Ухвала суду № 53654927, 20.11.2015, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.11.2015
Номер справи
803/3703/15
Номер документу
53654927
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

про відмову у задоволенні клопотання

20 листопада 2015 року

Справа № 803/3703/15

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Мачульського В.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження в місті Луцьку клопотання про призначення документальної позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Воленерджі» та зупинення провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Воленерджі» до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Воленерджі» (далі – ТзОВ «Воленерджі», позивач, товариство) звернулося з адміністративним позовом до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області (далі – Луцька ОДПІ, відповідач) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 07 вересня 2015 року №0000632100 та №0000602100.

19 листопада 2015 року від відповідача надійшло клопотання про призначення у даній справі документальної позапланової виїзної перевірки ТзОВ «Воленерджі» з акцизного податку за червень 2015 року, яке мотивовано тим, що камеральна перевірка податкової звітності позивача з акцизного податку за червень 2015 року, здійснювалась виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, а тому лист Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельної фірмі «Авіас» № 534/2 від 17 липня 2015 року та договір поставки № П 15-91 від 15 січня 2015 року, на які посилається позивач, в обґрунтування своїх позовних вимог, не могли бути враховані інспектором при проведенні камеральної перевірки. Також, просить суд зупинити провадження у даній справі до закінчення проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТзОВ «Воленерджі» з акцизного податку за червень 2015 року.

Позивач в судове засідання не прибув, про те 19 листопада 2015 року від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі, повністю підтримує позовні вимоги з підстав викладених у позовній заяві та просить суд визнати протиправним та скасувати оскаржуване податкове повідомлення-рішення.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, хоча відповідач належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду. Від представника відповідача 20 листопада 2015 року надійшло клопотання, в якому просить, розгляд справи проводити у його відсутності.

З урахуванням вимог частини першої статті 41, частини четвертої статті 122 КАС України та у зв’язку із надходженням до судового засідання клопотань про розгляд справи за відсутності представників сторін, судовий розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.

Дослідивши письмові докази наявні у матеріалах справи, суд вважає, що клопотання відповідача про призначення у даній справі документальної позапланової виїзної перевірки ТзОВ «Воленерджі» з акцизного податку за червень 2015 року та зупинення провадження у справі до задоволення не підлягає з огляду на наступне.

Згідно пункту третього частини третьої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) особи, які беруть участь у справі, мають право заявляти клопотання.

Відповідно до статті 133 КАС України клопотання осіб, які беруть участь у справі, вирішуються судом негайно після того, як буде заслухана думка інших присутніх у судовому засіданні осіб, які беруть участь у справі, про що постановляється ухвала. Ухвала суду про відмову в задоволенні клопотання не перешкоджає повторному його заявленню протягом судового розгляду справи.

Як свідчать матеріали справи, будь-яких первинних документів податкового та бухгалтерського обліку ТзОВ «Воленерджі» до адміністративного позову не подало.

Обгрунтування позовних вимог про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Луцької ОДПІ від 07 вересня 2015 року №0000632100 та №0000602100 базується на невірному застосуванні податковим органом до спірних правовідносин вимог податкового законодавства.

Відтак твердження відповідача про подання позивачем додаткових документів, які не були досліджені ні під час камеральної перевірки є безпідставними.

Також, оскільки суд відмовляє в задоволенні клопотання про призначення документальної позапланової виїзної перевірки ТзОВ «Воленерджі», тому відсутні підстави для зупинення провадження у даній справі.

Крім того, слід врахувати, що Законом України N 71 від 28 грудня 2014 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» доповнено пункт 78.2 статті 78 Кодексу абзацом другим, згідно з яким контролюючим органам забороняється проводити документальні позапланові перевірки, передбачені підпунктами 78.1.1, 78.1.4, 78.1.8, 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 Кодексу, у разі, якщо питання, що є предметом такої перевірки, були охоплені під час попередніх перевірок платника податків.

За таких обставин суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для призначення у даній справі документальної позапланової виїзної перевірки та зупинення провадження у даній справі, з огляду на що, у задоволенні клопотання відповідача, слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 156, 160, 165 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання відповідача про призначення документальної позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Воленерджі» та зупинення провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Воленерджі» до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення і не може бути оскаржена.

Головуючий

Суддя В.В. Мачульський