Справа № 755/2799/13-п
ПОСТАНОВА
іменем України
22.02.2013 року суддя Дніпровського районного суду міста Києва Савлук Т.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з ОДПС - ЦО з обслуговування ВПП ДПС України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Львів, громадянина України, який займає посаду Голови Правління ПАТ "Укргазпромбанку", проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
в с т а н о в и в:
Як вбачається з даних, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення від 27 листопада 2012 року, під час перевірки ОДПС - ЦО з обслуговування ВПП ДПС ПАТ "Укргазпромбанку", було виявлено ОСОБА_1 не дотримався порядку включення від'ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами, що призвело до завищення збитку від праці з облігаціями на суму 8 707 999 грн., згідно з акту перевірки від 22 листопада 2012 року № 1362/43-20/24262992. Порушено п. 153.8 ст. 153 з урахуванням норм п. 150 ч. 1 ст. 150 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями Відповідальність передбачена ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про поважність причин неявки суд не повідомив.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності суд приходить до наступного.
Відповідно до вимог ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення (зі змінами внесеними Законом України від 24.09.2008 року), доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа), встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки , відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
За нормою ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається, серед іншого, відомості про особу порушника. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка вчинила адміністративне правопорушення. При складанні протоколу порушникові роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Як вбачається з даних, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серія АА № 4776101 від 27 листопада 2012 року за №1327/43-20, протокол складено в присутності ОСОБА_1, після чого протокол надано йому для ознайомлення та дачі письмових пояснень по суті.
Враховуючи викладене, оцінивши наведені особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, обставини щодо скоєння адміністративного правопорушення, суд приходить до висновку про відсутність підстав для закриття провадження у даній справі, оскільки винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме: даними, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серія АА № 4776101 від 27 листопада 2012 року за №1327/43-20; в акті перевірки від 22 листопада 2012 року № 1362/43-20/24262992. Обставин, які б спростовували дані, що містяться в матеріалах адміністративної справи, з урахуванням наявних у справі доказів, судом не встановлено.
При призначенні виду адміністративного стягнення ОСОБА_1, в межах санкції ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини в скоєнні правопорушення, майновий стан, вважає за можливе накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі вісім неоподаткованих мінімумів доходів громадян на користь держави.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 163, 283 КУпАП, суд-
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі восьми неоподаткованих мінімумів доходів громадян, в сумі 136 (сто тридцять шість) гривень на користь держави.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Постанова може бути оскаржена або на постанову може бути внесено протест прокурора до Апеляційного суду м. Києва протягом 10-ти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.
Суддя