Справа № 699/1517/14-п
Номер провадження 3-в/699/1/15
ПОСТАНОВА
09.12.2015 м.Корсунь-Шевченківський
Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області Кіхтенко Н.І., розглянувши заяву державного виконавця відділу ДВС Корсунь-Шевченківського РУЮ ОСОБА_1 про розяснення резолютивної частини постанови Корсунь-Шевченківського районного суду від 23.12.2014 у справі № 699/1517/14-п в частині конфіскації валюти,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Корсунь-Шевченківського районного суду від 23.12.2014 було притягнуто до адмінвідповідальності гр. ОСОБА_2 за ч.1 ст.162 КУпАП та конфісковано 50 доларів США, вилучених при вчиненні вказаного правопорушення.
Постанова суду в частині конфіскації вказаної валюти була направлена на виконання до ВДВС Корсунь-Шевченківського РУЮ.
03.12.2015 державний виконавець звернулась до суду з вказаною заявою, в якій просить розяснити резолютивну частину вказаної постанови Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 23.12.2014 у справі № 699/1517/14-п про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.162 КУпАП (незаконні валютні операції: незаконний продаж 50 доларів США) ОСОБА_2, в частині конфіскації в дохід держави 50 доларів США.
Свою заяву державний виконавець мотивує тим, що згідно вказаної постанови підлягали конфіскації в дохід держави 50 доларів США, вилучені у правопорушника. Однак, перерахування коштів на рахунок, повідомлений судом на запит ДВС, не є можливим, оскільки за повідомленням Корсунь-Шевченківського відділення поліції Звенигородського ВП ГУ НП у Черкаській області згідно чинного законодавства по Україні прийом та перерахування коштів здійснюється лише в національній валюті, а на рахунки УДКСУ у Корсунь-Шевченківському районі можуть бути зараховані кошти тільки в національній валюті. Тому, державний виконавець звернулась до суду із даною заявою.
В судове засідання державний виконавець не зявилася, хоча була вчасно і належно повідомлена про день, час та місце розгляду вказаної заяви, що не позбавляє провести розгляд у відсутність заявника.
Відповідно до ст.29 КУпАП конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, полягає в примусовій безоплатній передачі цього предмета у власність держави за рішенням суду.
Конфісковано може бути лише предмет, який є у приватній власності порушника, якщо інше не передбачено законами України.
Згідно ст.ст.313-315 КУпАП постанови про конфіскацію предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, та грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення, виконуються державними виконавцями в порядку, встановленому законом.
Виконання постанови про конфіскацію предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення, здійснюється шляхом вилучення конфіскованого предмета і примусового безоплатного звернення цього предмета у власність держави.
Реалізація конфіскованих предметів, які стали знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення, провадиться в порядку, встановлюваному законами України.
Згідно ст.64 Закону України «Про виконавче провадження» майно, що підлягає конфіскації, вилучається і вказані кошти були вилучені ще при складенні адмінпротоколу та передані на рахунок Корсунь-Шевченківського райвідділу, на даний час відділення поліції.
Реалізація конфіскованого майна здійснюється в порядку, встановленому цим Законом.
Порядок подальшого розпорядження конфіскованим майном, не реалізованим у порядку, визначеному статтею 62 цього Закону, та майном, яке не підлягає реалізації, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Порядок подальших дій з вилученими коштами та майном визначається Порядком обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1340 від 25.08.1998.
Так, відповідно до пп.1 та 9 вказаного Порядку його дія поширюється, в тому числі, на майно, конфісковане на підставі рішення суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом, крім вилученого митними органами майна, щодо якого винесено рішення суду про конфіскацію. Майно, зазначене у пункті 1 цього Порядку, передається для подальшого розпорядження ним на підставі акта опису, оцінки та передачі майна, в тому числі реалізується через торгівельні підприємства, аукціони, біржі, з якими укладені угоди на його реалізацію відповідно до пунктів 12 і 13 цього Порядку, з дотриманням таких вимог: розпорядження валютними цінностями (крім цінних паперів), дорогоцінними металами (крім монетарних) і дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення та напівдорогоцінним камінням здійснюється у порядку, встановленому Мінфіном разом з Національним банком.
Такий порядок розпорядження валютними цінностями, що переходять у власність держави, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.1999 № 11 та постановою Правління Національного банку України від 31.03.1999 N 153, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.04.1999 за № 261/3554.
Дія вказаного Порядку поширюється, в тому числі, на іноземну валюту, конфісковану на підставі рішення суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.
Згідно приписів вказаного Порядку долари США, конфісковані на підставі рішення суду, у триденний строк після набуття законної сили відповідним рішенням про перехід валютних цінностей у власність держави, в установленому порядку за дорученням розпорядника коштів перераховуються уповноваженими банками на відповідні рахунки в іноземній валюті Державного казначейства.
Тобто, порядок конфіскації вилучених у правопорушника доларів США в достатній мірі врегульовано чинним законодавством України.
Інформацію про конкретні рахунки, на які перераховується іноземна валюта в дохід держави, необхідно отримувати безпосередньо у відповідному органі Державного казначейства України.
Статтею 283 КУпАП передбачено, що постанова суду у справах про адміністративні правопорушення повинна містити: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення.
Постанова по справі повинна містити вирішення питання про вилучені речі і документи, а також вказівку про порядок і строк її оскарження.
Постанова Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 23.12.2014 у справі №699/1517/14-п, про роз'яснення якої до суду звернувся державний виконавець, відповідає вимогам ст.283 КУпАП, в тому числі містить вирішення питання про вилучені речі і документи: в постанові вказано, що вилучені у правопорушника 50 доларів США підлягають конфіскації в дохід держави.
Сам порядок конфіскації, як вказувалось вище, в достатній мірі врегульовано чинним законодавством України, а тому суд не може вказувати конткретний рахунок, на який підлягають зарахуванню валютні кошти, який може бути змінений і тоді дійсно рішення суду буде неможливо виконати.
Керуючись ст.ст.29, 283, 313-315,ч.2 ст.294 КУпАП; ст.64 Закону України «Про виконавче провадження »,
суддя
ПОСТАНОВИВ:
Постанова Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 23.12.2014 у справі №699/1517/14- п, про роз'яснення якої до суду звернувся державний виконавець, відповідає вимогам ст. 283 КУпАП, в тому числі містить вирішення питання про вилучені речі і документи, а саме: 50 доларів США.
Порядок конфіскації вилучених доларів США в достатній мірі врегульовано чинним законодавством України, а саме:
-ст.ст. 29, 313-315 КУпАП;
-ст. 64 Закону України «Про виконавче провадження»;
-Порядком обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1340 від 25.08.1998;
-Порядком розпорядження валютними цінностями (крім цінних паперів), дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення та напівдорогоцінним камінням, що переходять у власність держави, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 13.01.1999 №11 та постановою Правління Національного банку України від 31.03.1999 №153, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.04.1999 за № 261/3554.
Інформацію про конкретні рахунки, на які перераховується іноземна валюта в дохід держави, необхідно отримувати безпосередньо у відповідному органі Державного казначейства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду Черкаської області через Корсунь-Шевченківський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Кіхтенко Н. І.
The court decision No. 54239331, Korsun-Shevchenkivskyi District Court of Cherkasy Oblast was adopted on 09.12.2015. The procedural form is On administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find useful information about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find useful information easily.
This decision relates to case No. 699/1517/14-п. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: