Справа № 743/636/15-к
Провадження №1-кс/743/80/15
УХВАЛА
28 травня 2015 року Ріпкинський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючої - судді Павленко О.В.,
при секретарі Воєдило О.В.,
з участю прокурора Рубіса М.О., слідчого Куліш Т.О.,
розглянувши клопотання слідчого СВ Ріпкинського РВУМВС України в Чернігівській області ОСОБА_1 погоджене зі старшим прокурором прокуратури Ріпкинського району Чернігівської області ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернулася до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області за період з січня 2010 року по листопад 2014 року, у звязку з досудовим розслідуванням кримінального провадження №42014270220000029 від 09 грудня 2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.
В судовому засіданні слідчий та прокурор підтримали клопотання, пояснивши, що проведення ревізії необхідно для встановлення обставин щодо неправомірних дій з боку працівників УПФУ в Ріпкинському районі Чернігівської області при нарахуванні та виплаті пенсії ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5.
Заслухавши пояснення слідчого та прокурора, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд приходить до наступних висновків.
В судовому засіданні встановлено, що до прокуратури Ріпкинського району надійшла заява від ОСОБА_3 щодо неправомірних дій з боку співробітників УПФ в Ріпкинському районі при нарахуванні та виплаті пенсії їй та її чоловіку, а також можливості привласнення її частини.
Відомості про дане правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42014270220000029 від 09.12.2014 та розпочато досудове розслідування.
Під час досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 11 лютого 2009 року отримувала пенсію за віком призначену зі зниженням пенсійного віку, як особа, яка віднесена до 4 категорії потерпілих від аварії на ЧАЕС, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", розмір якої обчислюється за нормами Закону України "Про загальнообовязкове пенсійне страхування" № 1058 від 09.07.2006 року.
18 листопада 2014 року ОСОБА_3 звернулась до управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області за довідкою щодо себе та свого чоловіка ОСОБА_4 щодо розміру нарахування та виплати пенсії в період з січня 2014 року по жовтень 2014 року та одночасно звернулась до банку "Аваль" за аналогічною довідкою, так як УПФУ в Ріпкинському районі Чернігівської області проводить їй пенсійні виплати через відділення вищевказаного банку. Отримавши свою довідку №968 від 18.11.2014 року з УПФУ в Ріпкинському районі Чернігівської області та звіривши її з довідкою з банку "Аваль" з'ясувала, що різниця у виплаті та нарахуванні з лютого 2010 року по квітень 2011 року становить 817 гривень. Також з УПФУ в Ріпкинському районі Чернігівської області було отримано довідку №1005 від 25.11.2014 року щодо нарахувань її чоловіку ОСОБА_4 та звіривши її з довідкою наданою банком "Аваль" з'ясувала, що різниця у виплаті та нарахуванні в період з лютого 2010 року по грудень 2011 року становить 2060 гривень.
Потерпіла ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, звіривши свої дані з'ясувала, що за період з січня 2010 року по жовтень 2014 року різниця у виплаті та нарахуванні пенсії становить 5969 гривень.
Таким чином виникла необхідність в проведенні позапланової виїзної документальної ревізії УПФУ в Ріпкинському районі Чернігівської області, з метою перевірки факту привласнення коштів призначених для виплати пенсії.
У відповідності до ст.ст. 2, 8, 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", ревізія віднесена до компетенції органів Державної фінансової інспекції України.
Частиною 6 ст. 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" визначено, що позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Враховуючи, що слідчим та прокурором обґрунтовані підстави для проведення виїзної позапланової ревізії, з метою забезпечення повного і об'єктивного розслідування кримінального провадження, необхідно надати дозвіл Державній фінансовій інспекції у Чернігівській області провести протягом 15 робочих днів, починаючи з 08.06.2015 року, позапланову виїзну ревізію управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 8, 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл Державній фінансовій інспекції у Чернігівській області провести, протягом 15 робочих днів, починаючи з 08.06.2015 року, позапланову виїзну ревізію управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області (код ЄДРПОУ 14249938, юридична та фактична адреса: 15000, Чернігівська область Ріпкинський район смт. Ріпки, вул. Попудренка, 8), за період з січня 2010 року по листопад 2014 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Павленко