Постанова № 53738799, 25.07.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.07.2011
Номер справи
6950/11/2070
Номер документу
53738799
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

25 липня 2011 р. № 2-а- 6950/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шляхова О.М. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом

Прокурора Красноградського району Харківської області в інтересах держави в особі Красноградської міжрайонної державної податкової інспекції до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення недоїмки зі сплати земельного податку ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути з ОСОБА_1 недоїмку зі сплати земельного податку в розмірі 1243,42 грн. , перерахувавши грошові кошти на р/р 33217813700301, код платежу - 13050300 ( зем. податок з фізичних осіб ), отримувач - УДК в Красноградському районі, банк отримувача - ГУДКУ в Харківській області , МФО 851011, код отримувача - 24134389.

В обґрунтування позову зазначив, що власники земельних ділянок зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок. У відповідності з вимогами ст. 17 Закону України "Про плату за землю" земельний податок, а також орендна плата за землю за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада. Відповідачу відповідно до вимог чинного законодавства України податковим органом було нараховане податкове зобов'язання зі сплати за землю в розмірі 1243,42 грн. Сума податкового боргу є узгодженою. Податковий борг відповідача з земельного податку на час звернення до суду становить 1243,42 грн., який не сплачений відповідачем.

Відповідно до ч.4 ст.1832 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Копія ухвали про відкриття скороченого провадження надіслана відповідачу 09.06.2011 року та отримана ним, що підтверджується повернутим до суду повідомленням про вручення поштового відправлення

Таким чином відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду, з огляду на що суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_1 зареєстрований, як Фізична особа-підприємець 23.05.2001 року Красноградською районною державною адміністрацією Харківської області, № 246301700000943.

Відповідно до п. 1 ст. 81 Земельного кодексу України Громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі виділення в натурі (на місцевості) належної їм земельної частки (паю).

Згідно зі ст. 91 Земельного кодексу України власники земельних ділянок зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок.

Також відповідно до ст. 2 Закону України "Про плату за землю", який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.

Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.

Згідно зі ст. 4 Закону України "Про плату за землю", який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, розмір земельного податку не залежить від результатів господарської діяльності власників землі та землекористувачів.

Також у відповідності зі ст. 5 Закону України "Про плату за землю", який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди.

Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар. Відповідно до ч. 3 ст. 14 Закону України "Про плату за землю", який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платнику до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.

Згідно з вимогами ст. 15 зазначеного закону власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також оренду плату за земельні ділянки державної та комунальної власності або права користування земельною ділянкою.

Відповідно до ст. 17 Закону України "Про плату за землю" земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності громадянами сплачуються рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.

У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ст. 10, 11 Закону України Про державну податкову службу в Україні до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій відноситься здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ст. 20 Закону України Про систему оподаткування, контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.

Фахівцями Красноградської міжрайонної державної податкової інспекції проведено невиїзну документальну перевірку ФО-П ОСОБА_1 з питання дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року, про результати перевірки складено Акт перевірки № 240/17010/НОМЕР_1 від 18.05.2011 року. За результатами перевірки начальником Красноградської МДПІ винесено податкове повідомлення-рішення від 18.05.2011 року, яким ввизначено податкове зобовязання з земельного податку з фізичних осіб у розмірі 1243,42 грн. Податкове повідомлення-рішення вручено ФО-П ОСОБА_1 18.05.2011 року.

Відповідно до абз. 1 преамбули Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення. Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України вказаного закону, податковий борг (недоїмка) визначено як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання. Відповідно до абз. 1 п.1 ст. 5 вказаного Закону, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Відповідно до абз. 1 п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 зазначеного Закону, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Ст. 17 Закону України Про плату за землю № 2535-ХІІ, який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до п.п. 8 п. 1 ст. 14 Закону України "Про систему оподаткування" плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) відноситься до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до ст. 27 Закону України "Про плату за землю", який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

Відповідно до п. 1.1 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

У відповідності до п. 11 ст. 11 Закону України Про державну податкову службу від 4 грудня 1990 року N 509-XII, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

На час розгляду справи заборгованість по орендній платі за землю відповідачем в сумі 1243,42 грн. не було сплачено.

Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що відповідач прострочив виконання зобовязання по сплаті заборгованості, тому зазначена заборгованість підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку.

Керуючись ст.ст. 4, 7, 86, ч.1 ст.158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора Красноградського району Харківської області в інтересах держави в особі Красноградської міжрайонної державної податкової інспекції до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення недоїмки зі сплати земельного податку - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1 недоїмку зі сплати земельного податку в розмірі 1243,42 грн. (тисяча двісті сорок три грн. 42 коп.) , перерахувавши грошові кошти на р/р 33217813700301, код платежу - 13050300 ( зем. податок з фізичних осіб ), отримувач - УДК в Красноградському районі, банк отримувача - ГУДКУ в Харківській області , МФО 851011, код отримувача - 24134389.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційні скарги у справах, передбачених пунктами 1, 2 частини першої цієї статті, розглядаються апеляційними судами в порядку письмового провадження.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя Шляхова О.М.