Ухвала суду № 55654376, 08.02.2016, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.02.2016
Номер справи
809/3095/15
Номер документу
55654376
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 лютого 2016 р. Справа № 876/11019/15

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів :

головуючого судді: Запотічного І.І.,

суддів: Довгої О.І., Ліщинського А.М.,

при секретарі судового засідання: Дутка І.С.,

за участі представників позивачів: ОСОБА_1,

ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.10.2015р. по справі № 809/3095/15 за позовом ПП "Санліт-Захід" до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування припису і постанови,

ВСТАНОВИВ:

07.08.2015 року приватне підприємство "Санліт-Захід" звернулося в суд з позовом до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування припису від 24.06.2015 року та постанови №3/1009/02-43/2015 від 30.06.2015 року.

Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідачем протиправно, в порушення вимог Закону України Про регулювання містобудівної діяльності винесено оскаржувані припис від 24.06.2015 року та постанову №3/1009/02-43/2015 від 30.06.2015 року, оскільки приватним підприємством "Санліт-Захід" самостійно виявлено та усунено технічні та арифметичні помилки у декларації про початок виконання будівельних робіт від 03.03.2015 року за №ІФ083150620165 ще до початку проведення перевірки відповідачем.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.10.2015 року по справі № 809/3095/15 позовні вимоги приватного підприємства "Санліт-Захід" - задоволено. Визнано протиправним та скасовано припис Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 24.06.2015 року, яким приватне підприємство "Санліт-Захід" зобовязано у термін до 24.09.2015 року усунути виявлені порушення містобудівної діяльності; визнано протиправною та скасовано постанову Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області від 30.06.2015 року №3/1009/02-43/2015, згідно якої приватне підприємство "Санліт-Захід" визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого абзацом 4 пунктом 6 частини 2 статті 2 Закону України Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, та накладено штраф у сумі 109 620 (сто девять тисяч шістсот двадцять) гривень.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції, Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області оскаржило її, подавши до Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог ПП «Санліт-Захід» в повному обсязі.

Апелянт, будучи належним чином , відповідно до ч.1 ст. 38 КАС України, повідомленим про час та місце розгляду справи, явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, що не перешкоджає розгляду справи за його відсутності згідно ч.4 ст.196 КАС України.

Представники позивача в судовому засіданні проти вимог апеляційної скарги заперечили, просили залишити апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржувану постанову без змін.

Заслухавши суддю-доповідача та представників відповідача, дослідивши матеріали справи, вивчивши доводи апеляційної скарги та заперечення на апеляційні скарги, суд апеляційної інстанції не знаходить підстав для їх задоволення виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, 22.06.2015 року Управлінням державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області проведено позапланову перевірку дотримання приватним підприємством "Санліт-Захід" вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил під час будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на вул. Марійки Підгірянки вул. Відкрита у місті Івано-Франківську (надалі - обєкт будівництва), за результатами якої складено акт.

З вказаного акту вбачається, що відповідно до наданих приватному підприємству "Санліт-Захід" містобудівних обмежень забудови земельної ділянки №05/01/1/01 від 19.05.2015 року, передбачено запроектувати шестиповерховий багатоквартирний житловий будинок з вбудованими приміщеннями громадського призначення на вул. Марійки Підгірянки/вул. Відкрита в місті Івано-Франківську, а в зареєстрованій приватним підприємством "Санліт-Захід" декларації про початок виконання будівельних робіт №ІФ083150620165 від 03.03.2015 року поверховість зазначена 6 (шість) + мансарда; кількість квартир в МУ і ОЗЗД 25 шт., в декларації 30 шт.; загальна площа квартир 1635,5 м.кв., в декларації 1872,31 м.кв. Наведене свідчить про те, що замовником в декларації про початок виконання будівельних робіт від 03.03.2015 року зазначено недостовірні дані, чим порушено вимоги частини 10 статті 39 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності.

Згодом, 24.06.2015 року Управлінням державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області видано припис, яким приватне підприємство "Санліт-Захід" зобовязано у термін до 24.09.2015 року усунути виявлені порушення містобудівної діяльності.

