Ухвала суду № 53436031, 05.11.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.11.2015
Номер справи
813/5972/15
Номер документу
53436031
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А

про залишення заяви про забезпечення позову без руху

05 листопада 2015 року № 813/5972/15

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сидор Н.Т., вивчивши заяву представника позивача Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» про забезпечення адміністративного позову Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» до відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчого служби Міністерства юстиції України про визнання незаконними дій, визнання незаконними та скасування постанов,

в с т а н о в и в:

02.11.2015 року до Львівського окружного адміністративного суду звернулось Львівське міське комунальне підприємство «Львівтеплоенерго» до відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчого служби Міністерства юстиції України про:

- визнання дій відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчого служби Міністерства юстиції України по винесенню постанови від 17.06.2015 року ВП №9586191 про стягнення виконавчого збору незаконними;

- визнання дій відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчого служби Міністерства юстиції України по винесенню постанови від 09.10.2015 року ВП №48981964 про відкриття виконавчого провадження незаконними;

- визнання незаконною та скасування постанови відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчого служби Міністерства юстиції України від 17.06.2015 року ВП №9586191 про стягнення виконавчого збору;

- визнання незаконною та скасування постанови відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчого служби Міністерства юстиції України від 09.10.2015 року ВП №8981964 про відкриття виконавчого провадження.

Провадження в справі відкрито 05.11.2015 року.

Разом із позовною заявою позивач (заявник) подав заяву про забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії постанови відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчого служби Міністерства юстиції України від 17.06.2015 року ВП №9586191 про стягнення виконавчого збору та постанови відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчого служби Міністерства юстиції України від 09.10.2015 року ВП №8981964 про відкриття виконавчого провадження.

Вивчивши заяву про забезпечення адміністративного позову, суддею встановлено, що заявником не сплачено судовий збір за подання такої заяви до суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

У відповідності до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову судовий збір становить 0,3 розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» розмір мінімальної заробітної плати станом на січень 2015 року становить 1218,00 грн.

Відтак, за подання заяви про забезпечення позову до суду заявнику (позивачу) слід сплатити судовий збір у розмірі 365,40 грн.

Заявник (позивач) в заяві про забезпечення адміністративного позову клопоче про відстрочення сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову до ухвалення судового рішення у справі, мотивуючи неможливість сплати судового збору складним фінансовим становищем, на підтвердження чого подає наступні докази: баланс (звіт про фінансовий стан) на 30.06.2015 року, звіт про фінансові результати за І півріччя 2015 року, постанову державного виконавця про арешт коштів боржника.

Згідно балансу (звіт про фінансовий стан) на 30.06.2015 року, у заявника (позивача) наявна дебіторська заборгованість в розмірі 150 637 грн. Згідно звіту про фінансові результати за І півріччя 2015 року, підприємство заявника (позивача) отримало збиток на суму 52 937 грн. Згідно постанови головного державного виконавця ВПВР Департаменту ДВС Міністерства юстиції України Кузьменка О.С. від 19.10.2015 року про арешт коштів боржника (ВП № 48981555), на кошти підприємства в межах суми 2 920 854,18 грн накладено арешт.

Зазначені докази підтверджують складне фінансове становище підприємства заявника (позивача), однак не підтверджують неможливість сплати заявником (позивачем) судового збору у розмірі 365,40 грн за подання до суду заяви про забезпечення адміністративного позову, розмір якого є незначним у порівнянні з розміром судового збору, який слід сплатити заявнику (позивачу) за подання до суду позовної заяви у даній справі.

Таким чином, заявнику (позивачу) слід сплатити судовий збір за подання до суду заяви про забезпечення адміністративного позову на підставі п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» в розмірі 365,40 грн та надати суду оригінал документу про сплату судового збору.

Платіжні реквізити для перерахування судового збору: одержувач - УДКСУ у Залізничному районі м. Львова, ЄДРПОУ 38007594, банк одержувача ГУ ДКСУ у Львівській області, МФО 825014, рахунок № 31217206784003, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу - судовий збір за подання позову до (вказати найменування відповідача).

Оскільки пряма норма, яка регулює порядок залишення заяви про забезпечення адміністративного позову без руху не міститься в Кодексі адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд у відповідності до п. 7 ст. 9 КАС України застосовує аналогію закону та зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Вищезазначені обставини вказують на невідповідність заяви вимогам процесуального законодавства, а відтак, згідно з ч. 1 ст. 108 КАС України вона підлягає залишенню без руху з наданням заявнику (позивачу) строку для усунення зазначених вище недоліків.

Вказані вище недоліки повинні бути усунені в строк до 30.11.2015 року включно, шляхом подання безпосередньо до канцелярії Львівського окружного адміністративного суду оригіналу документу про сплату судового збору.

Керуючись ст. ст. 117, 118, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

у х в а л и в:

заяву представника позивача Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» про забезпечення адміністративного позову Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» до відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчого служби Міністерства юстиції України про визнання незаконними дій, визнання незаконними та скасування постанов, залишити без руху.

Надати заявнику строк для усунення недоліків до 30.11.2015 року включно.

У випадку невиконання вимог цієї ухвали, заява про забезпечення адміністративного позову буде вважатись неподаною та повернута заявнику.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із заявою про забезпечення адміністративного позову.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.

Суддя Сидор Н.Т.