Справа № 699/1517/14-п
Номер провадження 3-в/699/1/15
ПОСТАНОВА
09.12.2015 м.Корсунь-Шевченківський
Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області Кіхтенко Н.І., розглянувши заяву державного виконавця відділу ДВС Корсунь-Шевченківського РУЮ ОСОБА_1 про розяснення резолютивної частини постанови Корсунь-Шевченківського районного суду від 23.12.2014 у справі № 699/1517/14-п в частині конфіскації валюти,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Корсунь-Шевченківського районного суду від 23.12.2014 було притягнуто до адмінвідповідальності гр. ОСОБА_2 за ч.1 ст.162 КУпАП та конфісковано 50 доларів США, вилучених при вчиненні вказаного правопорушення.
Постанова суду в частині конфіскації вказаної валюти була направлена на виконання до ВДВС Корсунь-Шевченківського РУЮ.
03.12.2015 державний виконавець звернулась до суду з вказаною заявою, в якій просить розяснити резолютивну частину вказаної постанови Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 23.12.2014 у справі № 699/1517/14-п про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.162 КУпАП (незаконні валютні операції: незаконний продаж 50 доларів США) ОСОБА_2, в частині конфіскації в дохід держави 50 доларів США.
Свою заяву державний виконавець мотивує тим, що згідно вказаної постанови підлягали конфіскації в дохід держави 50 доларів США, вилучені у правопорушника. Однак, перерахування коштів на рахунок, повідомлений судом на запит ДВС, не є можливим, оскільки за повідомленням Корсунь-Шевченківського відділення поліції Звенигородського ВП ГУ НП у Черкаській області згідно чинного законодавства по Україні прийом та перерахування коштів здійснюється лише в національній валюті, а на рахунки УДКСУ у Корсунь-Шевченківському районі можуть бути зараховані кошти тільки в національній валюті. Тому, державний виконавець звернулась до суду із даною заявою.
В судове засідання державний виконавець не зявилася, хоча була вчасно і належно повідомлена про день, час та місце розгляду вказаної заяви, що не позбавляє провести розгляд у відсутність заявника.
Відповідно до ст.29 КУпАП конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, полягає в примусовій безоплатній передачі цього предмета у власність держави за рішенням суду.
Конфісковано може бути лише предмет, який є у приватній власності порушника, якщо інше не передбачено законами України.
Згідно ст.ст.313-315 КУпАП постанови про конфіскацію предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, та грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення, виконуються державними виконавцями в порядку, встановленому законом.
Виконання постанови про конфіскацію предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення, здійснюється шляхом вилучення конфіскованого предмета і примусового безоплатного звернення цього предмета у власність держави.
Реалізація конфіскованих предметів, які стали знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення, провадиться в порядку, встановлюваному законами України.
Згідно ст.64 Закону України «Про виконавче провадження» майно, що підлягає конфіскації, вилучається і вказані кошти були вилучені ще при складенні адмінпротоколу та передані на рахунок Корсунь-Шевченківського райвідділу, на даний час відділення поліції.
Реалізація конфіскованого майна здійснюється в порядку, встановленому цим Законом.
Порядок подальшого розпорядження конфіскованим майном, не реалізованим у порядку, визначеному статтею 62 цього Закону, та майном, яке не підлягає реалізації, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Порядок подальших дій з вилученими коштами та майном визначається Порядком обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1340 від 25.08.1998.
Так, відповідно до пп.1 та 9 вказаного Порядку його дія поширюється, в тому числі, на майно, конфісковане на підставі рішення суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом, крім вилученого митними органами майна, щодо якого винесено рішення суду про конфіскацію. Майно, зазначене у пункті 1 цього Порядку, передається для подальшого розпорядження ним на підставі акта опису, оцінки та передачі майна, в тому числі реалізується через торгівельні підприємства, аукціони, біржі, з якими укладені угоди на його реалізацію відповідно до пунктів 12 і 13 цього Порядку, з дотриманням таких вимог: розпорядження валютними цінностями (крім цінних паперів), дорогоцінними металами (крім монетарних) і дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення та напівдорогоцінним камінням здійснюється у порядку, встановленому Мінфіном разом з Національним банком.
Такий порядок розпорядження валютними цінностями, що переходять у власність держави, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.1999 № 11 та постановою Правління Національного банку України від 31.03.1999 N 153, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.04.1999 за № 261/3554.
Дія вказаного Порядку поширюється, в тому числі, на іноземну валюту, конфісковану на підставі рішення суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.
Згідно приписів вказаного Порядку долари США, конфісковані на підставі рішення суду, у триденний строк після набуття законної сили відповідним рішенням про перехід валютних цінностей у власність держави, в установленому порядку за дорученням розпорядника коштів перераховуються уповноваженими банками на відповідні рахунки в іноземній валюті Державного казначейства.
Тобто, порядок конфіскації вилучених у правопорушника доларів США в достатній мірі врегульовано чинним законодавством України.
Інформацію про конкретні рахунки, на які перераховується іноземна валюта в дохід держави, необхідно отримувати безпосередньо у відповідному органі Державного казначейства України.
Статтею 283 КУпАП передбачено, що постанова суду у справах про адміністративні правопорушення повинна містити: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення.
Постанова по справі повинна містити вирішення питання про вилучені речі і документи, а також вказівку про порядок і строк її оскарження.
Постанова Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 23.12.2014 у справі №699/1517/14-п, про роз'яснення якої до суду звернувся державний виконавець, відповідає вимогам ст.283 КУпАП, в тому числі містить вирішення питання про вилучені речі і документи: в постанові вказано, що вилучені у правопорушника 50 доларів США підлягають конфіскації в дохід держави.
Сам порядок конфіскації, як вказувалось вище, в достатній мірі врегульовано чинним законодавством України, а тому суд не може вказувати конткретний рахунок, на який підлягають зарахуванню валютні кошти, який може бути змінений і тоді дійсно рішення суду буде неможливо виконати.
Керуючись ст.ст.29, 283, 313-315,ч.2 ст.294 КУпАП; ст.64 Закону України «Про виконавче провадження »,
суддя
ПОСТАНОВИВ:
Постанова Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 23.12.2014 у справі №699/1517/14- п, про роз'яснення якої до суду звернувся державний виконавець, відповідає вимогам ст. 283 КУпАП, в тому числі містить вирішення питання про вилучені речі і документи, а саме: 50 доларів США.
Порядок конфіскації вилучених доларів США в достатній мірі врегульовано чинним законодавством України, а саме:
-ст.ст. 29, 313-315 КУпАП;
-ст. 64 Закону України «Про виконавче провадження»;
-Порядком обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1340 від 25.08.1998;
-Порядком розпорядження валютними цінностями (крім цінних паперів), дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення та напівдорогоцінним камінням, що переходять у власність держави, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 13.01.1999 №11 та постановою Правління Національного банку України від 31.03.1999 №153, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.04.1999 за № 261/3554.
Інформацію про конкретні рахунки, на які перераховується іноземна валюта в дохід держави, необхідно отримувати безпосередньо у відповідному органі Державного казначейства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду Черкаської області через Корсунь-Шевченківський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Кіхтенко Н. І.