Також 24.06.2015 року відповідачем складено протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

В подальшому, 30.06.2015 року начальником Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області ОСОБА_3 на підставі вищевказаних акту перевірки від 22.06.2015 року та протоколу про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 24.06.2015 року, винесено постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №3/1009/02-43/2015, згідно якої приватне підприємство "Санліт-Захід" визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого абзацом 4 пунктом 6 частини 2 статті 2 Закону України Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, та накладено штраф у сумі 109 620 грн.

Як вірно встановлено судом першої інстанції, 22.06.2015 року позапланову перевірку ПП "Санліт-Захід" під час будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення по вул. Марійки Підгірянки вул. Відкрита у місті Івано-Франківську відповідачем проведено на підставі постанови про призначення позапланової перевірки від 30.04.2015 року, винесеної прокурором Прокуратури міста Івано-Франківська у межах досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеного 30.04.2015 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42015090010000017, за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України.

Частиною 2 статті 26 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності встановлено, що суб'єкти містобудування зобов'язані додержуватися містобудівних умов та обмежень під час проектування і будівництва об'єктів.

Відповідно до ч. 8 ст. 29 цього Закону, містобудівні умови та обмеження є чинними до завершення будівництва обєкта незалежно від зміни замовника.

Згідно пункту 2 частини 1 статті 34 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності право на виконання будівельних робіт у замовника виникає після реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт щодо обєктів будівництва, що належать до I-III категорій складності, до яких належить обєкт будівництва по вул. Марійки Підгірянки/вул. Відкрита в місті Івано-Франківську.

Як вірно встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, 19.01.2015 року Департаментом містобудування та архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради затверджено за №05/01/1/01 містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на обєкт будівництва - багатоквартирний житловий будинок з вбудованими приміщеннями громадського призначення по вул. Марійки Підгірянки/вул. Відкрита в місті Івано-Франківську, замовником якого є приватне підприємство "Санліт-Захід".

Пунктом 11 згаданих містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки визначено основні техніко-економічні показники обєкта будівництва: поверховість 6 (шість) поверхів; кількість квартир 25 шт.; загальна площа квартир 1 635,50 м.кв.; загальна площа 3 361,90 м.кв.; будівельний обєм 23750,5 м.кв.; площа забудови 468 м.кв.

Судом встановлено, що 03 березня 2015 року відповідачем здійснено державну реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення по вул. Марійки Підгірянки/вул. Відкрита в місті Івано-Франківську, поданої приватним підприємством "Санліт-Захід". Згідно вказаної декларації від 03.03.2015 року за №ІФ083150620165 загальна площа обєкта будівництва становить 2 757,61 м.кв., площа забудови 468 м.кв., будівельний обєм 11091,6 м.кв., поверховість 6 (шість) + мансарда.

Разом з тим, позивачем самостійно виявлено допущені у декларації про початок виконання будівельних робіт від 03.03.2015 року за №ІФ083150620165 технічні та арифметичні помилки щодо поверховості обєкта будівництва, кількості квартир, їх загальної та житлової площі, які суперечать містобудівним умовам та обмеженням забудови земельної ділянки.

Відтак, 10.06.2015 року ПП "Санліт-Захід" подано до Центру надання адміністративних послуг Івано-Франківської міської ради заяву та два примірники декларації про початок виконання будівельних робіт на згаданий обєкт будівництва за формою встановленого зразка для внесення Управлінням державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області змін до декларації від 03.03.2015 року за №ІФ083150620165. Даний пакет документів прийнято адміністратором Гуменюком Б.М., про що ним видано талон про реєстрацію адміністративної процедури за №119229, посвідчений підписом адміністратора та скріплений печаткою останнього, а також із зазначенням терміну виконання послуги 17.06.2015 року.

Однак, як вірно встановлено судом першої інстанції, подані позивачем документи адміністратором Гуменюком Б.М. ще в день їх отримання, а саме 10.06.2015 року, передано виконавцю - Управлінню державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області. Цього ж дня згадані документи були зареєстровані відповідачем, що підтверджується витягом із Журналу декларацій про початок виконання будівельних робіт.

Крім того, приватне підприємство "Санліт-Захід" окремо листом за №18 від 10.06.2015 року повідомило Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області, що ним самостійно виявлено допущені у декларації від 03.03.2015 року за №ІФ083150620165 технічні та арифметичні помилки та про подання у звязку з цим нової декларації на обєкт будівництва для внесення змін до декларації від 03.03.2015 року.

Згідно із частиною 1 статті 39-1 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності, у разі якщо замовник самостійно виявив технічну помилку у надісланому повідомленні про початок виконання підготовчих чи будівельних робіт, зареєстрованій декларації про початок виконання підготовчих чи будівельних робіт або про готовність обєкта до експлуатації, а також у разі виявлення інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні чи зареєстрованій декларації, які не є підставою вважати обєкт самочинним будівництвом відповідно до закону, до такого повідомлення або декларації вносяться зміни у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Замовник зобовязаний протягом трьох робочих днів надати достовірні дані щодо інформації, яка потребує змін, для внесення інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю відповідних відомостей до реєстру, а також до повідомлення або декларації.

Пунктом 8 Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 466 від 13.04.2011 року визначено, що декларація приймається у дозвільному центрі за місцезнаходженням об'єкта.

Реєстрацію декларації щодо обєкта, проект якого затверджено Кабінетом Міністрів України, який розміщено на території кількох регіонів або вплив (відповідно до проектної документації) від діяльності якого після прийняття в експлуатацію буде поширюватися на два і більше регіони (ОСОБА_4 Крим, області, мм. Київ та Севастополь), здійснює Держархбудінспекція, а декларації щодо іншого обєкта - її територіальний орган за місцезнаходженням обєкта на безоплатній основі.

Судом першої інстанції вірно встановлено, що реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення по вул. Марійки Підгірянки/вул. Відкрита в місті Івано-Франківську, в якій враховано зміни, відповідачем проведено 23.06.2015 року за №ІФ083151740412, тобто з порушенням строку, визначеного частиною 2 статті 36 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності.

З огляду на викладене, колегія суддів апеляційного суду погоджується із висновком суду першої інстанції щодо скасування оскаржуваного припису від 24.06.2015 року, яким позивача зобовязано у термін до 24.09.2015 року усунути виявлені порушення містобудівної діяльності, оскільки вказані порушення приватним підприємством "Санліт-Захід" самостійно усунено ще 10.06.2015 року шляхом подання заяви та двох примірників декларації про початок виконання будівельних робіт на згаданий обєкт будівництва для внесення відповідачем змін до декларації від 03.03.2015 року за №ІФ083150620165.

Крім цього, судом першої інстанції правильно встановлено, що згідно оскаржуваної постанови №3/1009/02-43/2015 від 30.06.2015 року до позивача фактично застосовано штрафні санкції за зазначені ним недостовірні дані у декларації про початок виконання будівельних робіт від 03.03.2015 року за №ІФ083150620165.

Згідно частини 4 статті 39-1 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності до замовника, який самостійно виявив допущену технічну помилку і подав відповідну заяву, штрафні санкції за раніше подані з помилками повідомлення або декларацію чи виявлені в них недостовірні дані не застосовуються.

Враховуючи наведене, оскільки, позивачем самостійно виявлено технічні та арифметичні помилки, зазначені ним у декларації від 03.03.2015 року за №ІФ083150620165, а також їх усунено до початку проведення перевірки відповідачем, підстави для застосування до приватного підприємства "Санліт-Захід" штрафних санкцій відсутні в силу приписів частини 4 статті 39-1 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності, відтак, відповідачем протиправно винесено оскаржувану постанову №3/1009/02-43/2015 від 30.06.2015 року, а вимоги позивача щодо її скасування задоволено правильно.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Колегія суддів апеляційного суду вважає, що доводи апеляційної скарги суттєвими не являються і не складають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, а тому апеляційну скаргу Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.

Керуючись ч. 3 ст. 160, ст. ст. 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Управління державної архітектурно-будівельної інспеції у Івано-Франківській області залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.10.2015р. по справі № 809/3095/15 без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя І.І. Запотічний

Судді О.І.Довга

ОСОБА_5

Повний текст ухвали складений 10.02.2016 року.