Cправа № 127/2123/16-а
Провадження № 2-а/127/132/16
У Х В А Л А
про залишення адміністративного позову без руху
09 лютого 2016 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Гриневич В.С., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області МЮ України, до старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області МЮ України ОСОБА_2 про визнання протиправною та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа №127/10041/14-а по виконавчому провадженні №46304091 , -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області МЮ України, до старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області МЮ України ОСОБА_2, в якому просила визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області МЮ України ОСОБА_2 від 25.12.2015р. про закінчення виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа №127/10041/14-а по виконавчому провадженні №46304091.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали суд дійшов висновку про необхідність залишення її без руху, з огляду на таке.
Статтею 106 КАС України встановлено вимоги до позовної заяви, зокрема відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
З наведеної норми слідує висновок, що предявляючи позов до двох відповідачів, позивачем в позовній заяві має бути зазначено окремі позовні вимоги щодо кожного з відповідачів.
Як вбачається з адміністративного позову позивачем в якості відповідачів зазначено Головне територіальне управління юстиції у Вінницькій області МЮ України, а також старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області МЮ України ОСОБА_2 Проте, в адміністративному позові позивачем ставиться лише одна позовна вимога про визнання протиправною та скасування постанови старшого державного виконавця, при цьому в позовній заяві позивачем не конкретизовано до кого з відповідачів така позовна вимога спрямована.
Разом з тим, відповідно до ч. 3 ст. 181 КАС України відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.
Таким чином, в порушення вищевказаних норм позивачем в позовній заяві не зазначено змісту позовних вимог щодо кожного з відповідача.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. ст. 181 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Позивач в адміністративному позові зазначає, що оскаржувана постанова про закінчення виконавчого провадження отримана позивачем 25.01.2016р., таким чином десятиденний строк на звернення до суду з даним позовом сплинув 4 лютого 2016 року.
При цьому, звернувшись до суду 8 лютого 2016 року, тобто з пропуском десятиденного строку, позивач зазначає що позов подано з дотриманням строків, жодного обґрунтування з цього приводу адміністративний позов не містить, клопотань про поновлення строку також не заявлено, що позбавляє можливості суд перевірити чи дотримано позивачем вимоги ч. 2 ст. ст. 181 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Виходячи з наведеного вище, адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області МЮ України, до старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області МЮ України ОСОБА_2 про визнання протиправною та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа №127/10041/14-а по виконавчому провадженні №46304091, підлягає залишенню без руху, з наданням позивачу строку для усунення вказаних в ухвалі недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст. 106, 108 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області МЮ України, до старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області МЮ України ОСОБА_2 про визнання протиправною та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа №127/10041/14-а по виконавчому провадженні №46304091, залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків, який не може перевищувати 3 (трьох) днів з дня отримання позивачем даної ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: