Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 2а-8991/09/0470 Категорія статобліку- 6.6
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 серпня 2009 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Юхно І.В.
при секретарі - Чупіній О.В.
за участі прокурора Цяцьки О.В.
представника позивача Мацюри В.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Новомосковського міжрайонного прокурора Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Новомосковської обєднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області
до Приватного підприємства «Сплав-ОБСД»
про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Новомосковський міжрайонний прокурор Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Новомосковської обєднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області звернувся до Приватного підприємства «Сплав-ОБСД» про стягнення заборгованості з податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість та комунального податку.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем порушено вимоги абз. «б» п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України № 2181, п.п. 7.8.1 п. 7.8 ст. 7 Закону України №168/97 ВР від 03.04.1997 року, п. 16.4 ст.16 Закону України №334/94-ВР від 28.12.1994 р. а саме, не подання розрахунку комунального податку, декларації по податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств у граничні строки, встановлені законодавством, також абз.15 пп. 9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97 ВР від 03.04.1997 року не повернення анульованого свідоцтва до податкового органу, в результаті чого у відповідача утворився податковий борг із податку на додану вартість в сумі 150 грн. 00 коп., з податку на прибуток у сумі 335 грн.00 коп. та з комунального податку в сумі 1360 грн. 00 коп. В добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення податкового органу до суду з даним позовом.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги та просили задовольнити їх в повному обсязі, виходячи з положень норм Конституції України, Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закону України «Про державну податкову службу України», та з підстав, викладених в адміністративному позові.
Відповідач у судове засідання не зявився повторно, про причини своєї неявки суд не повідомив, заперечень проти позову не надав. Про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України (а.с.26,33).
У відповідності до ст.128 КАС України, суд вважає можливим розглянути справу без участі відповідача.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши подані до суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та обєктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд встановив наступне.
Приватне підприємство «Сплав-ОБСД» перебуває на обліку в Новомосковській обєднаній державній податковій інспекції Дніпропетровської області як платник окремих видів податків, в тому числі податку на додану вартість, податку на прибуток, комунального податку.
Новомосковською обєднаною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області проведено ряд невиїзних документальних перевірок з питань дотримання вимог податкового законодавства Приватним підприємством «Сплав-ОБСД», за результатами яких складено акти № 83 від 12.02.2008 року, № 114/1510 від 17.03.2009 року, № 213/152 від 16.09.2008 року, № 82/10/15-323 від 20.02.2009 року.
Перевірками виявлено порушення абз. «б» п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України № 2181, п.п. 7.8.1 п. 7.8 ст 7 Закону України №168/97 ВР від 03.04.1997 року, п. 16.4 ст.16 Закону України №334/94-ВР від 28.12.1994 р. а саме, не подання розрахунку комунального податку, декларації по податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств у граничні строки, встановлені законодавством, також до абз.15 пп. 9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97 ВР від 03.04.1997 року не повернення анульованого свідоцтва до податкового органу.
Відповідно до ст.ст. 67, 68 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори у порядку та у розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України. Відповідно до п.2 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991р., п.п.4.1.1, 4.1.4 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р., платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів). Також, згідно п.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно з ч. 1 ст. 14 Закону «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від 28.12.1994 р. (з подальшими змінами), податок на прибуток підприємств належить до загальнодержавних податків і зборів (обовязкових платежів).
Відповідно до п. 11.1 ст. 11 Закону, податковими періодами для сплати податку на прибуток підприємств є календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Податковий період починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду.
Відповідно до п. 16.4. ст. 16 цього ж Закону, податок за звітній період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітній період. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року повну.
Згідно абз. «б» п.п. 4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2000 р., податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Таким чином, граничні терміни подання декларацій з податку на прибуток підприємств складають: за 1 квартал 2007 року - 12.05.2007 р.; за 1 півріччя 2007 року - 11.08.2007 р.
Згідно до пп. 7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97 ВР від 03.04.1997 року, податковим періодом для сплати податку на додану вартість є один календарний місяць.
Відповідно до абз. „а" пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 - ІІІ від 21.12.2000 р. (далі - Закон України № 2181) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно до абз.15 пп. 9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97 ВР від 03.04.1997 року якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, - протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.
В результаті проведеної перевірки позивачем встановлено свідоцтво яке анульоване актом про анулювання Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість від 22.08.2008 року, що не надано до податкового органу.
Відповідно до ст.15 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 р. № 1251-XII, до переліку місцевих податків належить комунальний податок.
Згідно зі ст.15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» від 20.05.1993 р. № 56-93 комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних і установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Статтею 18 вищезазначеного Декрету передбачено, що органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
Платники комунального податку самостійно визначають суму податку, яку вказують у податковому розрахунку. Розрахунок комунального податку надається до податкової інспекції за базовий (звітний) період, який дорівнює календарному кварталу - на протязі 40 календарних днів, слідуючих за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. Таким чином, базовим податковим (звітнім), періодом для розрахунку комунального податку визначено календарний квартал.
Відповідно, граничний термін подання розрахунку комунального податку за 1 квартал 2007 року - 09.05.2007 р., 2 квартал 2007 року - 09.08.2007 р., 3 квартал 2007 року - 09.11.2007 р., 4 квартал 2007 року - 11.02.2008 р., 1 квартал 2008 року - 12.05.2008 р., 2 квартал 2008 року - 11.08.2008 р., 3 квартал 2008 року 10.11.2008 р., 4 квартал 2008 року - 09.02.2009 р.
Відповідно до пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за не подання податкової декларації у строки, визначені законодавством, платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
За результатами перевірки, за порушення граничних строків подання розрахунку з податку на додану вартість та встановлення факту анулювання Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість до відповідача застосовано штрафні санкції на загальну суму 170.00 грн., про що податковим органом прийнято податкове повідомлення рішення №0002311520 від 02.10.2008 р. За рахунок наявної на 23.06.2009 року по особовому рахунку відповідача переплати у сумі 20,00 грн., заборгованість відповідача з податку на додану вартість склала 150,00 грн.
За порушення граничних строків подання розрахунків з податку на прибуток підприємств за 11 місяців 2007 р. податковими повідомленнями рішеннями № 0001201510 від 10.04.2009 р. № 0000911510 від 29.02.2008 р. до відповідача застосовано штрафні санкції на загальну суму 335.00 грн. та нарахована пеня у розмірі 0,13 грн.
Податковим повідомленням рішенням № 0000901530 від 13.03.2009 р до відповідача було застосовано штрафні санкції на суму 1360, 00 грн. за порушення граничних строків подання розрахунку з комунального податку за І, ІІ, ІІІ, ІV квартал 2007 року.
Отже, загальна сума податкового боргу складає 1845, 13 грн.
Винесені за результатами перевірки податкові повідомлення-рішення направлені відповідачу поштою, та отримані відповідачем, про що свідчать наявні в матеріалах справи копії поштових повідомлень про вручення з підписом уповноваженої особи відповідача про отримання (а.с.9,10,13,15,17).
У строк, встановлений пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України № 2181 (протягом 10 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення-рішення), відповідач не сплатив суму штрафних санкцій, визначених рішенням податкового органу, та не оскаржив ці рішення у встановленому порядку.
Згідно пп. 5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, суми штрафних санкцій, застосовані до Приватного підприємства «Сплав-ОБСД» про стягнення заборгованості згідно зазначених податкових повідомлень рішень, є узгодженими, і набули статусу податкового боргу платника податків.
Відповідно до пункту «а» пп.. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 закону України № 2181, перша податкова вимога надсилається платнику податків контролюючим органом не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.
Друга податкова вимога, у відповідності до пункту "б" пп. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 Закону України № 2181, направляється платнику податків не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) йому першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Позивачем відповідно до пп. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України № 2181, було відправлено відповідачу поштою першу податкову вимогу № 1/141 від 12.03.2008 р. на суму 166,00 грн.(а.с.10), а також, другу податкову вимогу № 2/231 від 05.05.2008 р. на суму 166 грн. 00 коп. (а.с.9), які отримані відповідачем, що підтверджується копіями поштових повідомлень, долучених до матеріалів справи.
Проте, податковий борг відповідачем сплачений не був.
Згідно пункту 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу України", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднанні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.
Керуючись ст.ст. 94, 122, 160-162, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Новомосковського міжрайонного прокурора Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Новомосковської обєднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області до Приватного підприємства «Сплав-ОБСД» про стягнення заборгованості - задовольнити .
Стягнути з Приватного підприємства «Сплав-ОБСД» (51200, Дніпропетровська область, м. Новомосковськ, вул. Жовтнева, 18, к. 703, р/р 26003001164201, МФО 305578) на користь Держави (код 24230986, отримувач УДК у м. Новомосковську ГУДКУ у Дніпропетровській області, банк отримувача ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012) податкову заборгованість з податку на прибуток підприємств ( 11021000, р/р 31113009700030) в сумі 335 (триста тридцять пять) грн. 13 коп.; з податку на додану вартість ( 14010100, р/р 31115029700030) в сумі 150 (сто пятдесят) грн. 00 коп.; з комунального податку ( 16010200, р/р 33217828700030) в сумі 1360 (одна тисяча триста шістдесят) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Повний текс постанови складений 01.09.2009р.
Суддя І. В. Юхно