Код платежу: 21081300.
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи, прокурором або митним органом, який здійснював провадження у цій справі до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя: