пр. № 2-с/759/9/16
ун. № 759/17333/15-ц
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 січня 2016 року
Святошинський районний суд міста Києва в складі
головуючого-судді Мазур І.В.
при секретарі Васюрів Я.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві справу про скасування судового наказу виданого за заявою ОСОБА_1 до Державного підприємства «Укршахтогідрозахист» про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати,-
В С Т А Н О В И В:
4 листопада 2015 року Святошинським районним судом м. Києва видано судовий наказ за заявою ОСОБА_1 до Державного підприємства «Укршахтогідрозахист» про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати ./а.с.12/
До суду надійшла заява Державного підприємства «Укршахтогідрозахист» МСУ» про скасування судового наказу від 4.11.2015р. При цьому заявник посилався на те, що фінансуваннгя підприємства здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету україни за бюджетною програмою «Реструктуризація вугільної та торфодобувної промислововості україни.». Інших джерел фінансування підприємство не має. Позивач мешкає м.Антрацит луганської області. Казначейське обслуговування місцевих бюджетів за видатками та кредитуванням у населених пунктах на тимчасово неконтрольованої території здійснюється після повернення такої території під контроль органів державної влади. Особам, які переміщені на контрольовану територію та взяті на облік відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014року №509, пенсії та інші соціальні виплати з бюджетів усіх рівнів та фондів загальнообов»язкового державного соціального страхування виплачуються за заявами таких осіб до органів (установ), які здійснюють такі виплати протягом усього строку дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. На даний час у підприємства відсутня заява стягувача про те, що він перемістився на контрольовану територію, та взятий на облік як внутрішньо переміщена особа. Оскільки підприємство фінансується за рахунок державного бюджету, перерахування грошових коштів з державного та місцевого бюджету або бюджетних установ виконуються органами Державного казначейства України, тому для забезпечення об»активності та повноти вирішення справи необхідно залучити до її розгляду органи казнайчества. Ситягувач в своїй заяві посилається на довідку про заборгованість по нарахованій але невиплаченої йому заробнтої плати без номера да дати насуму 34706,49грн. Вони не мають можливості перевірити правильність нарахованих та зазначених в довідці сум заробітної плати стягувача, в зв»язку з відсутністю первинної фінансової та каджровоїдокументації, оскільки вказана документація залишилась на окупованій території. Стягувачем не надано копію наказу про його звільнення з посади №87-к від 4.06.2015року. Без якого неможливо забезпечити обґрунтоване, з врахуванням всіх обставин вирішення трудового спору. Божник отримав судовий наказх 3011.2015р., у зв»язку з чим просить поновити трок та прийняття заяви про скасування судового наказу.
Представник заявника в судове засідання не з»явився, належним чином повідомлений про день слухання справи.
Стягував також в судове засідання не з»явився.
Суд, дослідивши письмові докази по справі встановив наступне.
Згідно ч. 1 ч. 105 ЦПК України, боржник має право протягом десяти днів з дня отримання копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування.
Оскільки судовий наказ боржником отримано 30.11.2015року, суд вважає, що боржником не пропущено строк на подачу заяви про скасування судового наказу.
Згідно ч.8 ст. 105-1 ЦПК України, за результатами розгляду заяви про скасування судового наказу суд має право: 1) залишити заяву про скасування судового наказу без задоволення; 2) скасувати судовий наказ та роз'яснити, що заявлені стягувачем вимоги можуть бути розглянуті у позовному провадженні з додержанням загальних правил щодо пред'явлення позову; 3) змінити судовий наказ.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що заява про скасування судового наказу є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню, за наступних підстав.
Статтею 43 Конституції України передбачено, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Відповідно до статті 94 Кодексу законів про працю України заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівнику за виконану ним роботу.
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 №108/95-ВР джерела коштів на оплату праці для установ і організацій, що фінансуються з бюджету, - це кошти, які виділяються з відповідних бюджетів, а також частина доходу, одержаного внаслідок господарської діяльності та з інших джерел.
Згідно статті 115 Кодексу законів про працю України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Відповідно статті 116 Кодексу законів про працю України при звiльненнi працiвника виплата всiх сум, що належать йому вiд пiдприємства, установи, органiзацiї, провадиться в день звiльнення. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
Разом з цим, відповідно до Указу Президента України від 14.04.2014 №405/2014 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» з квітня 2014 року на території Донецької та Луганської областей проводиться антитерористична операція.
З моменту проведення цієї операції, територія міста Антрацит Луганської області, де мешкає стягувач ОСОБА_1, є тимчасово непідконтрольною українській владі.
Боржник Державне підприємство «Укршахтгідрозахист» наголошує, що на час звільнення стягувача ОСОБА_1 і на час звернення з позовом до суду, існує особливий порядок фінансування бюджетних установ, організацій, підприємств, які знаходяться на території проведення антитерористичної операції, який визначений, зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 №595 «Про деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей» (далі по тексту - Постанова №595).
Вказаною Постановою №595 було затверджено Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей.
Пунктом 2 цього Тимчасового порядку було встановлено, що у населених пунктах Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, видатки з державного бюджету, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування здійснюються лише після повернення згаданої території під контроль органів державної влади.
Заробітна плата (грошове забезпечення, суддівська винагорода) працівникам (військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу) установи за період, коли установа розміщувалася на тимчасово неконтрольованій території, а у подальшому територія була повернута під контроль органів державної влади, або установа була переміщена в населений пункт, на території якого органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі (далі контрольована територія), виплачується у повному обсязі за рахунок кошторису (плану використання бюджетних коштів) установи (пункт 3 Тимчасового положення).
Оскільки підприємство фінансується за рахунок державного бюджету, перерахування грошових коштів з державного та місцевого бюджету або бюджетних установ виконуються органами Державного казначейства України, тому для забезпечення об'єктивності та повноти вирішення справи необхідно залучити до її розгляду органи казначейства.
Враховуючи, вищезазначені обставини, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог Державного підприємства «Укршахтогідрозахист» про скасування судового наказу.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.105-1, 293, 294 ЦПК України, суд-
УХВАЛИВ:
Заяву задовольнити, скасувати судовий наказ винесений Святошинським райсудом м.Києва 4 листопада 2016року та роз'яснити, що заявлені стягувачем вимоги можуть бути розглянуті у позовному провадженні з додержанням загальних правил щодо пред'явлення позову.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя