ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
21 січня 2016 року м. Київ К/800/50148/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Маринчак Н.Є. перевіривши відповідність вимогам ст.213 КАС України касаційної скарги Державної податкової інспекції у м.Херсоні Головного управління ДФС у Херсонській області на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 17 вересня 2015 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 06 листопада 2015 року у справі №821/2946/15-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Зерноком Херсон Агро» до Державної податкової інспекції у м.Херсоні Головного управління ДФС у Херсонській області про скасування податкового повідомлення-рішення, -
встановив :
Державна податкова інспекція у м.Херсоні Головного управління ДФС у Херсонській області звернулась до Вищого адміністративного суду України із касаційною скаргою на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 17 вересня 2015 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 06 листопада 2015 року у справі №821/2946/15-а.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 26 листопада 2015 року касаційна скарга Державної податкової інспекції у м.Херсоні Головного управління ДФС у Херсонській області була залишена без руху у зв'язку з встановленням недоліків у касаційній скарзі, а саме скаржнику необхідно було надати суду документ про сплату судового збору у встановленому розмірі, нову редакцію касаційної скарги та уточнити вимоги резолютивної частини касаційної скарги та надати копію ухвали суду апеляційної інстанції від 08 жовтня 2015 року.
На виконання вимог ухвали суду скаржник надіслав клопотання про звільнення від сплати судового збору, яке мотивоване тим, що відповідно до затвердженого кошторису Державної податкової інспекції у м.Херсоні Головного управління ДФС у Херсонській області на 2015 рік кошти на фінансування витрат на сплату судового збору відсутні.
Разом з тим, пунктом 2 розділу ІІ Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року, Кабінет Міністрів України зобов'язано забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Розглянувши вказане клопотання скаржника, суддя-доповідач дійшов висновку, що в його задоволенні слід відмовити, оскільки обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для звільнення від сплати судового збору. Зазначена позиція також збігається із висновками Європейського суду з прав людини у справі «Терем ЛТД, Чечеткін та Оліус проти України» від 18 жовтня 2005 року (заява № 70297/01) та Верховного Суду України, викладеними в його ухвалі від 28 вересня 2015 року у справі № 21-5496а15.
Отже, відсутність видатків на оплату судового збору у кошторисі відповідача не може бути підставою для звільнення від сплати судового збору в порядку та розмірі, встановленому законом для його сплати.
Крім того, скаржником не виконано інші вимоги, зазначені в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 23 листопада 2015 року.
Згідно до ч.3 ст. 214 КАС України, до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
За таких обставин касаційну скаргу слід повернути особі, що її подала, з підстав не виконання ухвали Вищого адміністративного суду України від 26 листопада 2015 року.
Згідно ч.6 ст.214 Кодексу адміністративного судочинства України копія ухвали про повернення касаційної скарги або про відмову у відкритті касаційного провадження разом з доданими до скарги матеріалами направляються особі, яка подавала касаційну скаргу, а касаційна скарга залишається у суді касаційної інстанції.
Повернення касаційної скарги не позбавляє скаржника права повторного звернення до суду касаційної інстанції в установленому законом порядку.
Виходячи з наведеного та керуючись ст.ст.88, 108, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ухвалив:
Відмовити Державній податковій інспекції у м.Херсоні Головного управління ДФС у Херсонській області у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Херсоні Головного управління ДФС у Херсонській області на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 17 вересня 2015 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 06 листопада 2015 року у справі №821/2946/15-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Зерноком Херсон Агро» до Державної податкової інспекції у м.Херсоні Головного управління ДФС у Херсонській області про скасування податкового повідомлення-рішення - повернути.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого
адміністративного Н.Є. Маринчак
суду України