ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
18 січня 2016 рокум. Ужгород№ 807/3519/14
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Гебеш С. А., розглянувши матеріали заяви Тячівської районної державної адміністрації про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2015 року в адміністративній справі № 807/3519/14 за позовною заявою ОСОБА_1 до Тячівської районної державної адміністрації про скасування розпорядження голови Тячівської РДА за № 228 від 20.05.2014 року в частині ліквідації відділу інфраструктури та житлово-комунального господарства та утворення на базі наведеного відділу секторів інфраструктури та житлово-комунального господарства, розпорядження голови Тячівської РДА за № 166-к від 14 жовтня 2014 року та за № 145 від 22 вересня 2014 року щодо звільнення позивача з посади начальника відділу інфраструктури та житлово-комунального господарства, поновлення на посаді начальника відділу інфраструктури та житлово-комунального господарства державної адміністрації та виплати середньомісячної заробітної плати за час вимушеного прогулу, зміни дати і формулювання причини звільнення в трудовій книжці, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник - Тячівська районна державна адміністрація, звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2015 року в справі № 807/3519/14 за позовом ОСОБА_1 до Тячівської районної державної адміністрації про скасування розпорядження голови Тячівської РДА за № 228 від 20.05.2014 року в частині ліквідації відділу інфраструктури та житлово-комунального господарства та утворення на базі наведеного відділу секторів інфраструктури та житлово-комунального господарства, розпорядження голови Тячівської РДА за № 166-к від 14 жовтня 2014 року та за № 145 від 22 вересня 2014 року щодо звільнення позивача з посади начальника відділу інфраструктури та житлово-комунального господарства, поновлення на посаді начальника відділу інфраструктури та житлово-комунального господарства державної адміністрації та виплати середньомісячної заробітної плати за час вимушеного прогулу, зміни дати і формулювання причини звільнення в трудовій книжці.
Згідно ч. 1 ст. 245 КАС України постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв'язку з нововиявленими обставинами.
Відповідно до ч. 1 ст. 246 КАС України особи, які брали участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право подати заяву про перегляд судового рішення суду будь-якої інстанції, яке набрало законної сили, за нововиявленими обставинами.
В той же час, подана заявником вищезазначена заява не відповідає вимогам статті 248 КАС України.
Згідно п.6 ч. 2 ст. 248 КАС України у заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами зазначається перелік документів та інших матеріалів, які додаються.
У відповідності до ч. 4 ст. 248 КАС України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами додаються копії заяви відповідно до кількості осіб, які брали участь у справі, та документ про сплату судового збору. Однак, до даної заяви не додано для ОСОБА_1 копії документів, зазначених в додатках заяви, а також не додано документ про сплату судового збору, як це чітко передбачено ст. 248 КАС України.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI.
Так, ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється, в тому числі, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Суд констатує, що позивач - ОСОБА_2 при поданні до суду позовної заяви до Тячівської районної державної адміністрації був звільнений від сплати судового збору, згідно ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
При цьому, із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2015 року в адміністративній справі № 807/3519/14 до суду звернулася Тячівська районна державна адміністрація, до якої не застосовуються пільги щодо сплати судового збору.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп.1 п.3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами встановлюється ставка судового збору в розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Оскільки, ОСОБА_2 позов було подано у 2015 році, то відповідно застосовується норми Закону України "Про судовий збір", які діяли на той момент.
Згідно Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" розмір мінімальної заробітної плати складав 1218,00 грн.
У відповідності до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно пп.1 п.3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень ставка судового збору була встановлена в розмірі 1 мінімальної заробітної плати.
Відповідно до пп.1 п.3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень ставка судового збору становила 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Отже, заявнику необхідно сплатити судовий збір за три вимоги немайнового характеру та за одну вимогу майнового характеру в розмірі 4872,00 грн.
Реквізитами для сплати судового збору в Закарпатському окружному адміністративному суді є: банк одержувача - ГУ ДКСУ у Закарпатській області; МФО 812016; рахунок отримувача - 31210206784002; отримувач - УК у м. Ужгороді, 22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; призначення платежу - "Судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35231455.
Згідно ч. 3 ст. 250 КАС України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
У відповідності до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, згідно ч. 1 ст. 108 КАС України заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків шляхом подачі до суду: 1) для ОСОБА_1 копій документів, зазначених в додатках заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами; 2) документа про сплату судового збору в розмірі 4872,00 грн.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 108, 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Заяву Тячівської районної державної адміністрації про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2015 року в справі № 807/3519/14 за позовною заявою ОСОБА_1 до Тячівської районної державної адміністрації про скасування розпорядження голови Тячівської РДА за № 228 від 20.05.2014 року в частині ліквідації відділу інфраструктури та житлово-комунального господарства та утворення на базі наведеного відділу секторів інфраструктури та житлово-комунального господарства, розпорядження голови Тячівської РДА за № 166-к від 14 жовтня 2014 року та за № 145 від 22 вересня 2014 року щодо звільнення позивача з посади начальника відділу інфраструктури та житлово-комунального господарства, поновлення на посаді начальника відділу інфраструктури та житлово-комунального господарства державної адміністрації та виплати середньомісячної заробітної плати за час вимушеного прогулу, зміни дати і формулювання причини звільнення в трудовій книжці - залишити без руху.
Надати Тячівській районній державній адміністрації строк до 02 лютого 2016 року для усунення вищезазначених недоліків.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя C.А. Гебеш